Babos 35 helyet csúszott vissza a világranglistán

2019.02.04. 08:47
Illusztráció
Fotó: Peter PARKS / AFP
Babos Tímea 35 helyet csúszott vissza, így a 100. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján.
A magyar játékos - aki a párosranglistán megőrizte harmadik helyét - egy éve Tajvanon tornát nyert egyesben ebben az időszakban, a múlt héten viszont a thaiföldi Huahinban az első fordulóban - betegség miatt - feladta mérkőzését.
A ranglistát változatlanul az Australian Open bajnoka, a japán Oszaka Naomi vezeti a cseh Petra Kvitova és a román Simon Halep előtt.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

1. ( 1.) Oszaka Naomi (japán) 7030 pont 2. ( 2.) Petra Kvitova (cseh) 5920 3. ( 3.) Simona Halep (román) 5582 4. ( 4.) Sloane Stephens (amerikai) 5307 5. ( 5.) Karolina Pliskova (cseh) 5100 6. ( 6.) Angelique Kerber (német) 4965 7. ( 7.) Elina Szvitolina (ukrán) 4940 8. ( 8.) Kiki Bertens (holland) 4845 9. (10.) Arina Szabalenka (fehérorosz) 3565 10. ( 9.) Caroline Wozniacki (dán) 3467 11. (11.) Serena Williams (amerikai) 3406 12. (13.) Anastasija Sevastova (lett) 3330 13. (14.) Ashleigh Barty (ausztrál) 3285 14. (12.) Darja Kaszatkina (orosz) 3230 15. (15.) Garbine Muguruza (spanyol) 3040 ...100. (65.) Babos Tímea 607 ...119. (119.) Stollár Fanny 500

A New England nyerte a Super Bowl-t

2019.02.04. 06:39

Fotó: Amy Lemus / AFP
A New England Patriots nyerte a profi amerikaifutball-liga (NFL) nagydöntőjét, az 53. Super Bowlt, miután 13-3-ra legyőzte a Los Angeles Rams együttesét.
A Patriots története hatodik bajnoki címét szerezte, ezzel az örökrangsor élén utolérte a Pittsburgh Steelerst. Az irányító Tom Bradynek ugyancsak ez volt a hatodik bajnoki címe, ő az első ilyen játékos az NFL-ben. Az atlantai összecsapás a Super Bowlok történetének legkevesebb pontjával záruló mérkőzését hozta.  53. Super Bowl: New England Patriots-Los Angeles Rams 13-3 (0-0, 3-0, 0-3, 10-0)  Atlanta, 75 ezer néző A New England vezethette az első támadást és a futójátékokkal jól is haladt előre, de a kilencedik nagydöntőjén szereplő Tom Brady rögtön az első passzából eladta a labdát. A Rams ugyanakkor nem élt a lehetőséggel, így újra a riválishoz került a labda. A következő támadássorozat végén már pontokat szerezhetett volna a Patriots, de Stephen Gostkowski 46 yardról mellé rúgta mezőnygól-kísérletét. A második negyed elején megszerezte a vezetést a New England: Gostkowski 42 yardról már nem hibázott. Az egész első félidőben a védelmek játszották a főszerepet, így a nagyszünetig nem is változott az eredmény (3-0). A Rams első valamire való támadását a harmadik negyed közepén vitte végig, de be kellett érnie Greg Zuerlein 53 yardos mezőnygóljával (3-3). A negyedik negyed elején is a védelmek domináltak, majd hosszú idő után Brady remek passzokkal juttatta el a támadókat a gólvonalig, onnan pedig a futó Sony Michel megszerezte a mérkőzés első touchdownját (10-3). A Rams az egyenlítés reményében támadhatott, jól is haladt előre, de Jared Goff 4 perc 17 másodperccel a vége előtt eladta a labdát. A hátralevő időben a Patriots futásokkal mezőnygól távolságig jutott, Gostkowski pedig 41 yardról berúgta, amivel bebiztosította a győzelmet. A Rams bő egy perccel a vége előtt még mindent egy lapra feltéve támadott, de csak Zuerlein kihagyott mezőnygóljáig jutott el. A mérkőzés legértékesebb játékosa (MVP) az elkapó Julian Edelman lett.

Nem jött össze a bravúr

2019.02.03. 20:56

Fotó: Arne Dedert / AFP
Nem vallott szégyent a magyar Davis Kupa-csapat, ugyanakkor a hazai közönség előtt játszó Németország 5-0-ra megnyerte a felek hétvégén lejátszott frankfurti selejtezőjét.
A németek fél tucatnyi top százas teniszezővel rendelkeztek az összecsapás előtt, míg Köves Gábor szövetségi kapitány első számú embere ezúttal – kényszerűségből – a világranglistán 371. Piros Zsombor volt. A 19 éves junior Grand Slam-bajnok játékos pénteken az ATP-rangsorban 32. Philipp Kohlschreiberrel mérte össze erejét, s bár Piros nagy csatában megnyerte az első szettet, ellenfele végül 6:7, 7:5, 6:4-re behúzta a meccset.
A folyatásban az egyéni ranglistahelyezéssel jelenleg nem rendelkező Nagy Péter a világranglista harmadik helyezettje, Alexander Zverev ellen ragadott ütőt, s kapott ki 6:2, 6:2 arányban. Szombaton elsőként párosban mérkőztek meg a felek: Nagy Péter és Borsos Gábor két szettben (6:2, 6:3) kikapott Jan-Lennard Strufftól és Tim Pütztől, így a németek behozhatatlan, 3-0-ás előnybe kerültek, s bejutottak a Davis Kupa 18 csapatos döntőjébe.
Ezt követően két tét nélküli ütközet következhetett: előbb Borsos kapott ki Zverevtől 6:3, 6:4-re, majd az újonc Szintai Dávid is csak megszorongatni tudta Kohlschreibert, aki döntő szett rövidítésben múlta felül ellenfelét.
A Davis Kupa idei reformja nyomán a 12 selejtező győztesei - köztük a németek is - részt vehetnek novemberben a 18 csapatos madridi döntőben, amelynek már biztos résztvevője az előző évben elődöntős horvát, francia, spanyol és az amerikai válogatott, valamint a szabadkártyás argentin és brit csapat.
A magyar válogatott szeptemberben osztályozót játszik majd a világcsoportban maradásért.