Késely Ajna;Milák Kristóf;

2018-10-10 07:10:00

Újabb magyar aranyakkal folytatódott az ifjúsági olimpia

Az úszó Késely Ajna és a kardozó Pusztai Liza is az első helyen végzett.

Az úszó Késely Ajna aranyérmet nyert 800 méter gyorson kedden a III. nyári ifjúsági olimpián Buenos Airesben.

Az MTI összefoglalója szerint a 17 éves magyar versenyező 8:27.60 perces idővel csapott célba, közel öt másodpercet vert nagy korosztályos riválisára, az argentin Delfina Pignatiellóra, akitől tavaly a junior világbajnokságon még kikapott ebben a számban.

Az úszó Milák Kristóf ezüstérmet szerzett 100 méter pillangón. A 18 éves magyar versenyező 51.50 másodperccel idei legjobb idejét úszta, azonban a 16 esztendős orosz Andrej Minakov 51.12-es hatalmas egyéni csúccsal megelőzte őt. Milák vasárnap 400 méter gyorson, hétfőn pedig 200-on győzött.

Később a kardozó Pusztai Liza is aranyérmet nyert, a 17 éves magyar versenyező a fináléban magabiztos, 15-9-s győzelmet aratott a mexikói Natalia Botello Cervantes felett. Pusztai a magyar küldöttség hetedik aranyérmét szerezte az argentin fővárosban.

A díjlovaglók között Jármy Vince ezüst-, a cselgáncsozó Vég Zsombor pedig bronzérmet szerzett.

Jármy Európa válogatottjának tagjaként a vegyes csapatversenyben lett második, ezt a számot – amelyet nem számolnak bele az éremtáblázatba – Észak-Amerika együttese nyerte.

Vég Zsombor a cselgáncsozók 100 kilogrammos kategóriájában lett harmadik: a 16 éves ceglédi versenyző a bronzmérkőzésen ipponnal múlta felül szlovén riválisát.

A III. ifjúsági olimpián 20 sportágban 79 magyar sportoló áll rajthoz. A magyar színeket 16 atléta, 2 birkózó, 1 breaktáncos, 2 dzsúdós, 4 kajak-kenus, 1 karatés, 4 kerékpáros, 4 kosárlabdázó (leánycsapat), 1 lovas, 2 öttusázó, 1 sportlövő, 18 strandkézilabdázó (fiú és leánycsapat), 2 strandröplabdázó (fiú), 2 súlyemelő, 2 tollaslabdázó, 2 tornász, 2 triatlonos, 1 ökölvívó, 8 úszó és 4 vívó képviseli az eseményen. A 15-18 év közötti fiatalok 32 sportágban, 286 versenyszám összesen 1250 érméért versenyeznek egymással.