Majdnem 3 ezer módosító javaslatot nyújtott be az MSZP a fideszes rabszolgatörvény kapcsán - ezeket házszabály szerint darabra mérlegelni kellene, és szavazni róluk. Hogy ne kelljen 24 órás parlamenti ülésekkel számolva is hat napot egyfolytában a szocialisták javaslataival tölteni, a Fidesz jogi kiskaput próbál találni. Ehhez összehívta az Országgyűlés Igazságügyi Bizottságát. Elvben a grémium csak a jövőre nézve találhatna megoldást, ugyanis az MSZP által benyújtott módosítókat már befogadták, és visszamenőleges szabályozás nincs.
Csakhogy a Fidesz szerint igenis van: a kormánypárt ezt három érvvel indokolja, de mindegyik meglehetősen álszent.
Az első mondás, hogy az Alkotmánybíróság vonatkozó álláspontja szerint minden képviselőnek joga, hogy ésszerű időben ismerjen meg egy törvény-, illetve egy módosító javaslatot. Csakhogy ez az érv nem tűnik megalapozottnak, hiszen az Igazságügyi Bizottság ülésre invitáló sms 12:42-re érkezett az MSZP-s Varga László telefonjára, és 12:45-ös üléskezdésről írt. (Ráadásul a Fidesz roppant fontos javaslatokat is seperc alatt vert át a Tisztelt Házon, például a lakástakarékokat két nap alatt törölték el.)
A második ellenérve a Fidesznek az volt, hogy a szocialista javaslatoknak nincs rendes indoklása, ugyanis azokat az MSZP annyival magyarázta, hogy közérdekből nemzetstratégiai érdek elfogadásuk, magyarázta lapunknak Harangozó Tamás szocialista képviselő. Ha a kormánypárti honatyák ezt nem tekintik kellően fajsúlyos argumentumnak, akkor Orbán Viktor szavahihetőségét romosítják, ugyanis a miniszterelnök volt az, aki egyetlen szó indoklással (közérdek) nyilvánította nemzetstratégiai érdekké a gigászi fideszes médiaalapítvány létrehozását.
Harmadjára pedig azt kifogásolta a Fidesz, hogy mivel minden javaslat lényegében ugyanazt célozza (a rabszolgatörvény kimúlását), fölösleges mindegyikről külön-külön voksolni, hanem egyben kell szavazni. Csakhogy ez tévedés, ugyanis egyes javaslatok azt célozzák, hogy a Fidesz által erőltetett jogszabály kerüljön le a napirendről, mások viszont a napirendi pontok sorrendjét alakítanák át.
Nem vitás, ennyi módosítóról szavazni borzalmasan sok munka, mintegy 150 óra, pont annyi, amennyit a Fidesz akar lehetőségként ráterhelni az emberekre. - Hát most mi is megadjuk nekik ezt a lehetőséget, de úgy tűnik, nem kérnek a munkából, kommentálta az eseményeket Harangozó Tamás.
Ám a fideszes többség nem élt a lehetőséggel: a bizottság fideszes képviselői elfogadtak egy állásfoglalást, ami szerint egy csomagban lehet szavazni a javaslatokról.