Nem villogott, de biztató eredményt ért el idegenben a Szeged a kézilabda BL-nyolcaddöntőben

2019.03.24. 17:39
illusztráció
Fotó: Shutterstock
A szegedi csapat nem játszott különösebben jól, de végül 22-20-ra győzött a lengyel Wisla Plock vendégeként, ami jó kiindulási alap a jövő vasárnapi visszavágóra.
A magyar bajnoki címvédő Szeged ritkán látható gólszegény mérkőzésen 22-20-re győzött a lengyel Wisla Plock otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első találkozóján. Az eredmény még kedvezőbb színben tűnik fel, ha hozzátesszük, a 48. percben még 3 góllal a házigazdák vezettek.

Nem kezdte jól a meccset Juan Carlos Pastor gárdája, a korábbi Veszprémi tréner, Xavi Sabaté által dirigált lengyelek ugyanis 7-3-ra is vezettek az első félidő közepe táján. Innen aztán egy 5-0-s rohammal 8-7-nél már a szegedieknél volt az előny, félidőben pedig 10-10-et mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben a Plock szép lassan megint kiépített egy kisebb, 18-15-ös előnyt, amit a Szeged egy 7-1-es periódussal megfordított (19-22), de az utolsó szó a hazaiaké volt: végül 22-20-ra győzött a Tisza-parti együttes.

A visszavágóra egy hét múlva, vasárnap 17 órától kerül sor Szegeden. A továbbjutó a legjobb 8 közé kerül a BL-ben, és a Vardar Szkopje-Zagreb párharc győztesével mérkőzik, ami figyelembe véve, hogy az észak-macedón csapat idegenben 9 góllal nyert, minden bizonnyal a Szkopje lesz.

Könnyedén győzte le Japánt a magyar női kézilabda-válogatott

2019.03.24. 17:00
Illusztráció
Kim Rasmussen csapata a kissé döcögős első félidő után a második gyorsan ellépett ellenfélétől, és végül 33-21-re győzött a siófoki barátságos találkozón.
A magyar női kézilabda-válogatott 33-21-re legyőzte Japán csapatát a Siófokon rendezett vasárnapi felkészülési mérkőzésen - adta hírül az MTI. A két együttes 18. alkalommal találkozott egymással, és a magyarok mérlege továbbra is százszázalékos az ázsiai ország legjobbjai ellen.

Magyarország-Japán 33-21 (12-8)  a magyar gólszerzők: Tóvizi, Klivinyi 6-6, Klujber 5, Szabó L., Faluvégi 3-3, Schatzl, Kovacsics, Lukács 2-2, Kopecz, Puhalák, Mészáros, Háfra 1-1

Bronzérmes a férfi puskás csapat

2019.03.24. 14:12

Fotó: Facebook/Hungarian Shooting Federation
A Péni István, Sidi Péter, Somogyi Péter összeállítású magyar válogatott bronzérmet nyert a férfi puskások csapatversenyében, a női pisztolyos együttes pedig a negyedik helyen zárt vasárnap, az eszéki légfegyveres Európa-bajnokságon.
A mostani Eb-n rendhagyó módon három nap alatt rendezték meg a puskás és pisztolyos csapatversenyeket. Csütörtökön a csapattagok egyéni alapversenyben elért eredményei alapján kialakult rangsor első nyolc-nyolc helyezettje jutott a pénteki negyeddöntőbe, ahonnan a párharcok győztesei kerültek a vasárnapi elődöntőbe. A szabályok szerint a négy között és a helyosztókon már nem összeredmények alapján dőlt el egy-egy összecsapás, hanem sorozatonként a jobb eredményt elérő hármas két pontot kapott, míg döntetlennél mindkét fél egyet-egyet. Az elődöntőben 13, a döntőben 15 pontig kellett eljutni a győzelemhez. Péni Istvánék pénteken simán legyőzték a horvát csapatot, a négy között pedig előbb a szerb hármassal mérkőztek, s óriási, a végletekig kiélezett csatát vívtak riválisukkal. A fordulatos küzdelem a lehető legtovább tartott, majd 12-12-es döntetlennél az utolsó kör a szerbeknek sikerült jobban. A bronzéremért a fehérorosz válogatott volt az ellenfél, amely korábban papírforma vereséget szenvedett az oroszoktól. A helyosztó sokáig fordulatos volt, s 8-8-ig fej fej mellett haladtak a felek. Ezt követően Sidiék feljavultak, a fehéroroszoknál pedig sok volt a hiba, így a magyarok körről körre növelték előnyüket, s végül 16-8-ra nyertek. Női pisztolyban az egyéni verseny bronzérmese és ötödikje, Major Veronika, valamint Sike Renáta is ott volt a magyar csapatban, a vegyescsapatban hatodik Egri Viktóriával kiegészülve. Az elődöntőben a magyar trió mégsem tudta megszorítani a kiválóan teljesítő ukránokat. A rivális már 8-0-ra is vezetett, s végül 13-5-re győzött. A harmadik helyért már lényegesen kiélezettebb csatát vívott a válogatott, ám lemaradt a dobogóról, miután 16-12-re kikapott az oroszoktól, így negyedik lett. A puskás csapat a magyar küldöttség második felnőtt érmét nyerte az eszéki 10 méteres kontinensviadalon, melyen szombaton Major Veronika harmadik lett a női pisztolyosok egyéni versengésében.