A Veszprém is kétgólos előnyről várhatja a kézi BL-nyolcaddöntő hazai visszavágóját

2019.03.24. 19:42
Illusztráció
Fotó: Shutterstock
A bakonyi gárda a vártnál sokkal nehezebben, 30-28-ra gyűrte le a Sportingot, de a papírforma szerint aligha lehet gondja a továbbjutással a jövő szombati, veszprémi találkozón.
Portugália nem éppen a kézilabdáról híres, ennek ellenére a veszprémi játékosok és szakvezetők fogadkoztak, nem becsülik le ellenfelét, a Sportingot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzése előtt. Nagy Lászlóéknak ez már csak azért sem lett volna ildomos, mert tavaly óriási meglepetésre a sorozat már ebben a fázisban véget ért számukra, miután kiestek az előzetesen szintén sokkal esélytelenebbnek tartott dán Skjern ellen.

A portugál csapat aztán a vasárnap esti találkozón rá is szolgált arra, hogy komolyan vegyék, hiszen, nyugodtan mondhatjuk, a meccs nagy részében ők vezettek.

Három gólnál azért sosem volt több az előnyük, de amikor ez a számunkra nem túl kellemes szituáció még a 48. percben is fennállt (24-21), már kezdtek kényelmetlenül fészkelődni a magyar drukkerek. Ezt követően azonban egy 4-0-s rohammal átvette a vezetést David Davis együttese, és többet már ki sem adta azt a kezéből.

A végeredmény 30-28 lett, - azaz a Szeged után a Veszprém is kétgólos előnyt szerzett idegenben a nyolcaddöntőben - ami alighanem szűkebb különbség, mint amire a többség számított, ezzel együtt lehet rá építeni a jövő szombaton 17.30-kor kezdődő veszprémi visszavágón.

A továbbjutó a fehérorosz Breszt és a német Flensburg párharcának győztesével játszik a negyeddöntőben - az ottani első meccsen a németek szintén 30-28-ra győztek idegenben.
Frissítve: 2019.03.24. 20:07

Nem villogott, de biztató eredményt ért el idegenben a Szeged a kézilabda BL-nyolcaddöntőben

2019.03.24. 17:39
illusztráció
A szegedi csapat nem játszott különösebben jól, de végül 22-20-ra győzött a lengyel Wisla Plock vendégeként, ami jó kiindulási alap a jövő vasárnapi visszavágóra.
A magyar bajnoki címvédő Szeged ritkán látható gólszegény mérkőzésen 22-20-re győzött a lengyel Wisla Plock otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első találkozóján. Az eredmény még kedvezőbb színben tűnik fel, ha hozzátesszük, a 48. percben még 3 góllal a házigazdák vezettek.

Nem kezdte jól a meccset Juan Carlos Pastor gárdája, a korábbi Veszprémi tréner, Xavi Sabaté által dirigált lengyelek ugyanis 7-3-ra is vezettek az első félidő közepe táján. Innen aztán egy 5-0-s rohammal 8-7-nél már a szegedieknél volt az előny, félidőben pedig 10-10-et mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben a Plock szép lassan megint kiépített egy kisebb, 18-15-ös előnyt, amit a Szeged egy 7-1-es periódussal megfordított (19-22), de az utolsó szó a hazaiaké volt: végül 22-20-ra győzött a Tisza-parti együttes.

A visszavágóra egy hét múlva, vasárnap 17 órától kerül sor Szegeden. A továbbjutó a legjobb 8 közé kerül a BL-ben, és a Vardar Szkopje-Zagreb párharc győztesével mérkőzik, ami figyelembe véve, hogy az észak-macedón csapat idegenben 9 góllal nyert, minden bizonnyal a Szkopje lesz.

Könnyedén győzte le Japánt a magyar női kézilabda-válogatott

2019.03.24. 17:00
Kim Rasmussen csapata a kissé döcögős első félidő után a második gyorsan ellépett ellenfélétől, és végül 33-21-re győzött a siófoki barátságos találkozón.
A magyar női kézilabda-válogatott 33-21-re legyőzte Japán csapatát a Siófokon rendezett vasárnapi felkészülési mérkőzésen - adta hírül az MTI. A két együttes 18. alkalommal találkozott egymással, és a magyarok mérlege továbbra is százszázalékos az ázsiai ország legjobbjai ellen.

Magyarország-Japán 33-21 (12-8)  a magyar gólszerzők: Tóvizi, Klivinyi 6-6, Klujber 5, Szabó L., Faluvégi 3-3, Schatzl, Kovacsics, Lukács 2-2, Kopecz, Puhalák, Mészáros, Háfra 1-1