futball;Bajnokok Ligája;

2019-07-10 21:59:59

Szűken nyert otthon a Ferencváros a BL-selejtező első meccsén

2-1-re verték a bolgár bajnok Ludogorecet.

A csoportkörbe jutás az FTC célja, jelentette ki Orosz Pál, a ferencvárosi labdarúgó zrt. vezérigazgatója. A vezető ezt ötödik éve hangoztatja, korábban azonban a fővárosi zöld-fehérek rendre elhasaltak az első akadálynál. Zeljeznicar, Tirana, Midtjylland vagy éppen a Maccabi Tel-Aviv jelentette a végállomást július közepén, amikor az oly nagyon vágyott csoportkör állandó résztvevői még a tengerparton sütkéreztek.

Idén talán minden más lesz, ebben reménykedett húszezer ferencvárosi szurkoló is, de a sorsolás ezúttal nem hozott szerencsét, a korábbiaknál erősebb rivális, a bolgár Ludogorec érkezett az Üllői útra. A ferencvárosi keret összértéke a transfermarkt.de szerint 20 millió euró, a bolgároké 50 millió. A fehérváriak tavaly kiejtették a Ludogorecet, de éppen ezért lehettünk idén biztosak abban, hogy a rivális véresen komolyan veszi majd a párharcot. A ferencvárosiak számára az lehet némileg megnyugtató, hogy a papírforma alapján borítékolható újabb elhasalás sem jelent búcsút az európai porondtól, a párharc vesztese ugyanis kap még javítási lehetőséget az Európa-ligában.

Remekül kezdett a magyar bajnok, Lovrencsics beadása után Tocmac hét méterről lábbal továbbította a labdát a hálóba a hatodik percben (1-0). A gól megzavarta a vendégeket, a ferencvárosiak irányították a játékot, de újabb helyzetet nem dolgoztak ki. Negyed óra alatt rendezték a sorokat a látogatók, akik egyre többet tartózkodtak a hazaiak térfelén, de három szögletnél tovább nem jutottak. Örülni azonban még nem volt ok, ne feledjük, a Midtjylland ellen 2-0-ás vezetésről szenvedett 4-2-es vereséget a Groupama Arénában a magyar bajnok, az NB I-ben kiegyensúlyozottan teljesítő ferencvárosiak az európai porondon a múltban bármire képesek voltak...

Sajnos a negatív hagyomány ezúttal sem szakadt meg, a 31. percben Ignatienko a saját tizenhatosa előtt senkitől sem zavartatva eladta a labdát, Tchibota lövését Dibusz nagy bravúrral hárította, a kipattanó labdát Swierczok továbbította az üres kapuba (1-1). A 41. percben is a ferencvárosi védők hozták helyzetbe a vendégeket, a tizenhatoson belül Tchibotához fejelték a labdát, aki kapásból a kapu fölé bombázott.

A második felvonást elszántan kezdték a ferencvárosiak, de hiába futott el Lovrencsics többször is jól a jobb oldalon, beadásaiból nem alakult ki komoly helyzet, az elképzelés hiányzott a magyar bajnok játékából. A bolgárok különösebb nehézség nélkül állították meg a próbálkozásokat. A 62. percben Blazic fejelt a hálóba, azonban les miatt a játékvezető jogosan érvénytelenítette a ferencvárosi találatot. Három perccel később vezetett az FTC, Tocmac kapu elé lőtt labdáját Zubkov 8 méterről kapásból a hálóba lőtte (2-1).

Fokozta a tempót a Ludogorec, beszorultak a ferencvárosiak, akik nem tudták megtartani a labdát. A hajrában a hiszti került előtérbe (ez egyik csapattól sem állt távol), a magyar együttes nyert, de a kapott gól miatt az előnye nem megnyugtató a jövő szerdai visszavágó előtt.