A volt köztársasági elnök, Sólyom László a Fidesszel szemben kritikus konzervatív értelmiségieket tömörítő Eötvös Csoport egy vitáján mondta el a véleményét többek közt a kormány "kereszténydemokrata" jelszavairól - derül ki a rendezvényről beszámoló index.hu cikkéből.
– mondta a 2005-ben a Fidesz által elnökségig emelt, majd 2010-ben ejtett Sólyom a júniusi alkotmánymódosítást bírálva, mellyel a kereszténység védelmére kötelezte a kormány az állami szerveket. Szerinte a Magyarországra jellemző hit nélküli keresztény kultúra olyan, mint "a migránsok nélküli migránsveszély".
A rendezvényen megszólalt Botos Máté történész, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Politológia Tanszékének vezetője is. „Azt látjuk, hogy Magyar- vagy Lengyelországban az állam próbálja az egyház érdekeit védeni, sokszor még akkor is, ha az egyház ezt nem kéri, aztán az állam ezt a maga érdekében felhasználja” - mondta el.
"Az egyszázalékos adó szembemegy minden katolikus tanítással, mégis megszavazták keresztény politikusok. Az iskolai hitoktatást eredetileg a Püspöki Kar sem támogatta igazán, aztán menet közben a szöveg valahogy megváltozott. Az egyház kézzel-lábbal tiltakozik az ellen, hogy az egyházi házasságkötés állami elismerést kapjon, ez is szembemegy minden teológiai szemponttal, hiszen teljesen mást jelent a házasság az egyház nyelvén és az állami jogszabályokban" - ezt már Török Csaba katolikus pap és teológus mondta el.
A rendezvény résztvevői a katolikus egyházfőt említették pozitív példaként:
Ahogy Sólyom fogalmazott: "ezt óriási szakadék választja el a politikai kereszténység kultúrájától".