„Mindegy, melyik oldal, az ellentábor mindent elhisz a másikról.” Az idézet mondat lehetne akár a Fidesz egykori kommunikációs tanácsadója, Arthur J.Finkelstein egyik alapvetése is, ám Baán László, a Szépművészeti Múzeum−Magyar Nemzeti Galéria főigazgatója pénteki sajtótájékoztatóján nem cinizmussal, inkább kritikai éllel fogalmazott így. Igaz, a kritikai él most is a Liget Projekt bírálóinak lett szánva, többek között Zugló polgármesterének, Karácsony Gergelynek, aki – abban az esetben, ha főpolgármesterré választanák – leállíttatná a Városligetben folyó építkezéseket. Baán szerint a projektet nem szakmai, csupán politikailag motivált bírálatok érték, és közvélemény-kutatási eredményekre hivatkozva állította, a társadalmi megítélése pozitív. Most is elhangzott, hogy a projekttel a Városliget zöldterülete nő, az emberléptékű jövőt pedig olyan beruházásokkal szemléltette Baán, mint a tavaly átadott kutyás élménypark, a diáksportpálya, vagy a megújult Vakok Kertje.
Az új Nemzeti Galéria építési engedélyét egy technikai hiba miatt semmisítették meg, mondta Baán László, aki állította, a CivilZugló Egyesület meg tudta tekinteni az új Nemzeti Galéria terveit, csak az egyesület jogi képviselője kapta kézhez határidőn túl. Ám mivel két építési szakasz között határozott így a bíróság, semmilyen fennakadást nem fog okozni, Baánnak nincs kétsége afelől, hogy a beruházás újra megkapja az építési engedélyt. Korábban az új Néprajzi Múzeum építési engedélyét is megsemmisítették, de a tervek szerint idén már megkezdődhetnek a magasépítési munkálatai. Az ötvenezer négyzetméteres nagysága miatt a civilek által a Duna Plázához is hasonlított Új Nemzeti Galéria látványtervéről is szó esett: Baán szerint olyan fotók, „szürke ellenlátványtervek” kerültek nyilvánosságra, amelyek nem a végleges terveket mutatják be, inkább egy olyan, Déli pályaudvar jellegű betonépületét, amit a cunami fújt a Városligetbe.
A Liget Projekt keretén belül idén építkezések kezdődnek és fejeződnek be. Megépül Magyarország legnagyobb és legkorszerűbb játszótere, nyár végére elkészül az Olof Palme Ház rekonstrukciója, amely Millennium Háza néven a Liget történetét, majd az 1910-es évek Budapestjét fogja bemutatni. Előtte rózsaliget lesz, a park növényzetét ligethonos fákkal újítják meg, két kilométeres, kivilágított futókört is létesítenek. Az év első felében átadják az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központot a Szabolcs utcában, nyárra pedig a megújult komáromi Csillagerődöt, ahová a Szépművészeti gipszszobor-gyűjteménye kerül. Megkezdődik az új Nemzeti Galéria, a városligeti színház, valamint a Közlekedési Múzeum helyén a Magyar Innováció Háza építése is, folytatódik a Magyar Zene Házának a beruházása.
A Szépművészeti, a nemzeti galéria, a Vasarely, illetve kelet-ázsiai művészetet bemutató Hopp Ferenc múzeum komoly kiállítási programmal készült idénre. A Szépművészetiben áprilisban nyílik Magyarország első Michelangelo-tárlata, amit ősszel Rubens és a flamand festészet vált. A nemzeti galériában többek között a Bauhaus-tárlat, Magritte, Dalí és más szürrealisták kiállítása, vagy Brassaï fotóművészete okozhat tumultuózus jeleneteket. A Vasarely Múzeum (a Nyugat-Európában is elismert) bonyhádi zománcművészeti kísérletekről és a holdra szállás félszáz éves évfordulójáról is megemlékezik, a Hopp Ferenc múzeumban egészen Tibetig fog vezetni az út.