Bundesliga;

2019-03-02 09:30:10

Botlott a Dortmund a Bundesligában, elfogyhat az előnye a Bayernnel szemben

Meglepetésre kikapott a listavezető Borussia Dortmund a kiesés elől menekülő Augsburg vendégeként pénteken késő este a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában.

A Dortmund hárompontos előnnyel vezette a Bundesligát a mérkőzést megelőzően az utóbbi három meccsét megnyerő Bayern Münchennel szemben. Az Augsburg elleni találkozó viszont azért nem ígérkezett könnyűnek, mert a bajorországi együttes a kiesés elől menekül: a 15. helyen állt, így nekik is muszáj volt győzniük.

És ez meg is történt: a félidőben 1-0-ra vezettek a hazaiak Ji Dong-Won góljával. A dél-koreai játékos aztán a 68. percben is betalált, ezzel pedig egyre nehezebbé vált a listavezető helyzete. A Dortmund végül a 81. percben szépített az ügyeletes gólvágó, Paco Alcacer találatával. Bár az utolsó tíz percben végig a vendégek játszottak fölényben, egyenlíteniük nem sikerült. A 2-1-es vereség pedig azt jelenti számukra, hogy elfogyhat az előnyük a Bayernnel szemben, mert ha a München nyerni tud ebben a fordulóban, akkor csupán jobb gólkülönbséggel marad a tabella élén a Dortmund.

Meg kell hagyni: azért a Bayernnek sem lesz könnyű dolga. A müncheniek ugyanis azzal a Borussia Mönchenglabdachhal játszanak - ráadásul idegenben -, amelyik mögöttük, azaz a 3. helyen áll a bajnokságban. Ez a szombati találkozó lesz tehát a Bundesliga rangadója ebben a fordulóban (tv: Sport2, 18:30).