Rossival sikerült, ami elődjével egyszer sem

2018.09.11 22:42

Fotó: MTI/ Koszticsák Szilárd
Mutatós gólokkal 2-1-re legyőzte kedden Görögországot a Nemzetek Ligájában, ezzel hatodik idei mérkőzésén először győzött a magyar labdarúgó-válogatott.
Budapest, 19.50 perc. Nagyjából egy óra volt hátra a találkozó kezdetéig, amikor három görög szurkoló támasztotta bánatosan a Groupama Aréna Albert Flórián út felőli bejárata mellett húzódó kerítést. „Tényleg nem lehet bemenni? Vajon a görög újságírók tudnának segíteni?” – kérdezték kétségbeesetten az éppen a magyar fővárosban pihenő, elmondásuk szerint nem kizárólag a mérkőzés miatt érkező vendégek. Érdekesség, hogy egy maroknyi vendégtábor így is csak bejutott a 2015-ös, Románia elleni Európa-bajnoki selejtezőn tapasztalható megnyilvánulások miatt zárt kapussá nyilvánított összecsapásra, és ha már bent voltak, a bemelegítéstől kezdődően többször is tapssal, rigmusokkal biztatták az övéiket.
Az ürességtől kongó arénába kivonuló kezdőcsapatokat mustrálva feltűnt, hogy a házigazda összeállítása három helyen tért el a szombaton, Finnországban 1-0-s vereséget szenvedő együttestől. A szövetségi kapitányként hazai pályán kedd este debütáló Marco Rossi ezúttal Bese Barnabásnak, Varga Rolandnak és Nagy Ádámnak szavazott bizalmat, míg Lovrencsics Gergő, Stieber Zoltán és Pátkai Máté kikerült a kezdő tizenegyből.
További változás volt a tamperei NL-nyitányhoz képest, hogy a sokszor kritikusnak számító kezdeti perceket kapott gól nélkül abszolválta a vendéglátó. Az első vészhelyzetet a három magyart is kicselező Kosztasz Fortunisz teremtette a 10. minutumban, ám Fortuna ekkor fogta a magyarok kezét, a támadó lövése ugyanis célt tévesztett. Pár perccel később, a tizenötödikben már nem volt szükség szerencsére, a címeres mezben először eredményes Sallai Roland ugyanis határozottan, kapásból a léc alá zúdította a hozzá Kovács Istvánon, Varga Rolandon, Szalai Ádámon és Besén keresztül eljutó játékszert. Szép játék volt!
Az öröm mégsem tarthatott sokáig, Konsztantinosz Manolasz hárommal később máris egalizált. A Fortunisz passzát gólra váltó játékos fejjel volt eredményes (1-1), minden bizonnyal lesállásról.
A folytatásban bár a mezőnyjáték volt jellemző, sokáig inkább a többször bizonytalankodó magyar futballisták hibáiból veszélyes Görögország járt közelebb az újabb találathoz. A magyarok a félidő hajrájában tették próbára többször a vendégkapust, harcos, bátor játékuknak pedig meglett az eredménye: Kleinheisler László 22 méterről szerzett bombagólt a 42. percben, ismét előnyhöz juttatva Magyarországot. „Le is fújhatnánk” – állapították meg a szünetben a sikertől elszokott magyar újságírók.
A második játékrész kezdetére csak a görögöket felkészítő Michael Skibbe változtatott, Rossi nem. A hétfői sajtótájékoztatón még magabiztos német edző aligha volt elégedett, mivel a térfélcserét követő hetedik percben ismét cserélt. Rossinak viszont tetszhetett az állás, azt óvandó ugyanis a szélső, Varga Roland helyére Lovrencsicset hozta be a védelembe. Később Szalai Ádámot Eppel Márton, majd Kovácsot Pátkai Máté váltotta, az utolsó percekre pedig megérkeztek a stadion melletti szervizútra a magyar drukkerek is.
Ezen az estén csapat és tábora is boldog lehetett, hiszen az eredmény a kósza helyzetek ellenére sem változott: hatodik 2018-as meccsén (négyszer Georges Leekens, másodszor Rossi irányítása alatt) először nyert a nemzeti tizenegy.
Frissítve: 2018.09.16 20:23

Babos feladta az isztambuli tenisztorna selejtező meccsét

2019.04.22 14:50
Illusztráció
Fotó: AFP/ VOLKAN FURUNCU
A 250 ezer dollár (71 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna selejtezőjének második fordulójában adta fel a mérkőzést.
A torna honlapja szerint a világranglista 142. helyén álló játékos - a kvalifikáció ötödik kiemeltje - az osztrák Barbara Haas (191.) után hétfőn Jelena Ribakinával (161.) találkozott, akit tizedikként rangsoroltak a szervezők. A kazah gyorsan 4:1-re elhúzott, majd Babos kiegyenlített, de az első szett így is az ellenfélé lett. A folytatásban Ribakina 3:0-ra meglépett, ekkor
a soproni teniszező ápolást kért a bal lábfejére. Ezt követően visszament a pályára adogatni, de hamarosan jelezte a székbírónak, hogy nem tudja folytatni a meccset.
A 25 éves Babos - aki márciusban fejezte be az együttműködést horvát edzőjével, Nikola Horvattal - egyesben az elmúlt egy évben 27 vereség mellett kilenc mérkőzést nyert meg. Ebből hét főtáblás győzelem volt, kettőt pedig pedig selejtezőben aratott. Ami az idei teljesítményét illeti, 11 vereség (ebből két mérkőzést sérülés miatt feladott) és négy győzelem a mérlege, főtáblán két mérkőzést nyert eddig 2019-ben. Párosban Babos az első kiemelt a francia Kristina Mladenovic oldalán a török metropoliszban, míg Stollár Fanny a svájci Xenia Knoll-lal indul.
Eredmény: selejtező, 2. forduló:

Jelena Ribakina (kazah, 10.) - Babos Tímea (5.) 6:4, 3:0-nál Babos feladta

Nyolcadszor is bajnok lett a Juventus

2019.04.20 20:21

Fotó: AFP/ ISABELLA BONOTTO
A torinóiak behozhatatlan előnyre tettek szert a Napolival szemben.
Sorozatban nyolcadik alkalommal a Juventus nyerte az olasz labdarúgó-bajnokságot. A torinóiak a Serie A 33. fordulójában hazai pályán hátrányból fordítva 2-1-re győzték le a Fiorentinát, így öt fordulóval a befejezés előtt behozhatatlan előnyre tettek szert a második Napolival szemben. A Juventus az első csapat az öt nagy európai bajnokságban, amely sorozatban nyolcszor nyert bajnoki címet, eddig a rekordot holtversenyben tartotta a francia Olympique Lyonnal, amely 2002 és 2008 között volt egyeduralkodó hazájában.
Frissítve: 2019.04.20 20:25