Bár valószínűleg eszünkbe sem jut, a lakásban is különböző veszélynek lehetünk kitéve. Egy korábbi kutatás szerint, ha például egyszerre túl nagy mennyiségben fújunk etilén alapú glikol-étereket és/vagy terpéneket tartalmazó illatosítót a levegőbe, azok mérgező kombinációjú elegyet képezhetnek, ezért jobb, ha természetes illatosítókat használunk, mesterséges légfrissítő esetén pedig szellőztessünk, hogy ne legyen túl magas az anyag koncentrációja a zárt térben.
Fogkrémet csak rendeltetésszerűen
Nem véletlenül írják a fogkrémekre, hogy lenyelés esetén keressük fel orvosunkat, ugyanis gyomor - és bélpanaszokat okozhatnak. A legtöbb fogkrém fluoridot is tartalmaz, amely lenyelve görcsöket, légzési nehézségeket és egyéb félelmetes panaszokat is okozhat, különösen a fiatal szervezetben.
Régebbi épületekben nem árt ellenőrizni, hogy a korábbi ólomfesték maradványait eltávolították-e a lakás falairól. Ha nem és előkerül, akár úgy, hogy a háziállatunk előkaparja, veszélynek vagyunk kitéve, mert az 1978-ban betiltott anyag számos egészségügyi problémát okozhat az emésztészavartól a memóriazavaron át akár vese- és idegrendszeri károsodásig.
Tavasztól őszig támad az atka
A háziporatka mikroszkopikus méretű ürüléke bánthatja a szervezetünket, a pollenallergiához hasonló tüneteket, de akár asztmás rohamot és kiütéseket is okozhat. A megelőzéshez tartsuk tisztán azokat a területeket, ahol az atkák megbújhatnak, ilyen az ágynemű, a függöny, a szőnyeg vagy a bútorok kárpitja.
A hosszabbító önmagában nem veszélyes, de ha több elemet csatlakoztatnak hozzá, mint amennyit a vezeték biztonságosan tudna kezelni, kigyulladhat. Ha ráadásul mindez szőnyeg vagy bútor mellett történik, akkor akár a lakás is lángra lobbanhat.