tenisz;Wimbledon;

2019-07-14 20:46:18

Djokovic meccslabdákról fordított, hihetetlen meccsen lett ötödször Wimbledon bajnoka

A világelső Novak Djokovic két meccslabdát hárítva, drámai ötszettes mérkőzésen 7:6 (7–5), 1:6, 7:6 (7–4), 4:6, 13:12 (7-3)-re múlta felül Roger Federert a wimbledoni tenisztorna férfi egyes döntőjében. A szerb játékos immár 16-szoros Grand Slam-győztes, s ötödször diadalmaskodott Wibledonban.

Az első szettben nem bírtak egymással a felek, a rövidítésben pedig hiába vezetett már 5:3-ra Federer, a szerb a svájci hibáinak köszönhetően fordítani tudott. A második játszmában aztán a világelső elvesztette a fonalat, egymásután kétszer is elbukta az adogatójátékát, így Federer villámgyorsan egyenlített. A harmadik szett az elsőhöz hasonlított, a felek magabiztosan hozták a szervákat, ismét tie-break következhetett: Djokovic már 5:1-re is vezetett, Federer ezután hiába nyert négy pontot, a szerb került másodszor előnybe.

A negyedikben Djokovic kétszer is elbukta az adogatását, s már 2 óra 47 perc telt el a meccsből, amikor a szerb először bréklabdához jutott. A szerb 5:2 után elcsente a 37 éves rivális adogatójátékát, Federer azonban később már nem hibázott, így jöhetett a mindent eldöntő ötödik szett. Előbb Djokovic vette el a svájci adogatását, aki azonban azonnal visszabrékelt. Federer 7:7 után újra brékelt, ám hiába volt két meccslabdája is, a szerb visszajött a meccsbe. Ezután meg sem álltak 12:12-ig, ekkor pedig egy idén debütáló szabály szerint következhetett a rövidítés, amelyet ismét Djokovic húzott be. A meccs 5 óra 2 percen át tartott.

Nem nyúlt ilyen hosszúra egy nappal korábban a női döntő, ahol a román Simona Halep két 6:2-es szettben, 56 perc alatt legyőzte az amerikai Serena Williamst.

„Már tízéves koromban ez volt édesanyám álma. Ez egy különleges nap, amit sose felejtek el. Nagyon ideges voltam, a gyomrom is fájt a meccs előtt, de tudtam, hogy most nincs idő az érzelmekre” – mondta Halep, aki három kudarc mellett másodszor nyert Grand Slam-finálét – 2018-ban a Roland Garroson diadalmaskodott –, Serena Williamst pedig kilenc vereség mellett másodszor győzte le.

„Olvasott a gondolataimban! Amikor valaki így játszik, kalapot kell emelni előtte” - nyilatkozta Williams, aki minden idők második legrövidebb wimbledoni női egyes döntőjét vesztette el.