Dakar;

2019-01-17 19:12:42

Szalayék a 20. helyen zártak a perui Dakaron

A Szalay Balázs, Bunkoczi László páros több mint 16 órás hátránnyal a huszadik helyen fejezte be a Peruban rendezett Dakar-ralit.

Az Opel Dakar Team kettőse az elmúlt tíz szakasz során 5600 kilométert teljesített a híres hírhedt perui dűnék között, amelyből 2956 km volt a mért szakaszok hossza. A szokásosnál rövidebb verseny volt, de az indulók egybehangzó véleménye szerint a legkeményebb azóta, hogy 2009-ben Afrikából Dél-Amerikába költözött a verseny.

„Megküzdöttünk ezért a célba érkezésért, s ezért a huszadik helyezésért, aminek nagyon örülök - olvashatóak Szalay Balázs szavai csapatának honlapján. – Noha voltunk már huszadikok, évről évre nehezebb a verseny, sűrűbb a mezőny, egyre több gyári autót adnak bérbe és egyre több a jó és rutinos versenyző. Nagyon szép eredmény a huszadik hely, megküzdöttünk érte, sok kitartás kellett, hogy elérjük. Csapatmunka volt: Bunkoczi Laci és a szervizes srácok nélkül nem ment volna” – tette hozzá. A páros ezzel beállította eddigi legjobb Dakar-eredményét: 2012-ben ugyancsak a 20. helyen végeztek.

Az autósoknál összetettben - pályafutása során harmadszor - Nasszer al-Attijah nyert. A 48 éves, a tereprali mellett sportlövészetben is jeleskedő, a 2012-es londoni olimpián skeetben bronzérmes, katari versenyző sikerével a Toyota gyár első Dakar-győzelmét ünnepelheti. A dobogóra Nani Roma és Sebastien Loeb állhatott még fel, hátrányuk 46 perc és 1 óra 54 perc volt.

A motorosoknál az utolsó szakaszon is első ausztrál Toby Price diadalmaskodott, közel tíz perccel megelőzve a címvédő, osztrák Matthias Walknert. Price második alkalommal nyerte meg a Dakart.