Pont nélkül maradt a Veszprém és a Szeged

2018.11.04. 19:15

Fotó: Bodnár Boglárka / MTI
A Telekom Veszprém házigazdaként egy góllal kapott ki a német Rhein-Neckar Löwentől, míg a MOL-Pick Szeged két találattal maradt alul a PSG vendégeként.
Két százszázalékos mérleggel rendelkező csapat találkozott egymással a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában vasárnap. A vendéglátó francia Paris Saint-Germain végül szoros csatában 33-31-re verte a Tisza-partiakat, akik szezonbéli első vereségüket szenvedték el.
Jól kezdték a mérkőzést a vendégek, a PSG hét perc alatt csupán egyszer talált be (1-3), de a folytatásban összeállt a védekezése, és a 17. percben átvette a vezetést (7-6). A folytatásban a szegediek többször is a kapufát találták el, ezt a párizsiak kihasználták, és jelentős előnyre tettek szert (11-7). A szünet előtt a vendégek egy három-nullás sorozattal felzárkóztak, így az első félidőt mindössze egygólos hátrányban zárták (15-14).
Magyar játékosai vezérletével remekül kezdte a második felvonást az NB I címvédője, és visszavette a vezetést (20-19). A francia együttes erre úgy reagált, hogy szinte azonnal visszavette az irányítást, ami a játék képén és az eredményen is megmutatkozott (29-26). A német Uwe Gensheimer találataival lépett el a PSG, és a vendégeken a kapuscsere sem segített, ráadásul a szlovén irányító, Dean Bombac végig gyengén teljesített. A hajrában igyekeztek a szegediek, de ez csak arra volt elég, hogy egy négy-nullás szériával az utolsó percig szorossá tegyék az állást.
Hasonlóan szoros csatában maradt alul szombaton a Telekom Veszprém, amely hazai közönség előtt kapott ki 29-28-ra a német Rhein-Neckar Löwentől. A vendégek ugyan a félidőben három góllal vezettek, tíz perccel a vége előtt döntetlen volt az állás. A Veszprém hét percig nem talált be, ezalatt ellenfele négy gólt dobott, mindez pedig végül sorsdöntőnek bizonyult.
A három győzelem mellett immár három vereséggel rendelkező Veszprém szombaton a svéd IFK Kristianstad otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében, míg a Szeged a dán Skjern vendége lesz.
Frissítve: 2018.11.04. 19:31

Vendéglátóként továbbra is veretlen az FTC

2018.11.04. 19:08
Sigér Dávid Miklós (k), a Ferencváros második góljának szerzője
Fotó: Kovács Tamás / MTI
Az első játékrészben eldöntötte az örökrangadót a Ferencváros, amely továbbra is 4 ponttal előzi meg a hétvégén ugyancsak nyerő Honvédot a labdarúgó NB I-ben.
Noha Szerhij Rebrov, a Ferencváros vezetőedzője eleinte többször is a fejét csóválva elégedetlenkedett az övéi helyenként pontatlan játéka láttán, a tréner a szombat esti, 214. FTC–MTK Budapest magyar bajnoki összecsapás félidejében elégedett lehetett: csapata ígéretes helyzeteket kialakítva mezőnyfölényben futballozott, Bőle Lukács és Sigér Dávid góljainak köszönhetően pedig 45 perc után 2-0-ra vezetett. Ez az állás később már nem változott, így a listavezető „visszaállította” a forduló előtti fórját a kora este a Kisvárdát legyőző Budapest Honvéd előtt. Az FTC hazai bajnoki veretlenségi sorozata immáron 27 mérkőzést számlál.
„Fontos három pontot szereztünk, ezzel elégedett vagyok, a játékot illetően viszont van hiányérzetem”

– értékelt a mérkőzés után a Népszavának nyilatkozó, ferencvárosi mezben először eredményes Sigér.

"– Nagyon boldog vagyok, hogy megszereztem az első gólomat a Fradiban, madarat lehetne velem fogatni. Párszor biztosan vissza kell néznem otthon a szituációt, mire elhiszem, hogy ez tényleg megtörtént.”
A vereséggel egy pozíciót rontó MTK Budapest szombat este nem jelentett különösebb veszélyt a házigazda kapujára.
„A Ferencváros ellenünk is bebizonyította, komoly erőt képvisel. Taktikusan játszottak, látszik, hogy tudják, hogy mit akarnak játszani"

– mondta lapunk kérdésére válaszolva Torghelle Sándor.

"Azt kaptuk, amire készültünk, hiszen tudtuk, hogy a Ferencváros szélsői befelé fognak mozogni, számítottunk a mélységi indulásokra is, mégis egy ilyen szituációból kaptuk az első gólt. Részünkről sajnos kevés volt a mélységi beindulás és a passz is, a 90 perc alapján abszolút megérdemelten szerezte meg a győzelmet a Ferencváros.”
A Diósgyőr Felcsúton, a Haladás pedig Újpesten kapott ki szombaton, a két kiesőjelölt válsága tehát tovább mélyült, a felek lemaradása egyre tetemesebb a tabella alsóházában. Csökkentette viszont hátrányát az éllovashoz képest a Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában csütörtökön pályára lépő címvédő, a MOL Vidi FC, amely magabiztos győzelmet aratott Pakson.
Az élvonalbeli bajnokság a 14. körrel a hétvégén folytatódik.

Torghellét a győzelem élteti

A pályafutása során a Honvéd és a Vidi mellett Angliában, Görögországban és Németországban is több klubcsapatnál megforduló Torghelle Sándor bár már nem játszik végig minden mérkőzést, 36 évesen is az MTK Budapest erőssége. A csatárral kapcsolatban az utóbbi hetekben is gyakran kiemelték példamutató hozzáállását, ezért megkérdeztük: mi motiválja? „ A győzelem – felelte Torghelle. – Gyerekként sem szerettem veszíteni, utáltam, amikor valaki jobb volt nálam. Hamar rájöttem, hogy nem lehetek jobb mindenkinél, de az akarat máig megmaradt bennem, s nem is fogják tudni kiirtani belőlem.”

A 13. forduló eredményei

Kisvárda–Budapest Honvéd 0-3 Kisvárda, Várkerti Sporttelep, 2685 néző. Jv: Solymosi Gólszerzők: Holender (32., 70.), N'Gog (79.) Mezőkövesd–Debrecen 2-2 Mezőkövesd, Városi Stadion, 2532 néző. Jv: Bognár Gólszerző: Koszta (17.), Molnár (72.), illetve Könyves (4.), Takács (86.) Paks–MOL Vidi FC 0-4 Paks, Városi Stadion, 1269 néző. Jv.: Kassai Gólszerzők: Pátkai (17., 55.), Nego (27.), Hodzic (34.) Puskás Akadémia–DVTK 2-1 Felcsút, Pancho Aréna, 916 néző. Jv.: Pintér Cs. Gólszerzők: Arabuli (79.), Hegedűs J. (88.), illetve Tajti M. (81.) Újpest–Haladás 2-0 Bp., Szusza Ferenc Stadion FTC-MTK Budapest 2-0 Bp., Groupama Aréna, 11 067 néző. Jv.: Andó-Szabó Gólszerzők: Bőle (24.), Sigér (39.) Az állás 1. FTC 13 9 3 1 27-10 30 pont 2. Budapest Honvéd 13 8 2 3 18-8 26 3. MOL Vidi FC 12 6 4 2 24-12 22 4. MTK Budapest 13 6 3 4 18-18 21 5. Debrecen 13 5 6 2 20-17 21 6. Mezőkövesd 13 5 4 4 21-17 19 7. Újpest 12 5 4 3 12-9 19 8. Paks 13 5 4 4 19-18 19 9. Puskás Akadémia 13 4 2 7 14-19 14 10. Kisvárda 13 2 3 8 12-28 9 11. DVTK 13 1 3 9 10-24 6 12. Haladás 13 1 2 10 11-26 5

Frissítve: 2018.11.04. 20:07

Hosszú és Verrasztó is aranyat nyert Pekingben

2018.11.04. 14:24

Fotó: OLI SCARFF / AFP
Hosszú Katinka korábban 100 méter vegyesen és 200 méter pillangón, valamint 400 méter vegyesen sem talált legyőzőre.
Hosszú Katinka és Verrasztó Dávid is szerzett egy aranyérmet vasárnap az úszó világkupa-sorozat rövidpályás pekingi állomásának zárónapján. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú 200 méter vegyesen 2:05.25 perces idővel diadalmaskodott, valamint 200 méter háton 2:04.11-gyel harmadik lett. Hosszú pénteken 100 méter vegyesen és 200 méter pillangón, szombaton pedig 400 méter vegyesen sem talált legyőzőre, emellett 100 méter háton gyűjtött be egy ezüstöt. Verrasztó kedvenc számában, 400 méter vegyesen állhatott fel a dobogó tetejére, miután 4:04.09 perccel győzött. Ő szombaton 200 méter pillangón gazdagodott egy bronzzal. A világkupa-sorozat első szakaszát nagymedencében, Kazanyban, majd Dohában rendezték, a második etap rövidpályán Eindhovenben kezdődött és Budapesten zárult. A harmadik, zárószakasz – ugyancsak 25 méteres medencében – Ázsiában, sorrendben Pekingben, Tokióban és Szingapúrban lesz.