Június 23-tól 30-ig harmadszor rendezik meg a Kapolcska Tábort és Fesztivált. Kezdeményezője és vezetője Márta István a Művészetek Völgye alapítója, de ez a program független a huszonkilenc éves sorozattól. Ez a projekt a szervezők szándékai szerint elsősorban a gyerekekről szól. Meg persze Kapolcsról és a táj környezeti és tárgyi értékeiről.
A táborban különböző szekciókban tevékenykednek a résztvevők. Új tematikaként jelenik meg idén a színházi és dráma Tarr Ferenccel és Lukácsházi Győzővel, a jazz improvizációs műhely Hoppál Mihállyal, a „Török gyerek szekció” a Gül Baba Türbéje Alapítvány gondozásában, a kárpátaljai Péterfalvi Művészeti Iskola diákjai is kapnak egy külön szekciót, a néptáncot pedig szakmailag a Fonó felügyeli és Kubinyi Júlia népdalénekes vezeti. Megjelenik több verzióban is a zene. A kézműves műhely pedig Szurdi Évával elsősorban a helyi gyereket szeretné bevonni a foglalkozásokba. A Bethesda Gyerekkórház munkatársai kerekesszékes gyerekeknek nyújtanak programot. Az újdonságok közé sorolható még a KaPolice, vagyis az ORFK „Bűn- és baleset megelőzési interaktív portája”.
A tábort követő minifesztiválon mások mellett fellép a Talamba Együttes, Szirtes Edina Mókus, Érdi Tamás és Csernik Szende mesemondó. A szervezést alapvetően a Kapolcsi Kulturális és Természetvédelmi Egylet vállalta magára. Néhány hét múlva átadják az egylet tulajdonában lévő felújított Falumalmot, mégpedig örlőképes állapotban, a rekonstrukciót európai uniós forrásból fedezik. A Kapolcska Program költségvetése harminc millió forint. A szervezők több helyre pályáztak, a támogatók között van az EMMI, a Nemzeti Kulturális Alap, az MMA, Budapest a Budapest-Kapolcs megálló elnevezésű kültéri installáció létrejöttében segített, de támogatja a fesztivált a helyi önkormányzat is.
A Művészetek Völgyének még mindig ötvenszázalékos tulajdonosa a Kapolcsi Kulturális és Természetvédelmi Egylet és különböző saját programokra is készülnek majd.