labdarúgás;magyar válogatott;Nemzetek Ligája;

2018-09-11 22:42:31

Rossival sikerült, ami elődjével egyszer sem

Mutatós gólokkal 2-1-re legyőzte kedden Görögországot a Nemzetek Ligájában, ezzel hatodik idei mérkőzésén először győzött a magyar labdarúgó-válogatott.

Budapest, 19.50 perc. Nagyjából egy óra volt hátra a találkozó kezdetéig, amikor három görög szurkoló támasztotta bánatosan a Groupama Aréna Albert Flórián út felőli bejárata mellett húzódó kerítést. „Tényleg nem lehet bemenni? Vajon a görög újságírók tudnának segíteni?” – kérdezték kétségbeesetten az éppen a magyar fővárosban pihenő, elmondásuk szerint nem kizárólag a mérkőzés miatt érkező vendégek. Érdekesség, hogy egy maroknyi vendégtábor így is csak bejutott a 2015-ös, Románia elleni Európa-bajnoki selejtezőn tapasztalható megnyilvánulások miatt zárt kapussá nyilvánított összecsapásra, és ha már bent voltak, a bemelegítéstől kezdődően többször is tapssal, rigmusokkal biztatták az övéiket.

Az ürességtől kongó arénába kivonuló kezdőcsapatokat mustrálva feltűnt, hogy a házigazda összeállítása három helyen tért el a szombaton, Finnországban 1-0-s vereséget szenvedő együttestől. A szövetségi kapitányként hazai pályán kedd este debütáló Marco Rossi ezúttal Bese Barnabásnak, Varga Rolandnak és Nagy Ádámnak szavazott bizalmat, míg Lovrencsics Gergő, Stieber Zoltán és Pátkai Máté kikerült a kezdő tizenegyből.

További változás volt a tamperei NL-nyitányhoz képest, hogy a sokszor kritikusnak számító kezdeti perceket kapott gól nélkül abszolválta a vendéglátó. Az első vészhelyzetet a három magyart is kicselező Kosztasz Fortunisz teremtette a 10. minutumban, ám Fortuna ekkor fogta a magyarok kezét, a támadó lövése ugyanis célt tévesztett. Pár perccel később, a tizenötödikben már nem volt szükség szerencsére, a címeres mezben először eredményes Sallai Roland ugyanis határozottan, kapásból a léc alá zúdította a hozzá Kovács Istvánon, Varga Rolandon, Szalai Ádámon és Besén keresztül eljutó játékszert. Szép játék volt!

Az öröm mégsem tarthatott sokáig, Konsztantinosz Manolasz hárommal később máris egalizált. A Fortunisz passzát gólra váltó játékos fejjel volt eredményes (1-1), minden bizonnyal lesállásról.

A folytatásban bár a mezőnyjáték volt jellemző, sokáig inkább a többször bizonytalankodó magyar futballisták hibáiból veszélyes Görögország járt közelebb az újabb találathoz. A magyarok a félidő hajrájában tették próbára többször a vendégkapust, harcos, bátor játékuknak pedig meglett az eredménye: Kleinheisler László 22 méterről szerzett bombagólt a 42. percben, ismét előnyhöz juttatva Magyarországot. „Le is fújhatnánk” – állapították meg a szünetben a sikertől elszokott magyar újságírók.

A második játékrész kezdetére csak a görögöket felkészítő Michael Skibbe változtatott, Rossi nem. A hétfői sajtótájékoztatón még magabiztos német edző aligha volt elégedett, mivel a térfélcserét követő hetedik percben ismét cserélt. Rossinak viszont tetszhetett az állás, azt óvandó ugyanis a szélső, Varga Roland helyére Lovrencsicset hozta be a védelembe. Később Szalai Ádámot Eppel Márton, majd Kovácsot Pátkai Máté váltotta, az utolsó percekre pedig megérkeztek a stadion melletti szervizútra a magyar drukkerek is.

Ezen az estén csapat és tábora is boldog lehetett, hiszen az eredmény a kósza helyzetek ellenére sem változott: hatodik 2018-as meccsén (négyszer Georges Leekens, másodszor Rossi irányítása alatt) először nyert a nemzeti tizenegy.