Bottas indulhat az élről az Orosz Nagydíjon

2018.09.29. 15:33

Fotó: ALEXANDER NEMENOV / AFP
Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája nyerte a Forma-1-es Orosz Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon övé a pole pozíció.
A 29 éves versenyzőnek ez az idei második, pályafutásának pedig hetedik pole pozíciója. Bottas mellől csapattársa, a címvédő és az összetettben most is az élen álló, négyszeres vb-győztes brit Lewis Hamilton startolhat. A harmadik rajtkockát Hamilton legfőbb kihívója, a vb-pontversenyben 40 pontos hátránnyal második német Sebastian Vettel, a Ferrari négyszeres világbajnok versenyzője foglalhatja el. A Red Bull versenyzői, az ausztrál Daniel Ricciardo és a holland Max Verstappen nem vehettek részt az időmérő mindhárom szakaszában, motorcsere miatt ugyanis mindenképpen a rajtrács végéről kell majd megkezdeniük a vasárnapi futamot. Ugyanígy járt a Toro Rosso két pilótája, a francia Pierre Gasly és az új-zélandi Brendon Hartley is, valamint a McLaren veterán spanyol versenyzője, a kétszeres vb-győztes Fernando Alonso. Az 53 körös Orosz Nagydíj vasárnap 13.10 órakor kezdődik.

Kézilabda BL: a Vardar következik

2018.09.29. 15:15

Fotó: Ujvári Sándor / MTI
Újabb kemény ütközet vár a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatára a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában: Ljubomir Vranjes csapata a 2017-es kiírás győztesét, a Vardar Szkopjét fogadja (szombat 17:30, Tv: Sport1).
A rivális májusban a kölni négyes döntőben a negyedik helyen végzett, kerete a nyáron alaposan kicserélődött: heten távoztak a klubtól és ugyanennyien érkeztek. Elhagyta a klubot többek között Sterbik Árpád, a kapus jelenleg éppen a veszprémieket erősíti. Viszont Szegedről érkezett Szkopjébe a szlovén irányító Stas Skube és az orosz balátlövő Szergej Gorbok. Bár a Vardar költségvetése csökkent az előző szezonhoz képest, az eredményein ez nem látszik, a BL-ben legyőzte a címvédő Montpellier-t és a svéd Kristianstadot, a SEHA Liga alapszakaszában is megnyerte eddigi négy meccsét.
"Jó együttes a Vardar, hatalmas önbizalommal érkezik Veszprémbe - mondta a veszprémi klub honlapján Vranjes. - Szeretnénk folytatni a hazai győzelmek sorát a Bajnokok Ligájában, ezért mindent meg fogunk tenni. Ha fegyelmezetten koncentrálunk a dolgunkra, úgy gondolom, jó esélyünk van nyerni."
A veszprémiek a Kielce elleni győzelemmel kezdtek a BL-ben, majd kikaptak Barcelonában. A Vardartól az európai kupaporondon még nem szenvedtek vereséget (öt győzelem, egy döntetlen a magyarok mérlege).
A bajnoki címvédő Mol-Pick Szeged az ukrán Motor Zaporizzsja otthonába látogat vasárnap (17 óra, Tv: Sport TV). A szegediek két győzelemmel rajtoltak, az előző körben a BL ezüstérmesét, a Nantes-ot győzték le, az európai szövetség honlapján a második félidőben nyolc gólt szerzett Bodó Richárd lett a játéknap legjobbja.
A szegediek tétmeccsen eddig kétszer találkoztak ellenfelükkel a 2014/15-ös szezonban, mindkétszer győztek, idén nyáron viszont felkészülési meccsen kikaptak tőle.
kézilabda

Orosz Nagydíj - Hamilton nyerte a harmadik szabadedzést

2018.09.29. 12:58
Lewis Hamilton
Fotó: Manan VATSYAYANA / AFP
A világbajnoki pontversenyben vezető, címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája autózott a leggyorsabban szombaton Szocsiban, a Forma-1-es Orosz Nagydíj harmadik szabadedzésén.
Az 1:33.067 perces idővel pályacsúcsot elérő négyszeres világbajnok brit versenyző mögött csapattársa, a finn Valtteri Bottas végzett másodikként, a vb-pontverseny második helyén álló, szintén négyszeres vb-győztes német Sebastian Vettel pedig a harmadik lett - írja az MTI. Eredmények, 3. szabadedzés:
  • 1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:33.067 perc
  • 2. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 1:33.321
  • 3. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 1:33.667
Pénteki eredmények:
2. szabadedzés: 1. Hamilton 1:33.385 perc 2. Bottas 1:33.584 3. Verstappen 1:33.827

1. szabadedzés: 1. Vettel 1:34.488 perc 2. Verstappen 1:34.538 3. Hamilton 1:34.818