tenisz;világranglista;Babos Tímea;Fucsovics Márton;

2019-05-13 10:00:11

Babos 9 hellyel előrébb, Fucsovics eggyel hátrébb lépet a világranglistán

A múlt heti, franciaországi tornán elődöntős Babos Tímea kilenc helyet javítva a 128. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján. Fucsovics Márton egy helyet rontott, így a 37-dik.

Babos Tímeán kívül a legjobb 200-ban még két magyar játékos található: Stollár Fanny maradt a 149., Bondár Anna pedig egyet előrelépve most a 193.

Babos párosban - társával, a francia Kristina Mladenoviccsal holtversenyben - egy helyet visszacsúszva a negyedik.

Az élen változatlanul a japán Oszaka Naomi áll, a madridi tornán győztes holland Kiki Bertens pedig pályafutása legjobbjaként feljött a negyedik pozícióba. Ami az élcsoportot illeti, a múlt hét vesztese a kétszeres wimbledoni bajnok cseh Petra Kvitova volt, aki címvédőként már a legjobb nyolc között búcsúzott a spanyol fővárosban - Bertens verte meg a negyeddöntőben -, így a második helyről az ötödikre került.

Férfiak

Fucsovics Márton a múlt héten a második fordulóban búcsúzott a madridi tornán, majd vasárnap, Rómában már a nyitókörben kiesett.

Az élen továbbra is a spanyol fővárosban győztes szerb Novak Djokovic áll, döntős ellenfele, a görög Sztefanosz Cicipasz a kilencedikről feljött a hetedik helyre.