kézilabda;Sporting;férfi kézilabda BL;Telekom-Veszprém;

2019-03-24 19:42:58

A Veszprém is kétgólos előnyről várhatja a kézi BL-nyolcaddöntő hazai visszavágóját

A bakonyi gárda a vártnál sokkal nehezebben, 30-28-ra gyűrte le a Sportingot, de a papírforma szerint aligha lehet gondja a továbbjutással a jövő szombati, veszprémi találkozón.

Portugália nem éppen a kézilabdáról híres, ennek ellenére a veszprémi játékosok és szakvezetők fogadkoztak, nem becsülik le ellenfelét, a Sportingot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzése előtt. Nagy Lászlóéknak ez már csak azért sem lett volna ildomos, mert tavaly óriási meglepetésre a sorozat már ebben a fázisban véget ért számukra, miután kiestek az előzetesen szintén sokkal esélytelenebbnek tartott dán Skjern ellen.

Három gólnál azért sosem volt több az előnyük, de amikor ez a számunkra nem túl kellemes szituáció még a 48. percben is fennállt (24-21), már kezdtek kényelmetlenül fészkelődni a magyar drukkerek. Ezt követően azonban egy 4-0-s rohammal átvette a vezetést David Davis együttese, és többet már ki sem adta azt a kezéből.

A végeredmény 30-28 lett, - azaz a Szeged után a Veszprém is kétgólos előnyt szerzett idegenben a nyolcaddöntőben - ami alighanem szűkebb különbség, mint amire a többség számított, ezzel együtt lehet rá építeni a jövő szombaton 17.30-kor kezdődő veszprémi visszavágón.

A továbbjutó a fehérorosz Breszt és a német Flensburg párharcának győztesével játszik a negyeddöntőben - az ottani első meccsen a németek szintén 30-28-ra győztek idegenben.