Soros György;Kocsis Máté;Sargentini-jelentés;

2018-09-12 17:05:20

Mit mond Kocsis Máté az EP kétharmados döntésére? Soros!

És ez nem vicc, legalábbis a Fidesz frakcióvezetője véresen komolyan gondolja. Kocsis sajtótájékoztatóján így értékelte, hogy az EP közel 70 százalékos többséggel, sok néppárti szavazattal elfogadta a Sargentini-jelentést.

Soros György bosszújának tartja a Fidesz frakcióvezetője az Európai Parlament (EP) szerdai döntését: Kocsis Máté budapesti sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: Judith Sargentini zöldpárti EP-képviselő Soros György embere, a jelentés Soros szervezeteinek és médiumainak véleményére épül, az ő emberei szervezték meg az EP-ben a bevándorláspárti többséget a döntés mögé.

Hangsúlyozta ugyanakkor: "félreismer bennünket Soros György, ha azt gondolja, hogy engedünk a zsarolásnak, Magyarország nem enged ennek a zsarolásnak" – idézi szavait az MTI. 

A magyar választók a kormányt és a kormánypártokat világos mandátummal látták el bevándorlásügyben, ebből "nem tudunk és nem is akarunk engedni", ezért az Országgyűlés válaszolni fog a bevándorláspárti EP-képviselőknek - mondta a frakcióvezető, aki szerint nyilvánvaló csalás történt.  

Kocsis Mátét a sorosozásban láthatóan az sem zavarta meg, hogy a jelentés:

alapvetően a magyar jogállami normák, és a demokratikus intézmény rendszer lerombolásáról, a nők, a kisebbségek helyzetésről, a szólás- és sajtószabadság korlátozásáról szól, és csak kis részben a bevándorlásról 

 hogy a Fidesz pártcsaládja, az Európai Néppárt soraiból is sokan a jelentés mellett szavaztak, a dokumentumot támogatta Sebastian Kurz osztrák kancellár, a német kereszténydemokrata CDU pedig testületileg kiállt Sargentini anyaga mellett. 

A csalást emlegetve a frakcióvezető arra utalt, hogy a Fidesz a tartózkodásokat is nemként akarta beszámítani a szavazás során, ami nekik kedvezett volna. Az EP jogi csoportja azonban úgy döntött, hogy a tartózkodások nem befolyásolják a szavazati eredményt.

 A szavazás így zárult:

• igen: 448

• nem: 197

• tartózkodás: 48

Ha a tartózkodás is nemnek számítana, akkor a Sargentini jelentés csak 64 százalékos, kétharmad alatti – tehát érvénytelen – támogatást kapott volna. A magyar kormány ezért várhatóan megtámadja a döntést az Unió bíróságán.