magyar labdarúgó-válogatott;Marco Rossi;Nemzetek Ligája;

2018-11-18 22:43:13

Rossival harmadik hazai mérkőzésén is nyert a válogatott

A négyes élén záró Finnország 2-0-s vasárnapi legyőzésével csoportja második helyezettjeként fejezte be szereplését a magyar labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligájában.

„Ria, ria, Finlandia” – ilyen és ehhez hasonló rigmusokkal hangoltak együtt a finn és a magyar szurkolók az európai szövetség szeptemberben debütáló új sorozatának csoportszakaszát lezáró mérkőzésre a Népligetben. A drukkerek között a Groupama Arénában és azon kívül is nagy volt a barátság, voltak, akik a kezdés előtt sálat cseréltek, de olyanok is, akik közös fotót készítettek a messziről jött vendégekkel.

A stadionban a kései időpont és az egyre hűvösebb időjárás ellenére is összejöttek annyian, mint a csütörtöki, Észtország elleni győzelem alkalmával, ezúttal is nagyjából 8000-en lehettek. A kapu mögötti szurkolótábor helye csaknem megtelt, a hazai B-közép pedig az első perctől kezdve biztatta a magyar válogatottat, az ultrák részéről megvolt a bizalom a csapat felé. A legutóbb – eltiltása miatt – a lelátóról figyelő Marco Rossi több poszton változtatott a múltkori kezdőcsapaton, bekerült a néhány napja még betegséggel bajlódó kapus, Gulácsi Péter, a kisebb sérüléséből felépült Lovrencsics Gergő és a csapatkapitányi karszalagot viselő Dzsudzsák Balázs is. Utóbbi először kezdett Rossinál.

Két komolyabb finn helyzetet lehet megemlíteni az első 25 percből, de ment előre a házigazda is, amely a 29. minutumban megszerezte a vezetést: egy szépen felépített támadás végén Kalmár Zsolt sarkazta vissza a labdát Szalai Ádámnak a tizenhatos vonalán belülről, aki az észteknek két meccsen lőtt három gólja után Jesse Joronen kapuját is bevette.

Az előnyben futballozó hazaiak nem érték be ennyivel, kisvártatva megduplázódott a fór: Nagy Ádám lőtt remek gólt szólója végén 20-22 méterről, másodszor is talpra ugrasztva a lelkes hazai közönséget (2-0). A vereségektől 2018 őszén elszokó finn válogatott játékosa nehezen viselte a történteket, dühében újra a kapuba bombázta a labdát. A látottakon kívül további örömre adott okot a szünetben, hogy a Görögország vendégeként végül 1-0- nyerő Észtország ekkor már vezetett, azaz az élő tabellán magyar csapat csoportja második helyén állt.

A térfélcserét követően Rossi kilenc percen belül hármat cserélt, beállt Vinícius Paulo, Lang Ádám és Holender Filip is. A kapuk egy-egy kivételtől eltekintve nem forogtak veszélyben, így a héten másodszor is három pontot szerzett a nemzeti tizenegy, amely 2018 őszén Rossi irányításával vendéglátókén legyőzte a görögöket, Észtországot és vasárnap a finneket is. Soha rosszabb folytatást!