Női kézi-BL: A továbbjutás kapujában a Ferencváros

2018.11.10 12:34
Háfra Noémi és csapattársai komoly párharcokra számíthatnak a románok ellen
Fotó: MTI/ Kovács Tamás
A román CSM Bucuresti elleni győzelemmel a címvédő Győri Audi ETO C mellett az FTC-Rail Cargo Hungária is bejutna a középdöntőbe a női kézilabda BL-ben.
Európa meghatározó csapata volt a CSM Bucuresti az elmúlt években, rendszeresen eljutott a BL négyes döntőjébe, 2016-ban a magyar női válogatott jelenlegi szövetségi kapitányának, Kim Rasmussennek a vezetésével első - és eddigi egyetlen - román csapatként, a fináléban a győrieket hétméteresekkel felülmúlva meg is nyerte a sorozatot. A következő két évben bronzérmesként zárt az együttes, amelynek szereplése az utóbbi pár hónapban nem a sikersztori kategóriába tartozik. Komoly anyagi nehézségek, belső feszültségek jellemezték a klub működését, amelyet idén március óta a negyedik tréner irányít: a dán Helle Tomsent követte két svéd, Per Johansson (ő 2017 áprilistól júniusig ült már a kispadon) és Magnus Johansson. Október 18. óta a szegedi férfi együttes korábbi szakvezetője, a szerb Dragan Dukic irányítja a csapatot. A bukarestiek kabalaállata a tigris, ez azonban most nem harap annyira, mint az elmúlt években.
Óriási hiba lenne azonban lebecsülni az ellenfelet, amelynek muszáj pontot szerezni, ha az utolsó fordulóban saját erőből, „külső segítség nélkül” akarja kiharcolni a továbbjutást a négyesből. A nyitó körben a bukarestiek október 5-én 36-31-re győztek saját csarnokukban, akkor még Johansson vezetésével. A ferencvárosiak szerdán Siófokon 31-28-ra nyertek a bajnokságban, a találkozó után Elek Gábor vezetőedző arról beszélt, hogy nincs elég bevethető embere, és kezd fáradni a csapata. A CSM ellen Érden telt ház igyekszik segíteni a fővárosi zöld-fehéreknek.
Sokkal nyugodtabban készülhet a címvédő Győri Audi ETO KC a Krim Mercator Ljubljana elleni idegenbeli találkozóra. Hazai pályán a magyar együttes 39-23-ra nyert, igaz, a szlovénok azóta nem szenvedtek vereséget, és a csoport második helyén állnak a már biztosan továbbjutó győriek mögött. Ennek ellenére meglepetés lenne, ha Danyi Gábor csapata nem hozná el a két pontot a Ljubljana otthonából.
Jó hír a győrieknél, hogy két jobbszélsőjük is meghosszabbította szerződését: a magyar válogatott Bódi Bernadett egy, a cseh nemzeti csapatot erősítő Jana Klednikova egy plusz egy évre írt alá.

Elvileg magyar esélyesek

A magyar bajnok MOL-Pick Szeged és a Telekom Veszprém a papírforma szerint esélyesként várja a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulóját. A szezonban eddig szárnyaló Tisza-partiak csoportjukban a második helyen állnak (csak a listavezető PSG vendégeként kaptak ki az egész idényben, minden versenysorozatot figyelembe véve) és az ötödik dán Skjern vendégei lesznek. Hiba lenne könnyű találkozóra számítani, a PSG 26-24-re nyert a Skjern otthonában. Az eddig hullámzó teljesítményt nyújtó, edzőváltáson is átesett veszprémiek, a sereghajtó, egy döntetlennel és öt vereséggel álló svéd Kristianstad otthonában lépnek pályára.

Magyar BL-meccsek a televízióban

Szombat Krim Ljubljana-Győr 14:45 (tv: Sport1) Kristianstad-Veszprém 19.00 (tv: Sport1)  Vasárnap FTC-CSM Bucuresti 14:15 (tv: Sport1) Skjern-Szeged 16:45 (tv: Sport1)

Frissítve: 2018.11.10 16:52

Megvan Cristiano Ronaldo első trófeája a Juventusban

2019.01.16 20:53

Fotó: AFP/NurPhoto/ Giuseppe Cottini
A "Zebrák" éppen az ötszörös aranylabdás portugál támadó fejes góljával nyertek 1-0-ra Milan ellen az olasz Szuperkupa döntőjében.
Idén is Itáliától távol rendezték meg az olasz Szuperkupa fináléját: az Egyesült Államok, Líbia, Katar és Kína után ezúttal Szaúd-Arábia, azon belül is Dzsidda volt a helyszín. Mivel a tavalyi szezonban a bajnokságot és a kupát is a Juventus nyerte, a szabályok értelmében a szerda esti meccsen a kupában ezüstérmes Milan volt az ellenfele.

A találkozót a nyár óta a Juvét erősítő Cristiano Ronaldo 61. percben szerzett találata döntötte el: a portugál klasszis a bosnyák Miralem Pjanic remek beadását fejelte mintegy öt méterről a kapuba. Ronaldónak ez volt az első trófeája, amelyet a Juventusszal szerzett.

Továbbjutást érő döntetlent játszott a férfi kézi válogatott Egyiptommal

2019.01.16 19:51
Bánhidi Bencéék (b) kiküzdötték a döntetlent Egyiptom ellen
Fotó: MTI/ Illyés Tibor
30-30-ra végzett a magyar férfi kézilabda-válogatott Egyiptom ellen a dán-német közös rendezésű világbajnokságon, ezzel a következő szakaszban folytathatja szereplését.
Balogh Zsolt nélkül kellett fölvenni a harcot Egyiptom ellen. A szegedi átlövő a Katarral vívott csoportmérkőzésen szenvedett bokasérülést (az egyik ázsiai kézilabdázó ráesett a magyar klasszis lábára), ami súlyosabbnak bizonyult a reméltnél. A játékos Magyarországon gyógyul és legkorábban a középdöntőre térhet vissza a tornára. Az első három találkozón ő volt a legeredményesebb, 18 gólt szerzett és 9 találatot készített elő. A szakmai stáb nem hívott be a helyére senkit, feladatát Ancsin Gábornak és Nagy Lászlónak kellett átvenni. Az afrikaiak ellen a kezdés előtt az volt biztos: ha nyer a csapat, akkor a  svédek elleni csütörtöki záró csoporttalálkozó (20:30, Tv: M4 Sport) eredményétől függetlenül biztos a továbbjutás. Egyiptom korábban sosem nyert a magyarok ellen.
A rivális kapitánya jó ismerős, hiszen David Davis a veszprémiek vezetőedzője. A spanyol szakember négy hónapja dolgozik a válogatott mellett, feladata, hogy a 2021-es egyiptomi rendezésű vb-re erős együttest állítson össze.
Ezúttal is jól kapta el a rajtot a magyar együttes, amely rögtön az elején emberhátrányba került, de ezt a két percet is sikerült „megnyerni”, az egyiptomiak pedig nem tehettek mást, mint 8-4-es magyar vezetésnél időt kértek a 11. percben, és kapust cseréltek, a mindössze 22 éves Mohamed El-Taraj lépett pályára.
A következő tíz perc nem a szánk íze szerint alakult, az egyiptomiak pontosabban céloztak, a keresztbe mozgó átlövőkre nem lépett ki senki, támadásban sem sikerültek a befejezések, Hornyák Péter kihagyott hetese után Egyiptom 11-10-re felzárkózott, jött is a magyar időkérés a 21. percben.
Egy perccel később Iman Dzsamali szenvedett térdsérülést (felugrás után rosszul érkezett le), ami megzavarta a magyar együttest, öt perccel a félidő vége előtt először vezetett Egyiptom (11-12). Az első feltételezések szerint az elülső keresztszalagja sérült meg, ami valószínűleg azt jelenti, hogy számára befejeződött a vb. Amikor kettő lett a különbség (11-13), Csoknyai István szövetségi kapitány időt kért. A helyzet nem javult, sőt tovább romlott, El-Taraj egészen bámulatosan védett, kilenc lövésből hetet hárított, ám az utolsó másfél perc fantasztikusan sikerült a magyaroknak, Nagy kétszer, Lékai Máté egyszer talált be, így sikerült 14-14-gyel zárni az első felvonást.
Szörnyen kezdődött a második félidő, hét perc alatt négy góllal elhúzott az ellenfél (15-19), mert El-Taraj szinte mindent védett, a magyar védekezés viszont rendkívül szellős volt, ezért a csereként a kapuba beálló Székely Márton is kiszolgáltatott helyzetben fogadta az egyiptomi lövéseket.
A következő öt perc a rendkívül elszántan küzdő magyaroké volt, akik Nagy vezérletével egy gólra csökkentették a hátrányt (18-19). Negyed órával a vége előtt két góllal vezetett az ellenfél (19-21). A 48. percben ismét egyenlített a magyar csapat (22-22), Bodó Richárd és Sipos Adrián góljaival, Ligetvári Patrik pedig az 50. percben a vezetést is visszaszerezte (24-23).
Az utolsó szakasz rendkívül izgalmasan alakult, mindkét csapatnak sikerült előnybe kerülni, de egynél nem volt nagyobb a differencia. Két perccel a vége előtt emberhátrányba került Egyiptom, de gólt szerzett és 30-29-re vezetett. Negyven másodperc volt hátra, amikor szabálytalanul cserélt az ellenfél, kettős előnyből Lékai egyenlített (30-30).
A záró támadás Egyiptomé volt, de az ellenfél már csak tartotta az eredményt, a megszerzett egy pont azt jelenti, hogy a magyarok négy kör után két győzelemmel és két döntetlennel, vagyis 6 ponttal állnak és már továbbjutottak a középdöntőbe.