Azt állította Orbán Viktor miniszterelnök (Sátoraljaújhelyen, a nemzeti összetartozás napja alkalmából mondott beszédében), hogy „a második világháború után egész Közép-Európát, annak minden népét odadobták a Szovjetuniónak és a kommunista világrendnek.”
Ezzel szemben a tény az, hogy a győztes hatalmak, az Egyesült Államok és Nagy-Britannia nem dobták oda Közép-Európát és népeit a Szovjetuniónak (Németország nagyobb részét és Ausztriát például nem hagyták), csak nem voltak már képesek egy folytatódó háborúra az európai kontinensen erősebb, a térséget már elfoglaló Szovjetunióval szemben. A Nyugatot és mindenekelőtt egy másik kontinensről Európa megsegítését vállaló amerikaiakat felelőssé tenni ezért, ráadásul egy olyan ország részéről, amely a nácik mellett, a Nyugat és az amerikaiak ellen harcolt, több mint cinikus. Vagy éppenséggel a Nyugat elleni háború folytatása új eszközökkel.
Azt állította Kövér László, az Országgyűlés elnöke (Csornán, az 1919-es vörösterror áldozatainak emlékére rendezett megemlékezésen), hogy „Magyarország ma emelkedő pályán mozgó […] ország, amely képes megvédeni a határait, a gazdaságát, a szabadságát és a benne élő embereket.”
Ezzel szemben a tény az, hogy a mondat helyesen így hangzik: Magyarország a NATO tagjaként képes megvédeni a határait, és az Európai Unió tagjaként képes megvédeni a gazdaságát, a szabadságát és a benne élő embereket. Kövér László, úgy látszik, nem tudja, hol él.
Azt is állította Kövér (Varsóban, a közép- és kelet-európai parlamenti elnökök találkozóján), hogy „demokratikus felhatalmazás nélküli magánhatalmak olyan mértékben gyakorolnak befolyást az életünkre […], amilyenre a legrettegettebb kommunista titkosszolgálatok a legsötétebb diktatúrák idején sem voltak képesek.”
Ezzel szemben a tény az, hogy a Fidesz elsőszámú közellensége, a Soros György nevű „magánhatalom” senkit nem végeztetett ki, nem gyilkolt meg, nem vitt börtönbe vagy a Gulágra, nem tett tönkre egzisztenciálisan, még csak nem is fenyegetett. Éppen ellenkezőleg, segített fellépni az egyre erőszakosabb államhatalommal szemben. Megnyugtatom Kövért: ettől azért nem kell rettegni.
Azt állította Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke (a növekedés.hu portálon), hogy Magyarország világelső lehet 2030-ig az egészségügyben. „A négy kitűnő orvostudományi egyetem bázisán a Minnesotában működő Mayo Clinic magyar rokonait lehetne felépíteni, Budapestet Global Health City rangra emelni, az állami és a magán egészségügyet közös forgatókönyv szerint fejleszteni.”
Ezzel szemben a tény az, hogy a magyar egészségügy az elmúlt kilenc évben folyamatosan rohadt tovább, még a legkiválóbb orvosegyetem is a világon csak a 3-400 legjobb közé tud bekerülni, a Mayo Clinic nevű világhírű amerikai intézménynek ugyanakkor mintegy 60 ezer alkalmazottja van, éves bevétele pedig 12 milliárd dollár, több mint a teljes magyar egészségügyre fordított összeg. Ezek után az a kérdés, hogy látott-e már magyar kórházat a Magyar Nemzeti Bank elnöke? Vagy majd csak a Global Health Cityben fog?