A műholdakat egy Falcon 9-es hordozórakéta szállította, amelyek körülbelül egy órával az indítás után álltak alacsony Föld körüli pályára. Ezt követően a hordozórakéta újrafelhasználható gyorsítófokozata visszatért a Földre, és sikeresen landolt az Atlanti-óceánon lebegő platformon.
Az indítást a múlt héten kétszer is elhalasztották, először az erős szél, másodszor pedig szoftverfrissítés és rendszerellenőrzés miatt. A SpaceX szerint egy napba telhet, míg kiderül, hogy minden telepített műhold hibátlanul működik-e.
A szatellitek egyenként 227 kilogrammot nyomnak, így eddig ez volt a legnagyobb teher, amelyet a vállalat a világűrbe szállított, de a céget vezető Elon Musk röviddel a start után már közölte a Twitteren, hogy a műholdak online üzemmódban működnek, és hamarosan kinyitják a napelemeiket.
A SpaceX azt tervezi, hogy évente kétezer, összességében pedig néhány év alatt 12 ezer műholdat bocsát fel a világűrbe az egyelőre csak az Egyesült Államokban engedélyezett Starlink projekthez. Musk jelezte: még idén, de legkésőbb jövőre elkezdi a globális "űrinternet" népszerűsítését, amely hihetetlenül felgyorsítaná a jelenleg átlagosnak számító, másodpercenkénti 5,6 megabites adatforgalmat. Musk szerint szolgáltatásával
ami megfelel a majdani 5G mobilhálózat követelményeinek, ráadásul a Starlink által kínált internetszolgáltatás jóval olcsóbb lesz a mostaninál, és hozzáférhető lesz a jelenleg nem lefedett, távoli térségekben is. A vállalkozó arra számít, hogy a műholdalapú internet cégének egyik fontos bevételi forrásává, és újabb terveinek, például a Mars-programnak a pénzügyi motorjává válik.