kézilabda BL;férfi kézilabda;Wisla Plock;Mol-Pick Szeged;

2019-03-24 17:39:25

Nem villogott, de biztató eredményt ért el idegenben a Szeged a kézilabda BL-nyolcaddöntőben

A szegedi csapat nem játszott különösebben jól, de végül 22-20-ra győzött a lengyel Wisla Plock vendégeként, ami jó kiindulási alap a jövő vasárnapi visszavágóra.

A magyar bajnoki címvédő Szeged ritkán látható gólszegény mérkőzésen 22-20-re győzött a lengyel Wisla Plock otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első találkozóján. Az eredmény még kedvezőbb színben tűnik fel, ha hozzátesszük, a 48. percben még 3 góllal a házigazdák vezettek.

Nem kezdte jól a meccset Juan Carlos Pastor gárdája, a korábbi Veszprémi tréner, Xavi Sabaté által dirigált lengyelek ugyanis 7-3-ra is vezettek az első félidő közepe táján. Innen aztán egy 5-0-s rohammal 8-7-nél már a szegedieknél volt az előny, félidőben pedig 10-10-et mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben a Plock szép lassan megint kiépített egy kisebb, 18-15-ös előnyt, amit a Szeged egy 7-1-es periódussal megfordított (19-22), de az utolsó szó a hazaiaké volt: végül 22-20-ra győzött a Tisza-parti együttes.

A visszavágóra egy hét múlva, vasárnap 17 órától kerül sor Szegeden. A továbbjutó a legjobb 8 közé kerül a BL-ben, és a Vardar Szkopje-Zagreb párharc győztesével mérkőzik, ami figyelembe véve, hogy az észak-macedón csapat idegenben 9 góllal nyert, minden bizonnyal a Szkopje lesz.