tenisz;

2019-02-10 19:54:46

Fucsovics elbukta a finálét

Fucsovics Márton 6:4, 6:3-ra kikapott a 3. kiemelt orosz Danyiil Medvegyevtől az 524 ezer euró összdíjazású szófiai keménypályás férfi tenisztorna vasárnapi fináléjában.

Az első szettben 3:3 után mindketten elvesztették az adogatásukat, ám 4:4-et követően Medvegyev újra brékelt, majd saját adogatását hozva 46 perc játék után szettelőnybe került.

A 37 percig tartó második játszmában második adogatását vesztette el a magyar játékos, elvenni viszont nem tudta ellenfele szervajátékát. Sőt, az orosz játékos 5:3 után újra brékelte a mérkőzésben maradásért adogató Fucsovicsot, így 1 óra 23 perc után lezárta a mérkőzést. Medvegyev negyedik ATP-trófeáját gyűjtötte be.

„Mindig jó serleggel befejezni egy versenyt. Medvegyev túl jó volt a döntőben, gratulálok neki” - írta közösségi oldalán Fucsovics, aki tavaly májusban a genfi salakpályás viadalon aratta pályafutása eddigi egyetlen ATP-tornagyőzelmét. A 27 éves magyar teniszező ezen a héten Hollandiában versenyez, a rotterdami tornát a világranglista 38. helyén kezdi meg, első ellenfele a szlovák Martin Klizan (39.) lesz.

A magyar Fed-kupa csapat is szépen szerepelt az euro-afrikai zóna I-es csoportjának tornáján Bath-ban. Juhász Gábor tanítványai előbb a görögöket 2-1-re, majd a szlovénokat 3-0-ra verték, aztán nagy csatában 2-1-re kikaptak a házigazda britektől, így a bronzéremért csaptak össze a szombati helyosztón a horvátokkal.

Az idén junior párosban Australian Open-bajnok Nagy Adrienn első egyes Fed Kupa-mérkőzésén 6:3, 4:6, 6:4-re verte a világranglista 272. helyén jegyzett Tena Lukast, majd Jani Réka (308.) következett Jana Fett (262.) ellen. A rivális az első szettet 6:3-ra nyerte, s a másodikban Jani 5:2-re vezetett, amikor a horvát lábsérülés miatt feladta a meccset. A Babos Tímeát nélkülöző magyar női válogatott így 2-0-ra győzött, és megszerezte a bronzérmet.