Eljött Szoboszlai ideje

2019.03.18 21:45

Fotó: AFP/ FRISO GENTSCH
Készen áll arra, hogy a kezdőcsapat tagjaként debütáljon a szlovákok és a horvátok elleni Európa-bajnoki selejtezőkre készülő nemzeti tizenegyben is.
Remek hetet tudhat maga mögött a magyar labdarúgás kiemelkedő tehetségének tartott Szoboszlai Dominik, aki csütörtökön 74 percet játszott, gólpasszt is adott a Salzburg színeiben az Európa-ligában, vasárnap pedig megszerezte első találatát az osztrák ligában. A 18 éves, válogatott kerettag játékos kijelentette: készen áll arra, hogy a kezdőcsapat tagjaként debütáljon a szlovákok és a horvátok elleni Európa-bajnoki selejtezőkre készülő nemzeti tizenegyben is. Ennek kapcsán hétfőn Telkiben Marco Rossi szövetségi kapitányt kérdeztük.
„Korábban valahányszor megkérdezték tőlem, hogy Szoboszlai miért nem kerettag, mindig azt válaszoltam, hogy még nem érkezett el a megfelelő pillanat. Most azért van velünk, mert úgy érzem, elérkezett” – kezdte a lapunk kérdésére válaszoló Rossi. – Tudom, hogy Magyarországon a legtöbben tiszteletben tartják a munkámat, noha korábban volt, aki megkérdőjelezte, hogy mit is csináltam novembertől márciusig. Ebben az időszakban minden olyan játékost megfigyeltünk, aki szóba jöhet a válogatottnál, így nyugodt szívvel állíthatom: azokat hívtuk meg a keretbe, akik a legnagyobb garanciát jelentik a sikerre. A napokban fogom eldönteni, hogy kik lépnek pályára Szlovákiában. Örülök, hogy Szoboszlai Dominik úgy érzi, hogy készen áll.”

Nyolcadszor is bajnok lett a Juventus

2019.04.20 20:21

Fotó: AFP/ ISABELLA BONOTTO
A torinóiak behozhatatlan előnyre tettek szert a Napolival szemben.
Sorozatban nyolcadik alkalommal a Juventus nyerte az olasz labdarúgó-bajnokságot. A torinóiak a Serie A 33. fordulójában hazai pályán hátrányból fordítva 2-1-re győzték le a Fiorentinát, így öt fordulóval a befejezés előtt behozhatatlan előnyre tettek szert a második Napolival szemben. A Juventus az első csapat az öt nagy európai bajnokságban, amely sorozatban nyolcszor nyert bajnoki címet, eddig a rekordot holtversenyben tartotta a francia Olympique Lyonnal, amely 2002 és 2008 között volt egyeduralkodó hazájában.
Frissítve: 2019.04.20 20:25

Szinte már bajnok a Fradi, Diósgyőrben is gólképtelen volt a Paks

2019.04.20 19:36

Fotó: MTI/ Kovács Tamás
A szezonban harmadszor sem bírt egymással az Újpest és a Honvéd, a Mezőkövesd pedig kikapott Felcsúton. A Debrecen nyert a sereghajtó Haladás ellen, a Kisvárda legyőzte az MTK-t.
A Ferencváros otthon úgy győzte le 4-1-re a MOL Vidit a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának rangadóján szombaton, hogy a második félidőben emberelőnyben játszott, így a listavezető négy fordulóval a zárás előtt 11 pontra növelte előnyét a második helyezett címvédővel szemben. Nguen nagyszerű egyéni megmozdulásával – a hátráló Vinícius mellett 18 méterről tekert higgadtan a kapu bal oldalába – a 7. percben vezetést szerzett a Ferencváros, amely ettől fellelkesülve maradt támadásban. Gyorsan felvette azonban a ritmust a Vidi, így kapura egyik csapat sem jelentett veszélyt, viszont mezőnyben nagy volt a küzdelem, sok volt a kontaktus. A 21. percben egyenlített a vendégcsapat – Huszti kapufáról kipattanó lövését Nego helyezte a kapuba –, ami megfogta az addig magabiztos házigazdákat. A szünetig nagy iramú, kiegyenlített küzdelem zajlott, kevés helyzettel és egy kiállítással: a fehérvári Hadzic fölösleges becsúszása második sárga lapot ért közvetlenül a félidő előtt. Cserélt és szerkezetet is váltott a vendégcsapat, amellyel ideig sikerült is eltüntetnie emberhátrányát. A Ferencváros azonban rendezte sorait, és Haratin fejesével az 57. percben ismét előnyhöz jutott. A csereként pályára lépő Lanzafame – akinek a hét elején járt le egyhetes felmentése az edzések látogatása alól, amit a klubvezetés szabott ki rá, sajtóértesülések szerint tiszteletlen viselkedés miatt – a 68. percben szabadrúgásból tekert a bal felsőbe, eldöntve ezzel a rangadót. A hátralévő bő húsz percben a hazaiak előtt adódtak újabb lehetőségek, a 92. percben – Elek hibáját kihasználva – Lanzafame lőtt újabb gólt. A bajnokságban sorozatban nyolcadik győzelmét aratta a Ferencváros, házigazdaként már a kilencediket. A fővárosi együttes pályaválasztóként immár 35 találkozó óta nem kapott ki a bajnokságban. A Vidinek viszont megszakadt a 13 tétmérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata, amely során 1 döntetlen mellett 12 győzelmet aratott. Utóbbi között a Ferencváros elleni kettős siker a Magyar Kupa negyeddöntőjében. A fővárosiak vezetőedzője, Szerhij Rebrov egy döntetlen és három vereség után először kerekedett a fehérváriakat irányító Marko Nikolic fölé.

Kikapott a Haladás

Otthon tartotta a három pontot a Debrecen. Egyik csapat sem kezdte túl nagy iramban a mérkőzést, helyzetek nélkül, többnyire mezőnyjátékkal teltek a percek. A DVSC tíz perccel az első játékrész vége előtt egy pontrúgást követően Szatmári fejesével szerzett vezetést. A második félidőben már támadóbb szellemben lépett pályára a Haladás, a vendégek többször el is jutottak a debreceniek tizenhatosáig, ám rendre rossz megoldást választottak. A hazaiak Bódi büntetőből szerzett góljával növelték előnyüket. A Haladás Ivanov lövésével szépített, igaz, ehhez a debreceni kapus, Nagy Sándor hibája is kellett. A szombathelyiek pár perccel később akár egyenlíthettek is volna, de Ofosu lövése után a labda a kapufát találta el. A szombathelyiek három győztes mérkőzést követően kaptak ki ismét.

Eredmény:

Debreceni VSC–Szombathelyi Haladás 2-1 (1-0) Debrecen, 3600 néző, v: Bogár gólszerzők: Szatmári (35.), Bódi (64., 11-esből), illetve Ivanov (76.) sárga lap: Jovanovic (45.), illetve Daushvili (64.) Debreceni VSC: Nagy S. - Bényei, Szatmári, Pávkovics, Barna - Damásdi, Jovanovic (Csősz, 61.), Haris, Bódi - Szécsi (Varga K., 77.), Takács T. (Zsóri, 62.) Szombathelyi Haladás: Király - Habovda, Jagodics, Németh Mil., Mohl - Dausvili , Golodjuk (Ofosu, 57.) - Bamgboye (Gaál, 73.), Rui Pedro, Ivanov - Rabusic (Priskin, 58.)

Legyőzte a Paksot a Diósgyőr

A Diósgyőr 1-0-ra legyőzte a mérkőzés nagy részében emberhátrányban játszó, vendég Paksot. Kezdetben mindkét csapat a biztonságra törekedett. Aztán a meccs első helyzetét gólra váltották a hazaiak, akik néhány perc múlva emberelőnybe is kerültek, mivel Könyves két percen belül kétszer is sárga lapot érően szabálytalankodott. Ezt követően a létszámfölénybe került Diósgyőr irányította a játékot. A második félidőben volt ugyan egyenlítési lehetősége a Paksnak, de többnyire a házigazdák birtokolták a labdát, és veszélyes helyzeteket alakítottak ki, bár újabb gólt már nem sikerült szerezniük. A hajrában leginkább csak az eredmény tartására törekedtek. A kiesés ellen küzdő miskolciak ezzel megszakították négymeccses nyeretlenségi sorozatukat, a Paks viszont immár hét találkozó óta nem tud győzni, ráadásul egymás után ötödik mérkőzésén volt gólképtelen. A tolnaiak így közel kerültek a kieső zónához.

Eredmény:

Diósgyőri VTKPaksi FC 1-0 (1-0) Miskolc, 3269 néző, v.: Iványi gólszerző: Prosser (27.) kiállítva: Könyves (36.) sárga lap: Vernes (57.), Tamás M. (62.), Brkovic (88.), illetve Könyves (34., 36.), Kesztyűs (51.), Bobál D. (77.) Diósgyőri VTK: Antal - Polgár, Brkovic, Tamás M. - Sesztakov, Szabó B., Márkvárt, Hasani, Juhar (Korbély, 79.) - Vernes (Mihajlovic, 68.), Prosser (Tóth B., 91.) Paksi FC: Nagy G. - Kővári, Bobál, Kesztyűs (Cseke, 80.), Szabó J. - Windecker, Egerszegi, Papp K. (Kecskés, 73.) - Bartha (Simon A., 59.), Könyves, Hahn

Nem bírt egymással az Újpest és a Honvéd

Az Újpest gól nélküli döntetlent játszott a vendég Budapest Honvéddal. A házigazdák nagy elánnal kezdték a mérkőzést, de lehetőségig sem jutottak a jól záró kispestiekkel szemben, akik Holender révén a félidő helyzetét puskázták el a 22. percben. Ezt követően a szünetig kiegyenlített mezőnyjátékot láthattak a nézők. Az újpestiek a 65. perc környékén magukhoz ragadták a kezdeményezést. A házigazdák ekkor sorra alakították ki a helyzeteket, de gólt nem tudtak szerezni. A hajrára kijött a szorításból a vendégcsapat, az eredmény azonban nem változott. A bajnoki szezon mindhárom mérkőzésén döntetlenre végzett egymással az Újpest és a Honvéd, szeptember elején a Szusza Ferenc Stadionban ugyancsak 0-0 lett a végeredmény. Az újpestiek immár sorozatban 14 hazai mérkőzésükön nem kaptak ki: nyolc győzelem mellett hatodszor játszottak döntetlent. A kispestiek egymást követő nyolcadik idegenbeli bajnoki összecsapásukon is nyeretlenek: öt vereség mellett harmadszor szereztek egy pontot.

Eredmény:

Újpest FC–Budapest Honvéd 0-0 Szusza Ferenc Stadion, 3884 néző, v.: Andó-Szabó sárga lap: Pauljevic (44.), Balázs B. (53.), Traoré (78.), illetve Fousseni (19.) Újpest: Pajovic - Pauljevic, Litauszki, Ristevski, Balázs B. - Kovács L., Onovo - Zsótér, Rácz (Nagy D., 64.), Beridze (Simon, 81.) - Traoré (Solomon, 82.) Honvéd: Gróf - Batik, Lovric, Kálnoki Kis - Heffler, Szendrei, Fousseni (Banó-Szabó, 69.), Ben-Hatira (Májer, 81.), Uzoma - Danilo (Tischler, 89.), Holender

Kikapott a Mezőkövesd Felcsúton

A Puskás Akadémia 1-0-ra legyőzte a vendég Mezőkövesdet. Az első félidőben mindkét együttes jóval nagyobb hangsúlyt fektetett a védekezésre, mint a támadásra. Az első 45 percben igazán nagy gólszerzési lehetőség egyik fél előtt sem adódott, így a szünetre gól nélküli állásnál vonultak el a csapatok. Fordulás után a kövesdiek kerültek mezőnyfölénybe, de gólt továbbra sem tudtak szerezni. Felcsúti részről viszont Knezevic egy váratlan megindulás és egyéni akció végén megszerezte a vezetést a hazaiaknak, akik ezt az előnyt a lefújásig sikeresen megőrizték. A vendégek sorozatban negyedik, idegenben egymás után második vereségüket szenvedték el Felcsúton, a hazaiak pedig két bajnoki óta veretlenek.

Eredmény:

Puskás Akadémia–Mezőkövesd-Zsóry FC 1-0 (0-0) Felcsút, v: Vad II gólszerző: Knezevic (71.) sárga lap: Nagy Zs. (85.), illetve Meszhi (29.) Puskás Akadémia: Hegedűs L. - Szolnoki, Hegedűs J., Hadzsiev, Nagy Zs. - Szakály P., Mioc, Urblík (Poór, 60.), Sós (Spandler, 80.) - Arabuli (Vega, 61.), Knezevic Mezőkövesd: Szappanos - Eperjesi, Pillár, Katanec, Szalai A. - Szeles (Vajda, a szünetben), Iszlai - Cseri (Pekár, 75.), Meszhi, Moutari - Drazic (Koszta, 75.)

Nyert a Kisvárda

A Kisvárda vendégként 1-0-ra nyert az MTK ellen. Aktívabb volt a mérkőzés első húsz percében az MTK, többet támadott, de a Kisvárda stabilan védekezett, majd váratlanul meg is szerezte a vezetést, igaz, a gólt leshelyzet előzte meg, amit a partjelző nem vett észre. A folytatásra sem változott a hazai csapat játéka, az MTK szép passzokkal gyakran eljutott a vendégek tizenhatosa környékére, az ívelések azonban nem jelentettek veszélyt. A pihenőt követően a fővárosi együttes – melyben a szünetben két csere is volt – aktívabbá vált, kétszer helyzetbe is került, de Luiz Felipének, a vendégek kapusának csak az 56. percben kellett először védenie, és a későbbiekben sem akadt sok dolga. A Kisvárda viszont a hajrához közeledve többször is veszélyeztette az MTK kapuját, amikor tudta, taktikusan elöl tartotta a labdát és végül megszerezte a bennmaradás szempontjából értékes három pontot. Ezzel a tizedikről a kilencedik helyre lépett előre, míg az MTK maradt a hetedik, de pontszámban közelebb került a kiesőzónához. A két csapat idénybeli előző két mérkőzésén is egyetlen gól esett.

Eredmény:

MTK Budapest–Kisvárda Master Good 0-1 (0-1) Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1819 néző, v.: Solymosi gólszerző: Horváth Z. (20.) sárga lap: Gera D. (34.), illetve Cukalasz (30.), Lucas (61.), Karaszjuk (80.), Melnyik (84.) MTK: Horváth L. - Katona, Pintér, Gengeliczki, Szelin - Vass Á. (Kanta, a szünetben), Vogyicska - Gera D., Bognár (Diallo, 68.), Schön - Lencse (Vass P., a szünetben) Kisvárda: Felipe - Melnyik, Beriosz, Kravcsenko, Lukjancsuk - Lucas, Karaszjuk (Vári, 86.) - Gosztonyi (Hugo Seco, 66.), Cukalasz, Grozav - Horváth Z. (Negrut, 70.)

Frissítve: 2019.04.20 21:54