Fontos idegenbeli győzelmet aratott a Ferencváros a női kézilabda BL-ben

2019.02.09 16:54

Fotó: MTI/ Kovács Tamás
Az FTC a szlovén Krim Ljubljana otthonában aratott kétgólos győzelmet, ezzel karnyújtásnyira került a legjobb nyolc közé jutás a fővárosi zöld-fehérektől.
A Ferencváros szombaton 25-23-ra győzött a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének harmadik fordulójában - tudósít az MTI. A két csapat nyolcadik alkalommal mérkőzött egymással a nemzetközi kupaporondon, a szlovénok ötször győztek, az FTC most harmadszor, de a szlovén fővárosban először. A találkozót a házigazdák kezdték jobban, 5-0-ra, majd 9-3-ra is vezettek, a Fradi azonban magára talált, és még az első félidő végén egyenlített (10-10). A második játékrészben aztán hamar "ellépett" 3 góllal a magyar bajnoki ezüstérmes, és az előnnyel jól gazdálkodva, a hajrában Bíró Blanka hatalmas kapusbravúrjainak is hála begyűjtötte a győzelemért járó 2 pontot.
A találkozó legeredményesebb játékosa az FTC által télen szerződtetett Klujber Katrin volt 9 góllal.
A Fradi ezzel megerősítette 4., azaz továbbjutást érő helyét a 6 csapatos középdöntőben: Elek Gábor alakulatának már 7 pontja van, az őket követő Ljubljanának pedig 3, vagyis a papírforma szerint már szinte kizárt, hogy a Ferencváros a hátralévő 3 körben lecsússzon a negyeddöntőt érő helyekről. A sorozat másik magyar csapata, a Győr 19.30-tól a norvég Kristiansand együttesét fogadja.
Frissítve: 2019.02.09 17:38

Egyenlítettek Hangáék az Euroligában

2019.04.20 07:34

Fotó: NurPhoto/ BorjaB.Hojas/COOLMedia
A Barcelona nyert a török Anadolu Efes otthonában, így 1-1-re alakult a párharc állása.
A Barcelona 74-72-re győzött a török Anadolu Efes otthonában a férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében, így pénteken 1-1-re alakult a párharc állása. Az Euroliga honlapja szerint a magyar válogatott játékos 24 és fél percet töltött a pályán, ezalatt 17 pontot dobott, amivel csapata legeredményesebbje volt. Hangának volt három gólpassza, és szerzett négy lepattanót is. Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc első meccsét szerdán a törökök nyerték 75-68-ra, akkor Hanga hét ponttal zárt. A harmadik találkozó kedden, Barcelonában lesz.

Asztalitenisz-vb: a nemzetközi szövetség elnöke biztos a sikerben

2019.04.19 18:56

Fotó: Népszava/ Szalmás Péter
Vasárnaptól 143 ország közel 600 versenyzője küzd majd az érmekért a Hungexpón – indul a budapesti rendezésű, április 28-ig tartó asztalitenisz-világbajnokság, amellyel kapcsolatban a nemzetközi szövetség elnöke, Thomas Weikert már most derűlátó. A német sportvezető a vb pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette: biztos abban, hogy Budapest nagyszerű világbajnokságot rendez.
„Nagyon örülünk, hogy a legutóbb 1950-ben vb-házigazda Magyarország ismét nagyszabású eseményt rendez, gratulálok az egész rendezői csapatnak azért, amit itt létrehoztak”
– mondta Weikert.
„Tudjuk, hogy egy nemzetközi szövetség életében a vb a legfontosabb esemény és hogy egy olimpia előtti évben milyen óriási az érdeklődés a viadal iránt itthon és külföldön is. Nyugodt szívvel mondhatom, hogy mindenki, aki a szervezés részese volt, nagyon alapos munkát végzett” – jelentette ki Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke.
A pénteki sajtótájékoztatóján Pongi, a kabalafigura mutatta be a vb érmeit. Hogy a medálokat elsőként megtekintő, hét női és hat férfi asztaliteniszezőből álló magyar delegációnak jut-e ezekből, kérdéses, a két magyar kapitány, a nőket irányító Bátorfi Zoltán és a férfiak vezetője, Aranyosi Péter mindenesetre úgy fogalmazott, jól sikerült a felkészülésük. Mindkét fél bízik abban, hogy a játékosok ki tudják majd hozni magukból a maximumot.
A program szombaton a megnyitóval folytatódik, a versenyek vasárnap 10 órától kezdődnek.