tenisz;

2019-02-03 20:56:23

Nem jött össze a bravúr

Nem vallott szégyent a magyar Davis Kupa-csapat, ugyanakkor a hazai közönség előtt játszó Németország 5-0-ra megnyerte a felek hétvégén lejátszott frankfurti selejtezőjét.

A németek fél tucatnyi top százas teniszezővel rendelkeztek az összecsapás előtt, míg Köves Gábor szövetségi kapitány első számú embere ezúttal – kényszerűségből – a világranglistán 371. Piros Zsombor volt. A 19 éves junior Grand Slam-bajnok játékos pénteken az ATP-rangsorban 32. Philipp Kohlschreiberrel mérte össze erejét, s bár Piros nagy csatában megnyerte az első szettet, ellenfele végül 6:7, 7:5, 6:4-re behúzta a meccset.

A folyatásban az egyéni ranglistahelyezéssel jelenleg nem rendelkező Nagy Péter a világranglista harmadik helyezettje, Alexander Zverev ellen ragadott ütőt, s kapott ki 6:2, 6:2 arányban. Szombaton elsőként párosban mérkőztek meg a felek: Nagy Péter és Borsos Gábor két szettben (6:2, 6:3) kikapott Jan-Lennard Strufftól és Tim Pütztől, így a németek behozhatatlan, 3-0-ás előnybe kerültek, s bejutottak a Davis Kupa 18 csapatos döntőjébe.

Ezt követően két tét nélküli ütközet következhetett: előbb Borsos kapott ki Zverevtől 6:3, 6:4-re, majd az újonc Szintai Dávid is csak megszorongatni tudta Kohlschreibert, aki döntő szett rövidítésben múlta felül ellenfelét.

A Davis Kupa idei reformja nyomán a 12 selejtező győztesei - köztük a németek is - részt vehetnek novemberben a 18 csapatos madridi döntőben, amelynek már biztos résztvevője az előző évben elődöntős horvát, francia, spanyol és az amerikai válogatott, valamint a szabadkártyás argentin és brit csapat.

A magyar válogatott szeptemberben osztályozót játszik majd a világcsoportban maradásért.