sportlövészet;

2019-02-26 18:33:24

Sportlövészet: Major Veronika világcsúcs közeli eredménye

Az olimpiai kvalifikációval járó vasárnapi, sportpisztolyban aratott győzelme után kedden a női légpisztolyosok között is nagy előnnyel nyert Major Veronika az Újdelhiben zajló sportlövő-világkupán.

A 21 éves sportoló vasárnap döntős világcsúccsal lett első, kedden viszont "csak" negyedikként jutott be a nyolcas döntőbe, ahol ismét közel állt a rekordhoz: kevéssel maradt csak el a szerb Zorana Arunovic világcsúcsától. A férfiak döntős rekordjánál így is 1,5 körrel jobbat produkált.

A légpisztolyos mezőny további két magyar indulójának már nem volt ilyen jó napja: a vb-bronzérmes Sike Renáta 566 körrel a 44., míg Egri Viktória 564-gyel az 50. lett a 78 fős mezőnyben. A versenynap másik magyar érdekeltségű versenyében, a női kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett számban Horváth Lea az előkelő 14. helyen végzett, s mindössze két körrel maradt le a fináléról. Toma Dorina 1164 körrel a 34., Gáspár Lalita pedig 1144-gyel a 60. helyen zárt.

A Világkupa szerdán a légpisztolyos és légpuskás vegyescsapatok versengésével zárul. Ekkor már nem lehet olimpiai kvótát szerezni.