kosárlabda;

2018-09-17 20:06:20

Kosárlabda: a hősies magyar helytállás nem volt elég

Az esélyesebb olasz férfi kosárlabda-válogatott 69-63-ra nyert a sérülésektől sújtott, fantasztikusan küzdő magyarok ellen világbajnoki selejtezőn Debrecenben.

A sérülés miatt hiányzó Hanga Ádám, Rosco Allen és Váradi Benedek után újabb meghatározó játékosról kellett lemondania Ivkovics Sztojan szövetségi kapitánynak: Keller Ákos, a nemzeti együttes csapatkapitánya vakbélgyulladással került kórházba, a játékost tegnap meg is műtötték. Eilingsfeld János sem volt száz százalékos állapotban, a paksiak erőssége pénteken, a Hollandiában 74-59-re megnyert meccsen kapott rúgást a bordájára, de ő vállalta a játékot.

Az esélyesebb és erősebb vendégek az első perctől vezettek, a magyarok a rájuk jellemző elszántsággal küzdöttek, kihozták magukból a maximumot, ami arra volt elég, hogy az ellenfél nem tudott nagyon elhúzni, 28-39 volt az eredmény kétszer tíz perc után.

A harmadik negyed után 38-45-nél egy percig nem változott az eredmény, majd kétszer a magyarok bizonyultak eredményesnek, 42-45-nél megjött a közönség hangja, Benke Szilárd betörése után 44-45 lett az állás, a következő támadásnál pedig Perl kosara után először vezettek (46-45) a magyarok, mivel dobás közben szabálytalankodtak vele, büntetőt kapott, azt is bedobta (47-45). A következő támadásnál hármassal visszavették a vezetést a vendégek (47-48).

Huszonhat másodperccel a dudaszó előtt Vojvoda Dávid büntetői után megint a magyaroknál volt az előny (51-50). Az utolsó tíz perc előtt minimális volt az olaszok előnye (51-52).

A záró felvonásban három magyar triplakísérlet is kimaradt, a vendégek viszont nem hibáztak kintről, öt perccel a vége előtt hat volt a hátrány (55-61).

Ez a különbség a végére ismét kialakult, óriási dicséret jár a magyar válogatottnak, amely megszorongatta Európa egyik legjobb együttesét.