"Szerencsénk is volt, de megdolgoztunk érte" - magabiztosan nyerték az Eb-meccset a női kézilabdások

2018.12.06 07:25

Fotó: MTI
A magyar női kézilabda-válogatott szerdán 32-26-ra legyőzte a spanyol csapatot a csoportkör harmadik, utolsó fordulójában, így két pontot visz magával a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjébe.
Az öt-egyes védekezési felállással eleinte nehéz feladat elé állították a spanyolok a  magyarokat. Ennek ellenére, egy ideig 4-2-re vezettek, ám ezt követően hátrányba kerültek (4-5). A Ferencváros játékosa, Nerea Pena, illetve a Siófok jobbátlövője, Mireya González Álvarez már ebben az időszakban is betalált. A folytatásban Kiss Éva egy hétméterest, majd a kipattanó után az ismétlést is hárította, csapata pedig visszavette a vezetést.
Sőt egy 6-1-es sorozat után az ellenfélnél Carlos Viver szövetségi kapitány a huszadik percben időt kért (12-8).
Kiss Éva újabb bravúrokat mutatott be, de a spanyolok átálltak a hatos védőfalra, ezért a magyaroknak távoli átlövésekre vagy betörésekre volt szükségük, a beállót szinte lehetetlen volt megjátszani. Háfra Noémi pedig négy góljával nem engedte felzárkózni a riválist. Mivel csapattársai is remekül teljesítettek - elsősorban támadásban -, a szünetben már öt találattal vezettek.
A második félidő elején Silvia Navarro, a spanyolok tapasztalt kapusa kiválóan védett, és néhány játékvezetői ítélet is nehezítette a magyarok dolgát. Mégis tovább növelték előnyüket, így Viver megint időt kért (23-15).
A 39. percben, amikor Planéta Szimonetta a hatodik büntetőjét is értékesítette, a magyarok már tízzel vezettek. Ezután viszont emberhátrányba kerültek, és az ellenfél háromgólos sorozata következett. Majd megint lendületbe jöttek. A vége előtt 16 perccel elfogyott a spanyolok időkérési lehetősége, és tetemes hátrányuk tudatában számos alkalommal levitték kapusukat támadásban, ezzel létszámfölényes helyzetet teremtettek, de labdaszerzés után a magyarok többször is az üres kapuba lőttek.
Kim Rasmussen szövetségi kapitány minden cserejátékosának lehetőséget adott, így a különbség csökkent, de a meglepően magabiztos magyar sikerhez nem férhetett kétség. "Nagyon boldog és meglepett vagyok. A védekezésünk ezúttal is jól működött, támadásban pedig egyre jobbak vagyunk. Némi szerencsénk is volt, de megdolgoztunk érte" - nyilatkozta a dán edző a 32-26-os siker után.
A kapusok közül Kiss Éva 31, Bíró Blanka pedig 25 százalékkal védett. A spanyolok legeredményesebb játékosa Carman Martín volt hat találattal, Nerea Pena kettő, Mireya González három góllal zárt. A Montbéliard-ban rendezett mérkőzésen a mezőny legeredményesebb játékosa Planéta Szimonetta volt nyolc góllal.
A két csapat 22. alkalommal találkozott egymással, hat döntetlen és öt spanyol győzelem mellett ez volt a 11. magyar siker. Brestben, a D csoportban a címvédő norvég válogatott nagy meglepetésre simán, nyolc góllal kikapott Romániától, így pont nélkül jutott a középdöntőbe.
Eredmény, csoportkör, 3. (utolsó) forduló, C csoport

Magyarország-Spanyolország 32-26 (19-14)

Montbéliard, 2500 néző, v.: Mosorinski, Pandzic (szerbek) lövések/gólok: 47/32, illetve 44/26 gólok hétméteresből: 7/6, illetve 8/4 kiállítások: 8, illetve 4 perc
Magyarország:
Kiss É. - Lukács 4, Kovács A. 3, Planéta 8, Mészáros 1, Kovacsics 3, Schatzl 5, cserék: Háfra 5, Tóvizi, Tóth G. 2, Pálos-Bognár 1, Kazai, Orbán, Bíró, Szabó L., Szalai, szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
A magyar együttes múlt szombaton 28-25-re kikapott az előző tornán ezüstérmes Hollandiától, majd hétfőn 24-18-ra legyőzte Horvátországot, így a C csoport második helyén végzett. A középdöntő II. csoportjában, Nancyban a németekkel, a románokkal, valamint a címvédő norvégokkal találkozik majd a válogatott, onnan az első kettő jut az elődöntőbe, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat.

Fucsovics Cicipasszal játszik a barcelonai tenisztorna második fordulójában

2019.04.23 08:21

Fotó: Facebook/Fucsovics Márton
Fucsovics Márton a második fordulóba jutott a 2,7 millió euró (850 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornán.
A világranglistán 36. helyezett magyar játékos hétfőn az amerikai Denis Kudlával találkozott, aki ellen 1/1 volt a győzelmi mérlege. A 82. helyen álló ellenfél 3:3-ig tartotta a lépést Fucsoviccsal, aki ekkor elvette az adogatását, majd 48 perc elteltével kiszerválta az első szettet.
A folytatásban Kudla még kevesebb ellenállást tanúsított, egyre többet rontott, és 0:1 után már nem nyert gémet. Az összecsapás 1 óra 17 percig tartott.
"Úgy érzem, jól és koncentráltan játszottam, a tenyeresem stabil volt, egyszer sem veszítettem el az adogatásomat, és a második szettben már az első szervát is jobb százalékban ütöttem"
- elemezte a meccset közösségi oldalán Fucsovics, aki szombat este az FC Barcelona elnökének a vendégeként a Camp Nou stadionban tekintette meg a Barcelona-Real Sociedad labdarúgó bajnoki mérkőzést.
 A 27 éves nyíregyházi teniszezőre a 32 között az ötödik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz (8.) vár, aki erőnyerőként nem lép pályára az első körben.

Eredmény: 1. forduló (a 32 közé jutásért):

Fucsovics Márton-Denis Kudla (amerikai) 6:4, 6:1

Babos feladta az isztambuli tenisztorna selejtező meccsét, de még így is továbbjuthat

2019.04.22 14:50
Illusztráció
Fotó: AFP/ VOLKAN FURUNCU
A 250 ezer dollár (71 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna selejtezőjének második fordulójában adta fel a mérkőzést.
A torna honlapja szerint a világranglista 142. helyén álló játékos - a kvalifikáció ötödik kiemeltje - az osztrák Barbara Haas (191.) után hétfőn Jelena Ribakinával (161.) találkozott, akit tizedikként rangsoroltak a szervezők. A kazah gyorsan 4:1-re elhúzott, majd Babos kiegyenlített, de az első szett így is az ellenfélé lett. A folytatásban Ribakina 3:0-ra meglépett, ekkor
a soproni teniszező ápolást kért a bal lábfejére. Ezt követően visszament a pályára adogatni, de hamarosan jelezte a székbírónak, hogy nem tudja folytatni a meccset.
A menedzsmentjétől származó információ szerint azonban szerencsés vesztesként így is a főtáblára került, ahol kedden a selejtezőből érkező szerb Ivana Joroviccsal mérkőzik.
A 25 éves Babos - aki márciusban fejezte be az együttműködést horvát edzőjével, Nikola Horvattal - egyesben az elmúlt egy évben 27 vereség mellett kilenc mérkőzést nyert meg. Ebből hét főtáblás győzelem volt, kettőt pedig pedig selejtezőben aratott. Ami az idei teljesítményét illeti, 11 vereség (ebből két mérkőzést sérülés miatt feladott) és négy győzelem a mérlege, főtáblán két mérkőzést nyert eddig 2019-ben. Párosban Babos az első kiemelt a francia Kristina Mladenovic oldalán a török metropoliszban, míg Stollár Fanny a svájci Xenia Knoll-lal indul.
Eredmény: selejtező, 2. forduló:

Jelena Ribakina (kazah, 10.) - Babos Tímea (5.) 6:4, 3:0-nál Babos feladta
Frissítve: 2019.04.22 18:52