kézilabda;Női kézilabda Eb;

2018-12-06 07:25:43

"Szerencsénk is volt, de megdolgoztunk érte" - magabiztosan nyerték az Eb-meccset a női kézilabdások

A magyar női kézilabda-válogatott szerdán 32-26-ra legyőzte a spanyol csapatot a csoportkör harmadik, utolsó fordulójában, így két pontot visz magával a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjébe.

Az öt-egyes védekezési felállással eleinte nehéz feladat elé állították a spanyolok a  magyarokat. Ennek ellenére, egy ideig 4-2-re vezettek, ám ezt követően hátrányba kerültek (4-5). A Ferencváros játékosa, Nerea Pena, illetve a Siófok jobbátlövője, Mireya González Álvarez már ebben az időszakban is betalált. A folytatásban Kiss Éva egy hétméterest, majd a kipattanó után az ismétlést is hárította, csapata pedig visszavette a vezetést.

Sőt egy 6-1-es sorozat után az ellenfélnél Carlos Viver szövetségi kapitány a huszadik percben időt kért (12-8).

Kiss Éva újabb bravúrokat mutatott be, de a spanyolok átálltak a hatos védőfalra, ezért a magyaroknak távoli átlövésekre vagy betörésekre volt szükségük, a beállót szinte lehetetlen volt megjátszani. Háfra Noémi pedig négy góljával nem engedte felzárkózni a riválist. Mivel csapattársai is remekül teljesítettek - elsősorban támadásban -, a szünetben már öt találattal vezettek.

A második félidő elején Silvia Navarro, a spanyolok tapasztalt kapusa kiválóan védett, és néhány játékvezetői ítélet is nehezítette a magyarok dolgát. Mégis tovább növelték előnyüket, így Viver megint időt kért (23-15).

A 39. percben, amikor Planéta Szimonetta a hatodik büntetőjét is értékesítette, a magyarok már tízzel vezettek. Ezután viszont emberhátrányba kerültek, és az ellenfél háromgólos sorozata következett. Majd megint lendületbe jöttek. A vége előtt 16 perccel elfogyott a spanyolok időkérési lehetősége, és tetemes hátrányuk tudatában számos alkalommal levitték kapusukat támadásban, ezzel létszámfölényes helyzetet teremtettek, de labdaszerzés után a magyarok többször is az üres kapuba lőttek.

Kim Rasmussen szövetségi kapitány minden cserejátékosának lehetőséget adott, így a különbség csökkent, de a meglepően magabiztos magyar sikerhez nem férhetett kétség. "Nagyon boldog és meglepett vagyok. A védekezésünk ezúttal is jól működött, támadásban pedig egyre jobbak vagyunk. Némi szerencsénk is volt, de megdolgoztunk érte" - nyilatkozta a dán edző a 32-26-os siker után.

A kapusok közül Kiss Éva 31, Bíró Blanka pedig 25 százalékkal védett. A spanyolok legeredményesebb játékosa Carman Martín volt hat találattal, Nerea Pena kettő, Mireya González három góllal zárt. A Montbéliard-ban rendezett mérkőzésen a mezőny legeredményesebb játékosa Planéta Szimonetta volt nyolc góllal.

A két csapat 22. alkalommal találkozott egymással, hat döntetlen és öt spanyol győzelem mellett ez volt a 11. magyar siker. Brestben, a D csoportban a címvédő norvég válogatott nagy meglepetésre simán, nyolc góllal kikapott Romániától, így pont nélkül jutott a középdöntőbe.

Eredmény, csoportkör, 3. (utolsó) forduló, C csoport

Magyarország-Spanyolország 32-26 (19-14)

Montbéliard, 2500 néző, v.: Mosorinski, Pandzic (szerbek)

lövések/gólok: 47/32, illetve 44/26

gólok hétméteresből: 7/6, illetve 8/4

kiállítások: 8, illetve 4 perc

Magyarország:

Kiss É. - Lukács 4, Kovács A. 3, Planéta 8, Mészáros 1, Kovacsics 3, Schatzl 5, cserék: Háfra 5, Tóvizi, Tóth G. 2, Pálos-Bognár 1, Kazai, Orbán, Bíró, Szabó L., Szalai, szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

A magyar együttes múlt szombaton 28-25-re kikapott az előző tornán ezüstérmes Hollandiától, majd hétfőn 24-18-ra legyőzte Horvátországot, így a C csoport második helyén végzett. A középdöntő II. csoportjában, Nancyban a németekkel, a románokkal, valamint a címvédő norvégokkal találkozik majd a válogatott, onnan az első kettő jut az elődöntőbe, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat.