A Fradi visszajött a sírból, de a Győr "másodszor is" megnyerte a női kézilabda Magyar Kupát

2019.03.17. 19:36
Nerea Pena (zöldben) és a Fradi nagyot küzdött, de alulmaradt a Győr ellen a Magyar Kupa döntőjében
Fotó: MTI Fotószerkesztõség/MTI Fotószerkesztõség/Czeglédi Zsol / MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
A Bajnokok Ligája-címvédő győriek az első félidőben már 9 góllal is vezettek a Magyar Kupa debreceni Négyes Döntőjének fináléjában, mégis csak szoros csatában, 32-29-re tudták legyőzni a Ferencvárost.
Nagy várakozás előzte meg a két legjobb magyar női kézilabda csapat vasárnap kora esti Magyar Kupa döntőjét, főleg azok után, hogy a két klub a közelmúltban Győrben és a Ferencváros alkalmi otthonaként szolgáló Érden is döntetlent játszott egymással a Bajnokok Ligája középdöntőjében.

Ehhez képest a Győr ezúttal alaposan állva hagyta ellenfelét a mérkőzés elején: a 14. percben 9-2 állt az eredményjelzőn Danyi Gábor együttese javára. A Ferencváros ezt követően rendezni tudta a sorait (bár 15-6-os állásnál a "rászámolás" réme is felsejlett), de ez is csak arra volt elegendő, hogy szünetig már nem nőtt tovább a különbség: 18-11-gyel vonultak öltözőbe a játékosok.
Normál esetben, ha a világsztárokkal teletűzdelt győri női kézis csapat félidőben 7 góllal vezet, kis túlzással eldőltnek lehet tekinteni egy találkozót - csakhogy ez most nem a "normál eset" volt.

A Ferencváros ugyanis, jelentős részben a kapuban parádézni kezdő Bíró Blankának köszönhetően, hihetetlen felzárkózásba kezdett, és a 44. percre 22-22-nél utolérte ellenfelét. Ekkor azonban egy jó ütemben jött győri időkérés (és alighanem FTC-játékosok felzárkózás miatti fáradtsága) hatására megint a magabiztos Győrt, és a sokat hibázó Ferencvárost láthatta a debreceni Főnix Csarnok népes és lelkes közönsége. Az olló így újra nyílni kezdett, a végjátéknak 3-4 gólos előnnyel vágtak neki a győriek, Elek Gábor tanítványainak pedig már nem maradt energiájuk még egy nagy feltámadásra.
A végeredmény 32-29 lett, de nyugodtan mondhatjuk, ebből a találkozóból mindkét fél jócskán meríthet az április elején esedékes BL-negyeddöntőkre.

A Győr ott a dán Odensével, a Ferencváros pedig az orosz Rosztovval csap össze a budapesti Final Fourba jutásért.

A Magyar Kupa bronzérmét az Érd nyerte, miután a harmadik helyért zajló meccsen 31-23-ra legyőzte a Dunaújvárost.
Frissítve: 2019.03.17. 19:50

A Szeged nyerte a csúcsrangadót a férfi kézilabda bajnokságban

2019.03.17. 15:29

Fotó: Ujvári Sándor / MTI
A Tisza-parti együttes hazai pályán 25-23-re verte a Veszprémet, ezzel lényegében bebiztosította az alapszakasz-győzelmet.
Nyugodtan mondhatjuk, jelenleg sehol máshol nem találkozik egymással a hazai bajnokságában két olyan magasan jegyzett férfi kézilabda-csapat, mint a Szeged és a Veszprém. A két klub egyaránt második helyen zárta csoportját a Bajnokok Ligájában, egyiküket a spanyol Barcelona, másikukat a francia Paris Saint-Germain előzte meg, míg a német együtteseket (a Löwent, illetve a Flensburgot) mindketten maguk mögé utasították.

Nos, ebből a világszínvonalból vasárnap délután elsősorban a kiváló védekezést (és kapusteljesítményt) mutatta meg mindkét gárda, olyannyira, hogy szünetben 10-10 állt az eredményjelzőn.

Háromgólos különbség először a 38. percben alakult ki, ekkor 15-12 volt a házigazda szegedieknek, akik innentől kezdve a vezetést már nem adták át riválisuknak - igaz, a Veszprém többször is tudott egyenlíteni. Az utolsó 5 perc 22-21-es hazai vezetésről indult, majd miután a következő két találat is Juan Carlos Pastor együtteséé volt, a találkozó eldőlt. A 25-23-as végeredményt az utolsó pillanatokban Gajic állította be a vendégek részéről,
akik a vereség ténye mellett Lékai Máté most összeszedett könyöksérülése miatt aggódhatnak.

Ez azt jelenti, hogy a Szeged az őszi, Veszprémben aratott ötgólos siker után otthon is megverte legfőbb ellenfelét, ezzel reálisan nézve szinte bizonyos, hogy első helyen zárja a május közepéig tartó alapszakaszt - főleg, hogy a veszprémieknek akad egy harmadik, Tatabányán elszenvedett vereségük is.
Így várhatóan a májusi oda-visszavágós finálét a Veszprém kezdi hátrányosabb helyzetben, hazai pályán.

A két együttes jövő vasárnap kezd a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában: a Szeged a lengyel Plock, a Veszprém pedig a portugál Sporting otthonába látogat a legjobb 8 közé jutásért zajló párharcok nyitányán.
.
Frissítve: 2019.03.18. 09:15

Egy jó rajt elég volt - Bottas nyerte a Forma-1-es idénynyitót

2019.03.17. 08:05
Mercedes-öröm az ausztrál dobogón - ezúttal Bottas (jobbra) nyert
Fotó: PETER PARKS / AFP or licensors
A Mercedes finn pilótája a startnál megelőzte csapattársát, Lewis Hamiltont, attól kezdve pedig esélyt sem adott a többieknek a győzelemre. A nem túl izgalmas futam után Hamilton és Verstappen álltak mellette a dobogón.
Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője nyerte az idénynyitó Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat vasárnap Melbourne-ben, megelőzve csapattársát, a címvédő brit Lewis Hamiltont. Az ötszörös világbajnok mögött Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája lett a harmadik, a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német versenyzője pedig a negyedik.
Bottas a második pozícióból indulva lerajtolta az élről startoló csapattársát, majd az egész futamon magabiztosan versenyezve folyamatosan növelte előnyét - a leintéskor már több mint 20 másodperc volt a fórja Hamiltonnal szemben.

A további pontszerzők: 5. Leclerc (Ferrari) ; 6. Magnussen (Haas) ; 7. Hülkenberg (Renault) ; 8. Räikkönen (Alfa Romeo) ; 9. Stroll (Racing Point) ; Kvyat (Toro Rosso)

A hazai közönség előtt versenyző Daniel Ricciardo a 31. körben technikai probléma miatt kiállt, és nem fejezte be a futamot Grosjean és Sainz sem.
A Forma-1-be 9 év után, súlyos sérülése után visszatérő Robert Kubica a 17. helyen futott be a Williamsszel, igaz, mindenkinél többször, összesen háromszor járt a boxutcában.

A topcsapatok fölényére jellemző, hogy a 7. helyezett Hülkenbergtől kezdve minden pilóta körhátrányba került a végére Bottashoz képest.
A 29 éves finn versenyzőnek - aki az előző szezonban egyszer sem tudott nyerni - ez volt pályafutása negyedik futamgyőzelme és 31. dobogós helyezése. A leggyorsabb kört is ő teljesítette, amiért az új szabályok szerint - csapatával együtt - pluszpontot kapott.

A világbajnokság két hét múlva Bahreinben folytatódik.
Frissítve: 2019.03.17. 08:27