tenisz;Babos Tímea;

2019-01-22 19:04:12

Babos Tímea útban a címvédés felé

A magyar éljátékos női párosban Kristina Mladenovic oldalán bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság elődöntőjébe, Fucsovics Mártonnal viszont nem folytathatja vegyes párosban.

Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic címvédőként győzött a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének negyeddöntőjében. Babosék ellenfele az amerikai Raquel Atawo és a szlovén Katarina Srebotnik volt, akiket két szettben 6:4, 7:5-re győztek le. Babos és Mladenovic a legjobb négy között az amerikai Jennifer Brady és Alison Riske duóval találkozik.

A soproni játékos sikerét követően Fucsovics Márton oldalán szenvedett vereséget a vegyes párosok versenyének nyolcaddöntőjében. A magyar duó két szettben, 6:3, 6:2-re maradt alul a Nicole Melichar, Bruno Soares második helyen kiemelt amerikai, brazil kettőssel szemben. A mérkőzés mindössze 48 percig tartott.

Az uraknál a papírformának megfelelően az elődöntőbe jutott a 2009-ben győztes Rafael Nadal. A másodikként rangsorolt spanyol teniszező ellenfele az amerikai Frances Tiafoe volt a negyeddöntőben, és három játszmában, magabiztosan nyert.

A 17-szeres Grand Slam-tornagyőztes, aki harmincadszor jutott GS-elődöntőbe, a 14. helyen kiemelt Sztefanosz Cicipasszal csap majd össze a fináléért. A húszéves görög játékos a spanyol Roberto Bautista Agutot győzte le, ezzel pályafutása során először elődöntőbe jutott GS-tornán. Cicipasz, aki egy fordulóval korábban a címvédő Roger Federert búcsúztatta, négy szettben bizonyult jobbnak ellenfelénél. Szerdán kialakul majd a másik elődöntő párosítása is, a ranglistavezető Novak Djokovic a japán Kei Nisirkorival meccsel, míg a kanadai Milos Raonic a francia Lucas Pouille ellenfele lesz.

Cicipaszhoz hasonlóan a nőknél először szerepelhet a legjobb négy között GS-viadalon Danielle Collins. A 25 éves amerikai három játszmában győzte le az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát. Ellenfele a nyolcadik helyen kiemelt Petra Kvitova lesz. A fölső ágon még a negyeddöntőnél járnak: az egyéniben 23-szoros Grand Slam-győztes Serena Williams szerdán a hetedik helyen kiemelt Karolina Pliskovával meccsel, míg a tavalyi US Open-győztes Naomi Osaka a hatodik helyen rangsorolt Elina Svitolina ellen küzd meg ez elődöntőbe jutásért.