A magyar férfi vízilabda-válogatott meglepetésre 12-10-re kikapott a házigazda német csapattól a Berlinben zajló világkupa keddi nyitófordulójában.
Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:
Németország-Magyarország 12-10 (1-2, 3-4, 4-2, 4-2)
a magyar csapat gólszerzői: Bátori 3, Zalánki, Jansik Sz. 2-2, Nagy Á. Jansik D., Pásztor 1-1
A közelmúltban a magyar válogatott többször is megszenvedett a németek ellen, a 2016-os riói játékok előtt a trieszti olimpiai selejtezőben egy mindent eldöntő mérkőzésen 8-7-re diadalmaskodott a magyar csapat, júliusban a Barcelonában rendezett Európa-bajnokság csoportkörében pedig 4-4-es döntetlen született.
Egy darabig úgy tűnt, ezúttal a magyarok igazolják a papírformát, hiszen a harmadik negyed elején 7-4-re vezetett Märcz Tamás együttese. Ezt követően azonban a németek fokozatosan feljöttek és a zárófelvonás második felére átvették a vezetést, és a hajrában sem remegett meg a kezük.
A csoport másik mérkőzésén:
Ausztrália-Japán 14-6 (3-0, 3-0, 5-5, 3-1)
B csoport:
Szerbia - Dél-Afrikai Köztársaság 21-3 (4-1, 5-0, 7-0, 5-2) Horvátország-Egyesült Államok 15-10 (3-2, 4-2, 3-3, 5-3)
A magyar együttes szerdán Ausztráliával találkozik a 2. fordulóban. A csoportokból minden együttes továbbjut az egyenes kiesés szakaszba.

Rasovszky a tavalyi év legjobbja, Hosszú második lett a LEN-nél

2019.02.15 10:33

Fotó: AFP/ FRANCOIS XAVIER MARIT
A női úszók között a svéd Sarah Sjöström diadalmaskodott.
Rasovszky Kristófot választották 2018 legjobb nyíltvízi úszójának a vizes sportokat tömörítő európai szövetség, a LEN szavazásán. A szervezet pénteki tájékoztatása szerint a voksoláson a nemzeti szövetségek és az egyes LEN bizottságok tagjai szavazhattak a legjobbakra. A női úszók között 2013 és 2016 között sorozatban négyszer győztes Hosszú Katinka a második lett a svéd Sarah Sjöström mögött. A 21 éves Rasovszky – aki a LEN Awards-szavazások 2008 óta íródó történetében első magyar férfi nyíltvízi úszó győztes – a glasgow-i Európa-bajnokságon két arany- és egy ezüstérmet nyert.

Fucsovics negyeddöntős Rotterdamban

2019.02.15 07:51
Fucsovics Márton
Fotó: AFP/ WILLIAM WEST
A magyar játékos a kilencedik helyen kiemelt grúz Nikoloz Baszilasvilit győzte le.
Fucsovics Márton negyeddöntőbe jutott csütörtökön az 1,96 millió euró (626,5 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztornán, miután legyőzte Nikoloz Baszilasvilit. Fucsovics számára nem indult jó a találkozó, a magyar játékos 2:2 után elbukta az adogatását. 5:5-nél azonban beérte riválisát, a rövidítésben pedig – amelyben Baszilasvili szervából nem nyert pontot – magabiztosan zárta le a 46 percig tartó első játszmát. A második szett rögtön a 27 esztendős nyíregyházi teniszező két brékjével kezdődött. Mivel saját adogatásait hozta, így 5:1-nél Baszilasvili a mérkőzésben maradásért szervált, ám sikertelenül, így 6:1-gyel végződött a 34 perces második játszma. A vasárnap Szófiában döntőt játszó Fucsovics összességében 1 óra 21 perc alatt biztosította helyét a negyeddöntőben, ahol az első helyen kiemelt Nisikori Kejjel találkozik.

Eredmények:

Nyolcaddöntő: Fucsovics Márton–Nikoloz Baszilasvili (grúz, 9.) 7:6 (7-1), 6:1 korábban: Nisikori (japán, 1.)-Gulbis (lett) 6:1, 6:4 Medvegyev (orosz, 5.)-Verdasco (spanyol) 6:2, 7:5 Dzumhur (bosnyák)-Kukuskin (kazah) 6:4, 7:6 (7-3) Tsonga (francia)-Griekspoor (holland) 7:6 (7-5), 6:1 A negyeddöntő párosítása: Nisikori-Fucsovics, Wawrinka (svájci)-Shapovalov (kanadai, 10.), Monfils (francia)-Dzumhur, Medvegyev-Tsonga