Szeged;Veszprém;Bajnokok Ligája;

2018-11-04 19:15:00

Pont nélkül maradt a Veszprém és a Szeged

A Telekom Veszprém házigazdaként egy góllal kapott ki a német Rhein-Neckar Löwentől, míg a MOL-Pick Szeged két találattal maradt alul a PSG vendégeként.

Két százszázalékos mérleggel rendelkező csapat találkozott egymással a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában vasárnap. A vendéglátó francia Paris Saint-Germain végül szoros csatában 33-31-re verte a Tisza-partiakat, akik szezonbéli első vereségüket szenvedték el.

Jól kezdték a mérkőzést a vendégek, a PSG hét perc alatt csupán egyszer talált be (1-3), de a folytatásban összeállt a védekezése, és a 17. percben átvette a vezetést (7-6). A folytatásban a szegediek többször is a kapufát találták el, ezt a párizsiak kihasználták, és jelentős előnyre tettek szert (11-7). A szünet előtt a vendégek egy három-nullás sorozattal felzárkóztak, így az első félidőt mindössze egygólos hátrányban zárták (15-14).

Magyar játékosai vezérletével remekül kezdte a második felvonást az NB I címvédője, és visszavette a vezetést (20-19). A francia együttes erre úgy reagált, hogy szinte azonnal visszavette az irányítást, ami a játék képén és az eredményen is megmutatkozott (29-26). A német Uwe Gensheimer találataival lépett el a PSG, és a vendégeken a kapuscsere sem segített, ráadásul a szlovén irányító, Dean Bombac végig gyengén teljesített. A hajrában igyekeztek a szegediek, de ez csak arra volt elég, hogy egy négy-nullás szériával az utolsó percig szorossá tegyék az állást.

Hasonlóan szoros csatában maradt alul szombaton a Telekom Veszprém, amely hazai közönség előtt kapott ki 29-28-ra a német Rhein-Neckar Löwentől. A vendégek ugyan a félidőben három góllal vezettek, tíz perccel a vége előtt döntetlen volt az állás. A Veszprém hét percig nem talált be, ezalatt ellenfele négy gólt dobott, mindez pedig végül sorsdöntőnek bizonyult.

A három győzelem mellett immár három vereséggel rendelkező Veszprém szombaton a svéd IFK Kristianstad otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében, míg a Szeged a dán Skjern vendége lesz.