Baboséknak nem sikerült a címvédés az Australian Openen

2019.01.25. 08:12

Fotó: AFP
Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic címvédő kettőse 6:3, 6:4-re kikapott az ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének pénteki döntőjében az ausztrál Samantha Stosurtól és a kínai Csang Suajtól.
A második helyen kiemelt magyar-francia duó 3:1-re elhúzott, ám ezután kétszer is elvesztette az adogatását, ami 50 perc alatt az első szettbe került. A folytatásban 3:3-ig fej fej mellett haladt a két duó, ekkor Mladenovic elvesztette a szerváját, és ez elégnek bizonyult az ellenfélnek a győzelemhez - írta az MTI. A mérkőzés 1 óra 37 percig tartott.
Babos Tímea honlapjának beszámolója szerint az 51 perces első játszma nyitó játékában a kínai-ausztrál kettős négy bréklabdát hárított. Csang és Stosur a folytatásban is éppen a legfontosabb pillanatokban múlt felül ellenfelét. A harmadik gémben Babosék nagy csatában, a harmadik esélyt kihasználva nyerték el Csang adogatását. A negyeddöntőben a világelső cseh párost búcsúztató kínai-ausztrál kettős a hatodik gémben 40-re vette el Babos szerváját, majd 4:3 után 30-ra brékelte Mladenovicot. Ezután Csang és Stosur hárított két fogadóesélyt, utána pedig lezárta a nyitó felvonást.
A második szettben 3:2-ig Babosék vezettek, majd az ellenfél hárított egy bréklabdát, és 30-0-ról nyerte el a francia játékos szerváját. Két sima adogatógém után Stosur szervált a trófeáért. Babosék bréklabdához jutottak, de ezúttal sem sikerült élni a lehetőséggel. Utána a korábban párosban világelső ausztrál játékos ki tudta szerválni a döntőt.
"Gratulálok az ellenfélnek, remekül játszottak, és biztos vagyok benne, hogy még sok nagy meccsük lesz. Köszönöm, Kiki, hogy újra együtt játszhattam veled, nagyszerű a kapcsolatunk, de ez nem az én napom volt, bocsánat érte. Jövőre visszatérünk!"

- mondta a díjátadó ünnepségen a magyar játékos.

Francia partnere azt mondta, akkor is szeret Babossal játszani, amikor elvesztenek egy Grand Slam-döntőt, mert a barátságuk örök.
Babos Tímea a Facebook-bejegyzésében azt írta:
"Vannak napok, amikor nem úgy megy a játék, ahogy szeretné az ember. Az ellenfél jól játszott, megérdemelték a győzelmet!"

A 25 éves, 2017-és 2018-ban is WTA-világbajnok Babos ötödik felnőtt Grand Slam-döntőjében negyedszer maradt alul.
A juniorként három GS-trófeát gyűjtő Babos volt tavaly az első magyar győztes a melbourne-i torna történetében és az ötödik magyar, aki felnőtt Grand Slam-címet szerzett. A második helyen kiemelt duó magyar tagja - aki harmadik a párosrangsorban - öt évvel ezelőtt Mladenoviccsal, majd 2016-ban a kazah Jaroszlava Svedovával kikapott Wimbledonban, tavaly Mladenoviccsal győzött Melbourne-ben, és vereséget szenvedett a US Openen.
Az ellenfelek közül a 30 éves Csang 33. a páros világranglistán, és nyolc WTA-tornát nyert meg, míg 34 éves partnere a 69. helyen áll, de volt világelső is. Stosur eddig 25 versenyen nyert párosban, ebből kettő Grand Slam volt (Wimbledon 2006 és US Open 2005), emellett háromszoros GS-bajnok vegyes párosban.
Eddigi egyetlen összecsapásukon, a US Open tavalyi elődöntőjében Babosék 6:4, 7:6-ra nyertek Csang és Stosur ellen.
Eredmény: női páros, döntő: ----------------- Samantha Stosur, Csang Suaj (ausztrál, kínai)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 6:3, 6
Frissítve: 2019.01.25. 10:47

Már nem a Manchester United a legnyereségesebb

2019.01.24. 16:04

Fotó: CRISTINA QUICLER / AFP
Immár nem a Manchester United, hanem a Real Madrid a legnyereségesebb - derült ki a Deloitte könyvvizsgáló cég által készített jelentésből, amely a világ futballklubjait a bevételeik alapján rangsorolta.
A spanyol együttes, amely tavaly nyáron sorozatban harmadik Bajnokok Ligája-trófeáját gyűjtötte be, 750,9 millió eurós bevételt ért el, ami több mint 75 millióval jobb az előző évhez képest, miközben a 666 milliót produkáló Manchester Unitedé 10 millió euróval csökkent. Az angol csapat ezzel a mutatóval a harmadik helyre csúszott vissza, mert a 42 millió eurós növekedést produkáló Barcelona (690,4 millió euró) is megelőzte.
A Real Madrid legutóbb a 2014/15-ös szezont követően állt a lista első helyén. Az első tíz között a hat angol (Manchester United, Manchester City, Chelsea, Tottenham, Arsenal, Liverpool), két spanyol (Real Madrid, Barcelona), valamint egy-egy német (Bayern München) és francia (PSG) klub található. Olasz egyesület viszont ezúttal nem fért a legjobb tíz közé, miután a tavaly 10. Juventus egy helyet visszacsúszott.
Változás a tavalyi listához képest, hogy a legjobb húsz közül kikerült két angol és egy olasz klub - Leicester City, Southampton, SSC Napoli -, helyüket két olasz és egy angol - AS Roma, AC Milan, Newcastle United - foglalta el.
Összehasonlításképp: a leggazdagabb magyar klubok, a MOL Vidi és a Ferencváros egyes becslések szerint 15-18 millió eurós éves árbevétellel rendelkeznek.
Deloitte

Vereség Norvégiától, távol a tokiói olimpiától

2019.01.23. 20:37

Fotó: Illyés Tibor / MTI
Az északiaktól szerdán 35-26-ra kikapó magyar férfi kézilabda-válogatott lemaradt az ötkarikás kvalifikációval kecsegtető helyosztóról.
A papírformának megfelelően alakult a szerdai játéknap első mérkőzése Herningben a dán-német közös rendezésű világbajnokság II. csoportjában, ahol a társrendező dánok az utolsó forduló eredményétől függetlenül továbbjutottak, mögöttük viszont Svédország és Norvégia az elődöntőt érő második pozícióért, Egyiptom és Magyarország pedig a helyosztót, egyúttal a 2020-as ötkarikás játékokra utat jelentő selejtezőtornát érő hetedik helyért versengett.
Azzal, hogy délután a Telekom Veszprémet is felkészítő edző, David Davis által edzett egyiptomiak 30-23-ra verték Tunéziát, a 18 órakor kezdődő norvég–magyar előtt pontosan ismert volt a nyerő képlet: a magyar csapathoz hasonlóan három ponttal álló Davisék gólaránya -6, míg a magyaroké -1 volt, azaz előzetesen úgy tűnt, hogy akár egy 4-5 gólos vereség is jó eredmény lehet Magyarország számára Norvégia ellen. Jellemző volt a helyzetre, hogy a kezdődobás előtt az sem volt kizárható, hogy adott végeredmény (29-24-es norvég siker) esetén sorsolás útján dől majd el a továbbjutás sorsa.
Az olimpiai álmok szempontjából sorsdöntőnek is nevezhető párharc aztán a megnyugtató kezdés után hamar rémálomszerűvé lett.
Huszonnégy másodperc elteltével Bánhidi Bence révén még Magyarországnál volt az előny, a nyolcadik minutumban viszont már eggyel Norvégia vezetett. Aztán kettővel, hárommal, majd negyed óra után néggyel – Csoknyai István szövetségi kapitány ekkor nyomta meg először az időkérést jelző gombot, rendezni kellett a sorokat.
A torna korábbi szakaszaival ellentétben ezúttal legjobbjaival – Bodó Richárddal, Balogh Zsolttal, Lékai Mátéval vagy éppen a 37 éves Nagy Lászlóval – kiálló magyar együttes a folytatásban mélypontra került, a 21. percben  13-8-as vesztésre állt, ezzel Egyiptom előzött a virtuális tabellán. Az első játékrész hajrájában aztán többször is emberelőnybe került a magyar együttes, amely 16-13-ra felzárkózott, de egyáltalán nem nyughatott meg.
A térfélcserét követően Bodó, tehát ismét a magyar csapat volt először eredményes, ám a kétgólos hátrányból alig másfél perccel később öt lett. A szélről betörő Bóka Bendegúz ekkor a kapusba lőtt, a rivális viszont nem hibázott, hat lett a differencia. Csoknyai újra játékmegszakítást kért, az egyiptomiak pedig a látottak alapján dörzsölték a tenyerüket.
A folytatásban nagyon hiányoztak a magyar gólok, a norvég játékosok pedig többször is úgy mentek át a Csoknyai-csapaton, mint kés a vajon, villámgyors lerohanásaik végén folyamatosan növelni tudták a fórjukat. Nem állt jól a magyarok szénája, a 42. percben 26-16-nál már egészen távolinak tűnt a hibahatáron belüli vereség, a kiutazás előtt megcélzott hetedik hely elérése és vele együtt Tokió is.
A végül 35-26-ra kikapó nemzeti csapat becsületére legyen mondva, hogy a végjátékban sem adta fel, de fordítani már nem tudott: a tornát tizedikként záró Nagy Lászlóék számára véget ért a világbajnokság, Norvégia sorsa pedig a lapzártánk után befejeződő dán–svéd után dőlt el. A csoport negyedik helyén végző Egyiptom játszhat szombaton a hetedik pozícióért, a legalább ezt a helyezést megcélzó Magyarország képtelen volt teljesíteni a kiutazás előtt kitűzött célt.

A szerdai eredmények

Középdöntő I. csoport Brazília–Izland 32-29 Franciaország–Horvátország 20-23 Németország–Spanyolország lapzártánk után ért véget Az állás: 1. Németország (4 mérkőzésen) 7 pont, 2. Franciaország (5) 7, 3. Horvátország (5) 6, 4. Spanyolország (4) 4, 5. Brazília (5) 4, 6. Izland (5) 0. II. csoport Tunézia–Egyiptom 23-30 Norvégia–Magyarország 35-26 Dánia–Svédország lapzártánk után ért véget Az állás: 1. Dánia (4 mérkőzésen) 8 pont, 2. Norvégia (5) 8, 3. Svédország (4) 6 4. Egyiptom (5) 3, 5. Magyarország 3, 6. Tunézia 0

Frissítve: 2019.01.23. 20:38