labdarúgás;Peru;Copa América;

2019-07-04 16:07:48

Copa América: Peru a másik döntős

Az együttes korábban kétszer játszott döntőt, és mindkettőt (1939-ben és 1975-ben) meg is nyerte.

Peru meglepetése 3-0-ra nyert Chile ellen a Brazíliában zajló labdarúgó Copa América elődöntőjében. Az első játékrész után 2-0 volt az eredmény, a végeredményt a peruiak csapatkapitánya, Paolo Guerrero állította be a 91. percben. Az előző két kiírás győztese, Chile kétszer annyi helyzetet dolgozott ki ellenfelénél, de még tizenegyesből sem talált be a kapuba.

Peru 44 év után jutott be ismét a torna fináléjába, összesen harmadik alkalommal. Az együttes korábban kétszer játszott döntőt, és mindkettőt (1939-ben és 1975-ben) meg is nyerte. Ezúttal ez óriási meglepetés lenne, az ellenfél ugyanis a vasárnapi döntőben a házigazda Brazília lesz. A két csapat találkozott egymással a csoportkörben, akkor a brazilok 5-0-ra nyertek.

Argentína hat oldalas panaszlevelet írt a brazilok ellen 2-0-ra elveszített elődöntő után. A dél-amerikai futballszövetségnek (CONMEBOL) azt írták, hogy a játékvezető döntései „egyértelműen sújtották” a válogatottjukat, és a videobíró segítségét több kétes szituációban sem vették igénybe, pedig nem egy esetben tizenegyesgyanús helyzetben maradt néma a síp.

A második brazil gól előtt Dani Alves buktatta Sergio Agüerót a tizenhatoson belül, egy másik esetben Arthur lekönyökölte Nicolás Otamendit, egyik helyzetben sem járt büntető, és a VAR-t sem vették igénybe.

Claudio Fabián Tapia, az argentin szövetség elnöke Alejandro Domíngueznek, a CONMEBOL vezetőjének címzett levelében arra hívta fel a figyelmet, „a történtek alapos vizsgálatot érdemelnek, ugyanis az elnök által gyakran hangoztatott értékek – mint etika, átláthatóság – sérültek”.