Babos Tímea útban a címvédés felé

2019.01.22 19:04
Babos Tímea és Fucsovics Márton párosának nem sok esélye volt a 2. fordulóban rendezett mérkőzésen
Fotó: AFP/ RITCHIE TONGO
A magyar éljátékos női párosban Kristina Mladenovic oldalán bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság elődöntőjébe, Fucsovics Mártonnal viszont nem folytathatja vegyes párosban.
Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic címvédőként győzött a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének negyeddöntőjében. Babosék ellenfele az amerikai Raquel Atawo és a szlovén Katarina Srebotnik volt, akiket két szettben 6:4, 7:5-re győztek le. Babos és Mladenovic a legjobb négy között az amerikai Jennifer Brady és Alison Riske duóval találkozik.
A soproni játékos sikerét követően Fucsovics Márton oldalán szenvedett vereséget a vegyes párosok versenyének nyolcaddöntőjében. A magyar duó két szettben, 6:3, 6:2-re maradt alul a Nicole Melichar, Bruno Soares második helyen kiemelt amerikai, brazil kettőssel szemben. A mérkőzés mindössze 48 percig tartott.
Az uraknál a papírformának megfelelően az elődöntőbe jutott a 2009-ben győztes Rafael Nadal. A másodikként rangsorolt spanyol teniszező ellenfele az amerikai Frances Tiafoe volt a negyeddöntőben, és három játszmában, magabiztosan nyert.
A 17-szeres Grand Slam-tornagyőztes, aki harmincadszor jutott GS-elődöntőbe, a 14. helyen kiemelt Sztefanosz Cicipasszal csap majd össze a fináléért. A húszéves görög játékos a spanyol Roberto Bautista Agutot győzte le, ezzel pályafutása során először elődöntőbe jutott GS-tornán. Cicipasz, aki egy fordulóval korábban a címvédő Roger Federert búcsúztatta, négy szettben bizonyult jobbnak ellenfelénél. Szerdán kialakul majd a másik elődöntő párosítása is, a ranglistavezető Novak Djokovic a japán Kei Nisirkorival meccsel, míg a kanadai Milos Raonic a francia Lucas Pouille ellenfele lesz.
Cicipaszhoz hasonlóan a nőknél először szerepelhet a legjobb négy között GS-viadalon Danielle Collins. A 25 éves amerikai három játszmában győzte le az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát. Ellenfele a nyolcadik helyen kiemelt Petra Kvitova lesz. A fölső ágon még a negyeddöntőnél járnak: az egyéniben 23-szoros Grand Slam-győztes Serena Williams szerdán a hetedik helyen kiemelt Karolina Pliskovával meccsel, míg a tavalyi US Open-győztes Naomi Osaka a hatodik helyen rangsorolt Elina Svitolina ellen küzd meg ez elődöntőbe jutásért.

Bombaerős németek

Alexander Zverev vezetésével a legerősebb összeállításában fogadja a német csapat a magyar férfi teniszválogatottat jövő héten a frankfurti Davis-kupa-selejtezőn. A február 1-jén és 2-án sorra kerülő összecsapáson a világranglistán negyedik, 21 éves Zverev mellett Philipp Kohlschreibert, Jan-Lennard Struffot, Peter Gojowczykot és a legfőképp párosban erős Tim Pützöt jelölte a csapatba Michael Kohlmann kapitány. A párharc győztese részt vehet novemberben a 18 csapatos DK-döntőben.

Frissítve: 2019.01.22 20:50

Babos feladta az isztambuli tenisztorna selejtező meccsét, de még így is továbbjuthat

2019.04.22 14:50
Illusztráció
Fotó: AFP/ VOLKAN FURUNCU
A 250 ezer dollár (71 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna selejtezőjének második fordulójában adta fel a mérkőzést.
A torna honlapja szerint a világranglista 142. helyén álló játékos - a kvalifikáció ötödik kiemeltje - az osztrák Barbara Haas (191.) után hétfőn Jelena Ribakinával (161.) találkozott, akit tizedikként rangsoroltak a szervezők. A kazah gyorsan 4:1-re elhúzott, majd Babos kiegyenlített, de az első szett így is az ellenfélé lett. A folytatásban Ribakina 3:0-ra meglépett, ekkor
a soproni teniszező ápolást kért a bal lábfejére. Ezt követően visszament a pályára adogatni, de hamarosan jelezte a székbírónak, hogy nem tudja folytatni a meccset.
A menedzsmentjétől származó információ szerint azonban szerencsés vesztesként így is a főtáblára került, ahol kedden a selejtezőből érkező szerb Ivana Joroviccsal mérkőzik.
A 25 éves Babos - aki márciusban fejezte be az együttműködést horvát edzőjével, Nikola Horvattal - egyesben az elmúlt egy évben 27 vereség mellett kilenc mérkőzést nyert meg. Ebből hét főtáblás győzelem volt, kettőt pedig pedig selejtezőben aratott. Ami az idei teljesítményét illeti, 11 vereség (ebből két mérkőzést sérülés miatt feladott) és négy győzelem a mérlege, főtáblán két mérkőzést nyert eddig 2019-ben. Párosban Babos az első kiemelt a francia Kristina Mladenovic oldalán a török metropoliszban, míg Stollár Fanny a svájci Xenia Knoll-lal indul.
Eredmény: selejtező, 2. forduló:

Jelena Ribakina (kazah, 10.) - Babos Tímea (5.) 6:4, 3:0-nál Babos feladta
Frissítve: 2019.04.22 18:52

Nyolcadszor is bajnok lett a Juventus

2019.04.20 20:21

Fotó: AFP/ ISABELLA BONOTTO
A torinóiak behozhatatlan előnyre tettek szert a Napolival szemben.
Sorozatban nyolcadik alkalommal a Juventus nyerte az olasz labdarúgó-bajnokságot. A torinóiak a Serie A 33. fordulójában hazai pályán hátrányból fordítva 2-1-re győzték le a Fiorentinát, így öt fordulóval a befejezés előtt behozhatatlan előnyre tettek szert a második Napolival szemben. A Juventus az első csapat az öt nagy európai bajnokságban, amely sorozatban nyolcszor nyert bajnoki címet, eddig a rekordot holtversenyben tartotta a francia Olympique Lyonnal, amely 2002 és 2008 között volt egyeduralkodó hazájában.
Frissítve: 2019.04.20 20:25