FTC;Kisvárda;Labdarúgó Magyar Kupa;

2019-02-20 19:59:31

Küszködött, de nyert a Fradi a kupában

Feledhető játékkal javított az utóbbi hetek eredményein a Ferencváros labdarúgó csapata, amely 2-0-ra verte a Kisvárdát kedd este a Groupama Arénában a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Ferencváros–Kisvárda 6-0 – így állt az első labdaérintés előtt a Magyar Kupa nyolcaddöntőinek első felvonásai közül utolsóként lejátszott párharc, már ami a Magyarországon született kezdőjátékosokat illeti. A Fradiban további két „magyar vonatkozású” futballista kapott lehetőséget, hiszen az egyébként német-horvát Marcel Heister a hazai szövetség besorolása szerint már „futballmagyarnak” számít, a Brazíliában született Leandro pedig 2003 óta magyar állampolgár, 16-szor szerepelt a válogatottban is.

Mindjárt az elején igyekezett magához ragadni a kezdeményezést a pályaválasztó, ám a maga 2,8 millió euróra taksált értékével a magyar mezőny legértékesebb játékosának számító – egyébként kedd este bemutatkozó – brazil Isael korai lövése oldalhálót talált, Heister pedig a kapu mellé lőtt az 5. percben. Az első félidő legnagyobb hazai helyzetét a kapussal szemből, közelről hibázó Böde Dániel hagyta ki a 25. minutumban. Közben a vendégcsapatnak is volt egy-egy lövése vagy fejese, ám hol Dibusz Dénes fogta könnyedén a labdát, hol pedig éppen elsüvített a léc mellett a játékszer. A félidő második felében szemlátomást játékba lendült a Kisvárda, többször felharsant a füttyszó is. A B-közép egyszer gúnyosan még a klubvezetés által gyakran szóba hozott nemzetközi kupacsoportkört is emlegette a 0-0-ra végződő első félidő végén. „Falusi hangulat, falusi futball”– jegyezte meg az egyik kolléga találóan, utalva arra is, hogy talán a szerda esti időpont miatt alig négyezren voltak a stadionban.

A folytatásra változtak az arányok, Varga Roland helyett ugyanis Ivan Petrjak érkezett, míg a vendégcsapatba beállt a 18 esztendős Kovácsréti Márk (sőt, később Gosztonyi András is). A közönségnek továbbra sem tetszett, amit a Fradi nyújtott, az 54. percben mégis vezetést szerzett a házigazda: Leandro szabadrúgása a lécről Davide Lanzafame elé vágódott, aki nem hibázott.

Az utóbbi hetekben kétszer, Újpesten és Debrecenben is „ráült” az egygólos előnyre Szerhij Rebrov csapata (amely előbb ikszelt, majd kikapott), ezért a szurkolótábor kissé ironikusan 1-0-nál védekezésre ösztönözte a csapatot. A Fradi-tábor egyébként nem törődve a kedvencek vergődésével a második 45 perc nagy részében saját magát szórakoztatta 10-15 évvel ezelőtti edzők, klub- vagy szövetségi vezetők szidalmazásával.

A végén a csereként beálló Sigér Dávid még eltalálta a felsőlécet, mégsem lógott a levegőben az újabb találat. Ennek ellenére a 85. percben Böde Dániel betalált, kialakítva a 2-0-s végeredményt.