FTC női kézilabdacsapat;női kézialbda;női Bajnokok Ligája;

2018-11-04 19:19:00

Döcögős ferencvárosi győzelem a női kézi BL-ben

A Ferencváros 33-30-ra legyőzte a német Bietigheim csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, vasárnap Érden.

A mérkőzést a németek kezdték jobban, majd stabilizálta a védekezését a Ferencváros, de támadásban számos hibát elkövetett, így csak a 21. percben tudott először vezetni (11-10). Az egyik oldalon a litván Kim Naidziniavicius, magyar részről pedig Háfra Noémi lőtt a leghatékonyabban, és mivel az FTC az utolsó hét percben Kovacsics Anikó vezérletével 5-1-es sorozatot produkált, a szünetben már négy góllal elhúzott (17-13).

A második felvonásban egy négy-egyes szériával felzárkózott a Bietigheim (22-20), amely kihasználta, hogy ellenfele játéka mindkét kapu előtt akadozott. Kapusteljesítményben is az FTC fölé nőtt a vendégcsapat, amelyben – ebben az időszakban – senki nem tudott felnőni a remekül játszó Kovacsics Anikó csapatkapitányhoz. Tíz és fél perccel a vége előtt megint a Bietigheim vezetett (26-27), majd a hajrában sérülések miatt többször is állt a játék.

Bíró Blanka második alkalommal védett büntetőt, s az FTC egy négy-nullás sorozattal ismét előnybe került (30-27), majd az izgalmas végjátékban meg tudta őrizni a különbséget. A zöld-fehérek jövő vasárnap majd azt a román CSM Bucuresti együttesét fogadják Érden, amely az első körben öt góllal verte a magyar csapatot.

A címvédő Győri Audi ETO KC hétfőn 19 órától (tv: Sport1) fogadja a német Thüringer gárdáját.