Bioritmus;víz;folyadék;folyadékpótlás;

A szomjúságot nem érdemes megvárni

A szervezet egészséges működéséhez megfelelő mennyiségű folyadékra van szükség, hőségben különösen.

A szervezetben zajló folyamatok megfelelő működéséhez elegendő mennyiségű folyadékra van szükség – mondta Szegedi Adrián, házi- és üzemorvos. Forróság idején különösen fontos pótolni az izzadással elvesztett vizet. Ezért – egyenletesen elosztva – akár napi 2-2,5 liter folyadékra is szükségünk lehet. 

Ha eddig sokkal kevesebbet ittunk, fokozatosan szoktassuk magunkat ehhez a mennyiséghez. Már egy hét múlva tapasztalhatjuk, hogy energikusabbak leszünk, könnyebben küzdünk meg a stresszel,  ráadásul a bőrünk is meghálálja.

„Sokan megvárják, amíg megszomjaznak, pedig akkor már késő, a szervezetünknek akkorra rendkívül nagy szüksége van a folyadékra. Ne várjuk meg a szomjúságot, szoktassuk rá magunkat a rendszeres ivásra, legyen az asztalunkon víz, így nem feledkezünk meg róla.”

Napozás közben, illetve a fürdőzés után is igyunk eleget, és erre figyelmeztessük a gyermekeket és az időseket is. Étkezések között fogyasszunk vizet, ha ugyanis közben tesszük, felhígítja az emésztő enzimeket, és lassítja a gyomor kiürülését – tette hozzá Szegedi Adrián.

Nem mindegy, mit iszunk

A kávé, tea nem a legjobb választás, hatásukra ugyanis sokkal több vizet vesztünk, mint amennyit magunkhoz vettünk. Az emberi test 70 százaléka úgynevezett bio-víz. Ez alkotja a sejtek, a szervek, testnedvek, az izmok, szövetek nedveit. Szakértők szerint a legideálisabb, ha a kémiailag tökéletesen tiszta, frissítő hatású PI-vizet iszunk, amelynek jellegzetes, bársonyos ízét könnyen fel lehet ismerni. Optimális ásványanyag-tartalma, lúgosító hatása és energetizáltsága megfelelő folyadékmennyiség bevitele esetén segít a jó közérzet elérésében, és elősegíti bőrsejtek hosszútávú hidratáltságát is.