női kézilabda Bajnokok Ligája;Győri Audi ETO KC;

2019-05-12 19:51:25

Danyi Gáborral is sikerült: megvédte BL-címét a Győr

Sorozatban harmadszor, összességében ötödször nyerte meg a női kézilabda Bajnokok Ligáját vasárnap Budapesten a Rosztov-Dont 25-24-re legyőző Győr.

Vajon az előző két kiírást megnyerő Győri Audi ETO KC vagy a győrieket vezetőedzőként korábban négyszer győzelemre vezető spanyol tréner, Ambros Martín lesz-e ötödik alkalommal is BL-győztes? – a sorozat vasárnapi, Papp László Budapest Sportarénában rendezett döntője előtt ez volt a legnagyobb kérdés, a szombati, Vipers Kristiansand ellen 31-22-re megnyert elődöntőben erődemonstrációt tartó magyar bajnokcsapat mellett ugyanis Martín jelenlegi együttese, az egy nappal korábban a Metzet 27-25-re legyőző Rosztov jutott be a döntőbe.

„Szervusztok, köszöntök mindenkit! Maradjatok, mert nagyon jó meccs lesz!” – üdvözölte az aréna népét egy órával az aranycsata kezdete előtt, percekkel a 31-30-as norvég sikerrel befejeződő Vipers–Metz bronzmeccs után a továbbra is közönségkedvenc Ambros Martín (naná, az ő eredményei után…), akinek személye azért is különösen pikáns volt az elsőségről döntő csata előtt, mert a győriek felkészítéséért immáron korábbi másodedzője, Danyi Gábor felel.

Az eredmények tekintetében egyébként az eddigiekben a magyar szakember is „hozta” azt, amit a győriek Martínnal megszokhattak, hiszen az ETO úgy állhatott ki a negyeddöntőben a Ferencvárost kiejtő orosz együttes ellen, hogy már megnyerte a Magyar Kupát és a hazai bajnokságot is. Sőt: Danyi csapata a teljes idényben megőrizte veretlenségét. Lényeges különbség ugyanakkor, hogy Danyival az ETO újfajta stílusra, tempókézilabdára váltott, nem titkoltan azért, hogy a magyar edző bebizonyítsa, Győrben van élet Martin után is, azaz a rendelkezésre álló világsztárokkal elérhető sikerek más, a korábbiaktól eltérő úton is megszerezhetők.

A döntő első találatát a Győrt erősítő Eduarda Amorim szerezte, alig negyed óra után azonban állandósulni látszott a Rosztov egy-, helyenként kétgólos vezetése. Hihetetlen, de ilyen állásnál voltak pillanatok, amikor az Oroszországból érkező alig 100 drukker volt hangosabb, szemben a nagyjából 7-8 ezer zöldbe vagy fehérbe öltözött magyarral. Persze, ez az állapot nem maradt fenn sokáig, főleg, hogy hat perccel az első játékrész befejezése előtt a győri ikon, Görbicz Anita büntetőjének köszönhetően már a Győr vezetett 11-10-re. Innentől folyamatosan növelni tudta a fórt az ETO, amely a szünetben 15-11-re vezetett.

A térfélcserét követően Görbicz újabb góljával tovább nőtt a differencia, közte ötnél eldőlni látszott a párharc. A kissé kétségbeesetten, (talán) ennek köszönhetően sokáig eredménytelenül támadó Rosztov innen a végéig legfeljebb 3-4 gólra tudott csak visszakapaszkodni. Bár a hajrában tapasztalható hétperces győri gólcsend miatt az utolsó minutumra feljött egy gólra a Rosztov, összességében nem veszélyeztette a győriek sorozatban harmadik BL-sikerét. Jó, azért rezgett a léc, amikor 25-24-nél a Rosztov támadott, de végül az ETO 2013, 2014, 2016 és 2018 után ismét a legjobbnak bizonyult.

Immáron az ezúttal a vesztes oldalon álló Ambros Martín nélkül, Danyi Gáborral.