döntő;Australian Open;Babos Tímea;

2019-01-23 08:27:55

Babosék az Australian Open döntőjében

Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic győzött a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének elődöntőjében

A második helyen kiemelt, címvédő Babosék ellenfele az amerikai Jennifer Brady és Alison Riske volt, akiket - a verseny honlapja szerint - két szettben győztek le kedden, 1 óra 21 perc alatt.

A 46 perces első játszmában Babosék 0:1 után három bréklabdáról mentették meg az adogatást, majd elvették ellenfelük szerváját, s hamarosan 4:2-re elhúztak. A címvédő kettős a következő két adogatást egyformán 15-re hozta, így 6:4-gyel zárult a nyitó felvonás.

A második szettben a magyar-francia duó 3:0-ra meglépett, de az amerikaiak nem adták fel, 5:1-nél két meccslabdáról hozták az adogatásukat, 5:2 után viszont Babosék már éltek negyedik mérkőzéslabdájukkal.

A női párosban ötödik Grand Slam-döntőjére készülő Babos Tímea tavaly Kristina Mladenoviccsal szintén 6:4, 6:2-re nyert a legjobb négy között Melbourne-ben, akkor a tajvani Hszie Szu-vej és a kínai Peng Suaj volt az ellenfél.

A címvédő kettős ellenfele a magyar idő szerint pénteken 6 órakor kezdődő fináléban a Samantha Stosur, Csang Suaj ausztrál-kínai páros lesz.

Eredmény:

női páros, elődöntő:

-------------------------------------

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)- Jennifer Brady, Alison Riske (amerikai) 6:4, 6:2

Samantha Stosur, Csang Suaj (ausztrál, kínai)-Barbora Strycova, Marketa Vondrousova (cseh) 7:5, 4:6, 7:5