FTC;negyeddöntő;Labdarúgó Magyar Kupa;Vidi;

2019-03-13 20:16:20

Vidi-előny a visszavágóra

Kislány a zongoránál, fekete kereszt és Fradi-szomorúság - ez a meccs mérlege.

Az emlékezés jegyében kezdődött a Ferencváros és a MOL Vidi kupanegyeddöntőjének szerdai, 2-1-es vendégsikerrel végződő első felvonása. A labdarúgók kivonulásakor a megszokott FTC-induló után Koós János „Kislány a zongoránál” című örökbecsűje csendült fel (a klub így emlékezett a közelmúltban elhunyt táncdalénekesre, aki közismerten nagy Ferencváros-szurkoló volt), eközben a lelátón egy nagyobb, fekete színű keresztet húztak ki a drukkerek. Ők egy szombaton elhalálozó szurkolótársukra (is) emlékeztek.

A pályán a Vidi szinte a semmiből gólt szerezve szomorította tovább a hazai közönséget: Huszti Szabolcs szabadrúgása után Juhász Roland fejelt Dibusz Dénes kapujába a 6. minutumban. De nem csak ez, a kemény belépők is fájhattak a hazaiaknak: előbb Elek Ákos rúgott oda csúnyán Fernando Gorriaránnak, majd Boban Nikolov Botka Endrének. Sárga lapot csupán az első megmozdulás ért.

Noha helyzetekben sokáig nem nyilvánult meg, de a játékrész derekára átvette a kezdeményezést az FTC. Amikor viszont a házigazda eljutott Kovácsik Ádám kapujáig, abból gól is lett: Gorriarán egalizált, egyúttal kialakította a feledhető első félidő végeredményét is a 27. percben.

A második játékrész újabb góllal kezdődött, nem is akármilyennel, Gorriarán öröme azonban nem lehetett teljes, Solymosi Péter játékvezető ugyanis les miatt nem adta meg a találatot. Nem úgy, mint az 58. percben a túloldalon, ahol Huszti szöglete után Vinícius Paulo bólintott a kapuba, ismét előnyhöz juttatva a Vidit.

A továbbiakban csendesen csordogált a mérkőzés, a hangerő csupán Huszti kíméletlen belépőjénél és Böde Dániel becserélésekor emelkedett, az állás már nem módosult. Két idegenben szerzett találatának köszönhetően egyébként is kedvezőbb helyzetből várhatja a visszavágót a székesfehérvári csapat, amely bár a bajnokságban nyolc ponttal lemaradva második az FTC mögött, a kupában gólelőnye miatt is esélyesebb az elődöntőbe jutásra.

A Magyar Kupa másik két szerdai negyeddöntőjén: Budaörs (NB II)–Honvéd 1-2, Puskás Akadémia–Soroksár (NB II) 1-1. Kedden játszották: Debrecen–Mezőkövesd 1-0. A visszavágókat április 3-án rendezik.