labdarúgás;

2018-12-16 18:20:07

A stadionban halt meg a focista apja

A lefújás után, a stadionban hunyt el Christian Gentnernek, a VfB Stuttgart labdarúgójának édesapja a Hertha BSC elleni bajnoki után.

A német bajnokság 15. fordulójában rendezett találkozót a stuttgartiak 0-1-ről fordítva a korábbi válogatott Mario Gomez góljaival nyerték meg 2-1-re. A futballista édesapja, Herbert Gentner a találkozó befejezését követően veszítette el az eszméletét és a mentőben sem tudták újraéleszteni.

Három gól született a Hoffenheim-Borussia Mönchengladbach találkozón, mégis 0-0 lett a végeredmény. A hazaiak kétszer, a vendégek egyszer találtak leshelyzetből a kapuba, két esetben a videóbíró segítségével érvénytelenítette a játékvezető a találatokat. Szalai Ádám a hazaiaknál a 64. percben lépett pályára.

„Végig uraltuk a mérkőzést, sokkal több helyzetünk volt az ellenfélnél, győzelmet érdemeltünk volna, nagyon bosszant, hogy nem tudtunk érvényes gólt, vagy gólokat szerezni” – értékelt Julian Nagelsmann, a hoffenheimiek vezetőedzője.

A Freiburg a sérült Sallai Roland nélkül 2-0-ra kikapott az újonc Düsseldorf otthonában. „Nagyon rosszul játszottunk, a 85. percben lőttünk először kapura, teljesen megérdemelten szenvedtünk vereséget” – bosszankodott a végén Christian Streich, a freiburgiak trénere.

Vasárnap a Bundesliga két legfiatalabb átlagéletkorú együttesének a találkozóján az RB Leipzig hazai pályán, a kapuban a két nagy védést bemutató Gulácsi Péterrel a soraiban 4-1-re nyert a Mainz ellen.