Mindenki kell a Ferencváros legyőzéséhez

2018.09.15. 10:30
Supka Attila
Fotó: Molnár Ádám / Népszava
A 8. fordulóval folytatódó élvonalbeli labdarúgó-bajnokság listavezetője, a Ferencváros szombaton az eddig meglepően jól teljesítő Honvéd vendége lesz.
A kispestiek vezetőedzője, Supka Attila lapunknak elmondta: csapata a legutóbbi „hazai” sikerrel átlendült a holtponton, a Budapest Honvéd egyre otthonosabban érzi magát ideiglenes hazai pályáján, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.
A hét elején nagyobb hangsúlyt fektettek a fizikai felkészítésre. Meghajtotta a csapatot a válogatott szünetben? Az utóbbi két hetet kicsit „pótfelkészülési” időszaknak szántuk, hiszen a nyáron a nemzetközi kupamérkőzések és a bajnokik miatt kevesebb időnk volt arra, hogy keményebben dolgozzunk, ráadásul folyamatosan csatlakoztak a kerethez új játékosok is. A hét első felében intenzívebb munkát végeztünk, az utóbbi napokban viszont már a taktikára fókuszáltunk. Az is fontos volt, hogy az új érkezők is jobban megismerkedjenek a csapattársakkal, illetve próbálják átvenni azokat a mozgásokat, azt a játékrendszert, amit majd elvárunk tőlük a bajnoki mérkőzéseken.
Hét forduló után egy pont hátránnyal második a Honvéd. Mennyire erőn felüli teljesítmény ez a csapattól? Az idényrajt előtt nem sokan, mi sem gondoltuk volna, hogy ott tudunk lenni a bajnokság élmezőnyében a Ferencváros mögött, ráadásul csupán ilyen ponthátránnyal, hiszen a nyáron több meghatározó játékosunk távozott. Ahogy viszont egymás után jöttek a bajnoki és kupamérkőzések, egyre jobban összerázódtunk, ezért szerintem megérdemelten állunk a második pozícióban.
Két csapat vitán felül kiemelkedik az NB I-ből: az egyik a szombati ellenfelük, a Ferencváros, a másik pedig a címvédő Vidi, amely ellen pár hete egy érdekes mérkőzésen az eddigi egyetlen vereségüket szenvedték el (0-3). Mit jelenthet ez a hétvégi rangadó előtt? Már nem foglalkozunk a Vidi-meccsen történtekkel, bár ott azért voltak olyan események, amelyek befolyásolták a mérkőzés végkimenetelét. A Ferencváros elleni egy teljesen más meccs lesz. A következő ellenfelünknek új edzője van, aki új filozófiát hozott a csapathoz, láttam az előző két mérkőzését, egészen mást játszik, mint az előző tréner idejében, erre fel kell készülnünk. Több olyan játékosa van, akire nagyon oda kell figyelnünk, ilyen a volt gólkirályunk, Davide Lanzafame, Ivan Petrjak vagy éppen Varga Roland, de mondhatjuk Böde Dánielt vagy Bőle Lukácsot is, akik csereként beállva is képesek lehetnek eldönteni egy mérkőzést. Ezt a meccset csak csapatként tudjuk sikerrel megoldani, ha mindenki koncentrált lesz, ha mindenki megoldja úgy a feladatát, ahogy azt elvárjuk tőle és gyakoroltuk, akkor eredményesek lehetünk.
Mint utóbbi hazai mérkőzéseiket, a szombatit is a Hidegkuti-stadionban fogják játszani. Megszokta már a csapat, hogy pályaválasztóként is idegenben szerepel? Úgy érzem, hogy a legutóbbi, Debrecen elleni mérkőzésen (két hete 3-0-ra nyert a Honvéd – a szerk.) egy kicsit átlendültünk a holtponton, remek teljesítményt nyújtva nyertünk. Nagyszerű volt érezni a szurkolók támogatását, fantasztikus hangulatot teremtettek. Bízom benne, hogy a Ferencváros ellen is sok Honvéd-drukker lesz majd a lelátón, a támogatásuk segítheti a csapatot abban, hogy megszerezzük a három pontot.
A rövid szünetben gyengült is a Honvéd, hiszen Vadócz Krisztián továbbállt. Krisztián a rutinjával, hozzáállásával és játéktudásával nagyon sokat segített nekünk az utóbbi hetekben, ám bízom benne, hogy aki az ő posztján játszik majd, ugyanúgy meg tudja oldani ezt a feladatot. Sajnáljuk, hogy elment, hiszen tudott volna még segíteni nekünk, de ezen túl kell lépünk, ilyen a futball. A meglévő kerettel kell megoldanunk a további feladatokat – elsőként mindjárt a szombatit.

A 8. forduló programja

Újpest–Debrecen 17.00 Bp., Szusza Ferenc Stadion (tv.: M4 Sport) Puskás Akadémia–MOL Vidi FC 17.00 Felcsút, Pancho Aréna Mezőkövesd–DVTK 17.00 Mezőkövesd, Városi Stadion Paks–MTK Budapest 17.00 Paks, Fehérvári úti stadion Kisvárda–Haladás 17.00 Kisvárda, Várkerti Sporttelep Budapest Honvéd–FTC 19.30 Bp., Új Hidegkuti Nándor Stadion (tv.: M4 Sport) Az állás 1. FTC 7 5 2 - 17-6 17 pont 2. Honvéd 7 5 1 1 12-5 16 3. MTK Budapest 7 4 1 2 11-10 13 4. Debrecen 7 2 4 1 9-9 10 5. MOL Vidi FC 5 2 3 - 11-4 9 6. Mezőkövesd 6 2 2 2 7-5 8 7. Újpest 6 1 4 1 5-6 7 8. Paks 7 1 4 2 7-9 7 9. DVTK 7 1 3 3 5-10 6 10. Haladás 7 1 2 4 9-13 5 11. Kisvárda 7 1 2 4 3-13 5 12. Puskás Akadémia 7 - 2 5 7-13 2 A 3. fordulóból a MOL Vidi FC-Mezőkövesd, valamint a 6. fordulóból a MOL Vidi FC-Újpest mérkőzést elhalasztották.

Hosszú újabb két aranyat nyert

2018.09.14. 20:08
Illusztráció
Fotó: Shutterstock
Két arany- és egy bronzérmet nyert Hosszú Katinka a dohai úszó világkupán pénteken. A férfiaknál Verrasztó Dávid állhatott a dobogóra.
Hosszú Katinka akárcsak csütörtökön, pénteken is két arany- és egy bronzérmet nyert az úszók idei világkupa-sorozatának második, dohai állomásán - írja az MTI. A háromszoros olimpiai bajnok - aki egy nappal korábban 400 méter gyorson és 200 méter pillangón nyert, valamint 50 méter háton lett harmadik - ezúttal 400 méter vegyesen (4:39.57), illetve 100 méter háton (59.63) végzett az első helyen.
Előbbi számban Jakabos Zsuzsannát (4:44.87) előzte meg, utóbbi időeredmény pedig idei legjobbja. A bronzot ezúttal 200 méter gyorson gyűjtötte be (2:00.16).
A férfiaknál Verrasztó Dávid állhatott dobogóra, a 30 éves versenyző 200 méter pillangón lett második 1:58.70 perces idővel.
Végül a váltóknál is született magyar érem, mivel a Dudás Dániel, Verrasztó Dávid, Jakabos, Hosszú 4x100 méteres vegyes gyorsváltó a hollandok mögött másodikként csapott célba 3:37.71 perccel .
Az idei vk-sorozat negyedik állomása Budapesten a tavalyi vizes világbajnokságnak otthont adó Duna Aréna lesz, október 4. és 6. között.
úszás Úszó vk
Frissítve: 2018.09.14. 20:09

Vízilabda világkupa: elődöntőben a magyarok

2018.09.14. 17:44
Fotó: KIRILL KUDRYAVTSEV / AFP
Az amerikai együttes felett aratott 10-8-as győzelemmel elődöntőbe jutott a magyar férfi vízilabda-válogatott a berlini világkupán.
Remekül kezdte Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese a találkozót, öt és fél perc elteltével már 4-0-ra vezetett, végül az első nyolc perc 5-2-es magyar vezetéssel ért véget. A második negyed első gólját hármas emberelőnyből szerezték az amerikaiak, ebben a szakaszban rengeteg volt a kiállítás, gólt mindkét csapat csupán egyet-egyet szerzett, így félidőben 6-3-ra vezettek a magyarok. A szünet nem tett jót a magyaroknak, akik elveszítették egy kicsit a fonalat, az amerikaiak kétszer is betaláltak és 6-5-re felzárkóztak. Német Toni, Manhercz Krisztián és Bátori Bence találatait követően azonban ismét "helyreállt a világ rendje", a záró felvonás előtt 9-6-ra vezetett a magyar válogatott. A befejező játékrész amerikai góllal indult, majd két perc alatt két amerikai is kipontozódott, mivel korábban is rengeteg volt a kiállítás, a riválisnál elfogytak a cserejátékosok. Az amerikaiak teljesítményén ez nem látszott meg, továbbra is nagyon elszántan küzdöttek, de a magyarok magabiztosan őrizték előnyüket és megszerezték a győzelmet.
Eredmény, negyeddöntő: Magyarország-Egyesült Államok 10-8 (5-2, 1-1, 3-3, 1-2)
a magyar gólszerzők: Bátori 3, Manhercz 2, Kovács G., Német, Pásztor, Pohl, Zalánki 1-1