A magyar férfi vízilabda-válogatott meglepetésre 12-10-re kikapott a házigazda német csapattól a Berlinben zajló világkupa keddi nyitófordulójában.
Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:
Németország-Magyarország 12-10 (1-2, 3-4, 4-2, 4-2)
a magyar csapat gólszerzői: Bátori 3, Zalánki, Jansik Sz. 2-2, Nagy Á. Jansik D., Pásztor 1-1
A közelmúltban a magyar válogatott többször is megszenvedett a németek ellen, a 2016-os riói játékok előtt a trieszti olimpiai selejtezőben egy mindent eldöntő mérkőzésen 8-7-re diadalmaskodott a magyar csapat, júliusban a Barcelonában rendezett Európa-bajnokság csoportkörében pedig 4-4-es döntetlen született.
Egy darabig úgy tűnt, ezúttal a magyarok igazolják a papírformát, hiszen a harmadik negyed elején 7-4-re vezetett Märcz Tamás együttese. Ezt követően azonban a németek fokozatosan feljöttek és a zárófelvonás második felére átvették a vezetést, és a hajrában sem remegett meg a kezük.
A csoport másik mérkőzésén:
Ausztrália-Japán 14-6 (3-0, 3-0, 5-5, 3-1)
B csoport:
Szerbia - Dél-Afrikai Köztársaság 21-3 (4-1, 5-0, 7-0, 5-2) Horvátország-Egyesült Államok 15-10 (3-2, 4-2, 3-3, 5-3)
A magyar együttes szerdán Ausztráliával találkozik a 2. fordulóban. A csoportokból minden együttes továbbjut az egyenes kiesés szakaszba.

U21-es Eb-selejtező - A magyarok már biztosan nem jutnak tovább

2018.09.11. 21:24
Fotó: JASPER JACOBS / BELGA PHOTO / AFP
A magyar válogatott 3-0 kikapott a vendég belga együttestől Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban, ezzel már matematikailag is biztossá vált, hogy nem lesz ott a kontinensviadalon, a tokiói olimpián sem.
A kezdést követően mezőnyfölényben játszott és több gólhelyzetet dolgozott ki a vendégcsapat, amely a 20. percben szerezte meg a vezetést. Michael Boris szövetségi edző csapata ezt követően mezőnyben egyenrangú partnere tudott lenni ellenfelének, de kapura csak egyszer, Szalai Attila fejesével veszélyeztetett.
A második felvonásban bátrabb mezőnyjátékot vállalt fel a magyar együttes, de ígéretes helyzetek csak a kontrázó vendégek előtt adódtak. Nany Dimata a 73. percben az ellene elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt értékesítette, a végeredményt pedig a belga csapatkapitány, Siebe Schrijvers állította be a hajrában.
A selejtezősorozat kilenc csoportjának első helyezettjei automatikusan kijutnak az Olaszországban és San Marinóban jövő júniusban sorra kerülő kontinenstornára, a négy legjobb csoportmásodik pedig pótselejtezőt játszhat. Rendezőként az olaszok automatikusan résztvevői az Eb-nek. A sorozat olimpiai selejtező is, mert az Eb-ről négy csapat utazhat Tokióba. A magyar együttes már biztosan nem végezhet csoportjában továbbjutó helyen, így az olimpiáról is lemarad.
U21-es Eb-selejtező, 6. csoport:

Magyarország-Belgium 0-3 (0-1)

gól: Dimata (20., 73., utóbbit 11-esből), Schrijvers (86.)

• 6. Málta 0/8
A magyar együttes következő mérkőzésén október 12-én Máltán lép pályára, majd négy nappal később a selejtező zárásaként a törököket fogadja.

Vuelta: Dennis nyert, Yates növelte előnyét

2018.09.11. 20:16

Fotó: YUZURU SUNADA / BELGA
A papírformának megfelelően a regnáló ausztrál időfutambajnok Rohan Dennis nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpárverseny 16. szakaszát. Az összetettben Simon Yates megőrizte vezető pozícióját, előnye 33 másodperc Alejandro Valverde előtt. Kiváló teljesítményével Steven Kruijswijk a harmadik helyre jött fel, Enric Mas pedig az ötödik pozícióba lépett előre. Nairo Quintana lecsúszott a dobogóról, miközben Miguel Angel Lopez két helyet veszítve hatodik. A pontversenyben és a kombinációs összevetésben továbbra is Valverde az élen, a hegyi összetettben Luis Angel Mate, míg a csapatversenyben a Movistar az első. A verseny szerdán Getxo és Balcon de Bizkaia között egy 157 kilométeres szakasszal folytatódik.