A tüntetők, köztük diákok, egyetemi oktatók, a politikai paletta minden oldaláról érkeztek. Az a félelem köti össze őket, hogy Szerbia az államfő vezetésével autokratikus rendszer irányába halad, az országot pedig gúzsba köti a politikai erőszak és a félelem. „Reméljük, hogy a Szerb Progresszív Párt képviselte, egyre erősödő erőszakon alapuló kormányzás megváltozik” - mondta az Euronewsnak Jelena Anasonovic szervező.
A tüntetések immár több mint két hónapja tartanak, de még mindig ezrek jelennek meg rajtuk.
Az elemző szerint a megmozdulások megrázták a kormányt. „A demonstrációk kezdete óta a kormány nagyon ideges. A rezsim lassan megérti, hogy nem tehet meg mindent és ez a világos üzenet a tüntetések legfontosabb eredménye" - tette hozzá Jovo Bakic.
A kezdetekkor a tüntetések Belgrádra korlátozódtak, ám januárban már 30 városban tartottak hasonló megmozdulásokat, míg 20 település jelezte, februárban is folytatják.
Közben Aleksandar Vucic elhintette, hogy akár előrehozott választásokat is tartana a helyzet normalizálása érdekében. Ám az ellenzék inkább szakértői ideiglenes kormányt szeretne, így biztosítva egy szabad és tisztességes választás körülményeit.
Az Euronews helyszíni tudósítója szerint az államfő azt mondta, kész találkozni a kormányzásával elégedetlen polgárokkal. Ugyanakkor azt is mondta, nem enged az ellenzék zsarolásának. Politikai patthelyzet alakult tehát ki, miközben a tüntetések országszerte folytatódnak.