Női kézilabda Eb;

2018-12-12 19:39:59

Magyar győzelem a románok ellen a női kézilabda Eb-n

A magyar női kézilabda-válogatott 31-29-re legyőzte Románia csapatát a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjének szerdai utolsó fordulójában, de válogatottunk a győzelem ellenére nem jutott tovább a csoportjából.

Noha „papíron” még a szomszédos ország legjobbjai elleni összecsapás előtt is volt lehetősége a továbbjutásra a nemzeti csapatnak, az esély tényleg csak elméleti volt: mivel a korábbi találkozón az Eb-címvédő Norvégia Spanyolországot is lelépte, előzetesen tudható volt, ahhoz, hogy Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese odaérjen a II. csoport elődöntőt érő első két, esetleg az 5. helyért sorra kerülő mérkőzést garantáló harmadik helyére, a már-már irreálisnál is nagyobb arányú sikert kéne aratnia. A négy közé jutáshoz 19, a helyosztóért 11 találattal kellett volna győzni.

Ilyen előzmények után a Győri Audi ETO csapatával négy Bajnokok Ligáját nyerő, Győrből a nyáron távozó edző, Ambros Martín által felkészített románok kezdetek jobban, a 12. minutumban már néggyel, 9-5-re vezettek. Rasmussen időkérése után javult a magyarok teljesítménye, félidőben 17-17 volt az állás.

A térfélcserét követően a később a meccs legjobbjának – méltán – megválasztott kapus, Kiss Éva védései is kellettek ahhoz, hogy először előnybe kerüljön Magyarország, sőt: a hajrához közeledvén fokozatosan ellépve már 25-20-ra is vezettek a magyarok. A végjátékban kapaszkodtak a románok, közben a riválist érzékeny veszteség érte: az 52. percben egy szabálytalanság után súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedő világklasszis, Cristina Neagu kiszállt a játékból (a zsűri a videobírós visszajátszás után úgy döntött, hogy nem bünteti meg a szabálytalankodó Planéta Szimonettát).

Az utolsó percekben ugyan Románia egyenlíteni is tudott, később kettővel ismét ellépett a magyar csapat, Kiss tovább remekelt, így Rasmussen gárdája megőrizte az előnyt. A lefújás pillanatában még csak az volt biztos, hogy Magyarország számára négy győzelemmel és két vereséggel véget ért az Eb, a végső helyezés viszont a kés este befejeződő holland–német meccs után derült ki.