Fucsovics és Balázs Attila is eggyel lejjebb csúszott a világranglistán

2019.08.05. 10:36

Fotó: Daniel Bockwoldt / AFP
Fucsovics Márton az 55., Balázs Attila a 137. helyen áll a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, az első továbbra is a szerb Novak Djokovic.
A múlt héten Fucsovics az 586 ezer euró (192 millió forint) összdíjazású kitzbüheli salakpályás férfi tenisztorna első fordulójában veszített a spanyol Albert Ramos-Vinolasszal szemben, míg Balázs Attila a 46,6 ezer euró (15,2 millió forint) összdíjazású libereci salakpályás challenger tornán lépett pályára, és a cseh Pavel Nejedlytől kapott ki.
A ranglista közvetlen élcsoportjában nem történt változás: a 16-szoros Grand Slam-tornagyőztes Djokovicot a spanyol Rafael Nadal, valamint a svájci Roger Federer követi. Sztefanosz Cicipasz ugyanakkor pályafutása legjobbjaként az ötödik helyre lépett előre azzal, hogy az elődöntőig jutott a washingtoni keménypályás versenyen.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

1. ( 1.) Novak Djokovic (szerb) 12415 pont 2. ( 2.) Rafael Nadal (spanyol) 7945 3. ( 3.) Roger Federer (svájci) 7460 4. ( 4.) Dominic Thiem (osztrák) 4755 5. ( 6.) Sztefanosz Cicipasz (görög) 4045 6. ( 7.) Nisikori Kej (japán) 4040 7. ( 8.) Alexander Zverev (német) 4005 8. ( 8.) Karen Hacsanov (orosz) 2890 9. (10.) Danyiil Medvegyev (orosz) 2745 10. (11.) Kevin Anderson (dél-afrikai) 2500 11. ( 9.) Fabio Fognini (olasz) 2420 12. (12.) Juan Martin del Potro (argentin) 2230 13. (13.) Roberto Bautista Agut (spanyol) 2215 14. (14.) Borna Coric (horvát) 2195 15. (15.) John Isner (amerikai) 2085 ...55. (54.) Fucsovics Márton 965 ...137. (136.) Balázs Attila 393

Fotó: Subits-Tóth Gergő / Népszava

Ez volt a 34. Magyar Nagydíj képekben

Három nap, 230 ezer néző, egy győztes - nagyon röviden ez a 34. Forma-1-es Magyar Nagydíj mérlege.

2019.08.04. 18:07

A Mercedes ötszörös világbajnoka hetedszer nyert a Hungaroringen, ezzel 62 pontra növelte az előnyét az összetett pontversenyben.
Tavaly 210 ezer látogató volt a Forma-1-es magyar versenyhétvégén, idén még ennél is többen, csaknem 230 ezren. Számos országban csökken az érdeklődés a sportág iránt, a magyar pálya – amelynek 2026-ig van érvényes szerződése – helyzete azonban egészen más, hiszen óriási figyelem övezi. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter vasárnap a helyszínen arról beszélt, további fejlesztések várhatóak a Hungaroringen. Példaként említette, hogy az 5G-s mobilszolgáltatáshoz szükséges frekvenciasávok értékesítésére vonatkozó pályázat eredményeit októberig kihirdetik. A politikus hozzátette, a főépülettel kapcsolatban több megvalósíthatósági tanulmány is van, mert az már nem felel meg a mai kor követelményeinek. Ami a versenyzést illeti, Max Verstappen (Red Bull) hihetetlenül szoros csatában szerezte meg pályafutása első pole pozícióját, ugyanis mindössze 18 századdal volt gyorsabb a második Valtteri Bottasnál (Mercedes). A holland pilóta a futamon jól kapta el a rajtot, a harmadik helyről startoló Lewis Hamilton pedig nagyon agresszívan támadva megelőzte csapattársát. A manőver közben a két Mercedes egy pillanatra összeért, Bottas első vezetőszárnya megsérült, ennek nyomán előbb Charles Leclerc, majd a másik Ferrari, Sebastian Vettel is el tudott menni mellette.
A finn pilóta a hatodik körben kiállt a bokszba, hogy lecseréljék autóján a sérült alkatrészt, és az utolsó pozícióban tért vissza a pályára. Közben az élen Verstappen és Hamilton alaposan elhúzott a többiektől, hamar körvonalazódott, hogy kettejük közül kerülhet ki a győztes.
A kerékcserék nem hoztak változást az élmezőnyben, Hamilton viszont többször is megpróbált az élre törni. Huszonkét körrel a leintés előtt a Mercedes újabb kerékcserére hívta be az ötszörös világbajnokot, akinek így ugyan húsz másodpercre nőtt a hátránya Verstappenhez képest, de sokkal gyorsabb köröket tudott futni a hajrában, mint az élen álló holland. A brit rákapcsolt, s négy körrel a leintés előtt utolérte riválisát, akit első próbálkozásra könnyedén meg is előzött. Verstappen ezt követően még kereket cserélt, mivel a két Ferrari csaknem egy perc távolságban követte, a holland pedig így a leggyorsabb körért járó egy pontot bezsebelte. A hajrában még egy változás történt az élmezőnyben, a frissebb gumikkal rendelkező Vettel megelőzte csapattársát, így a német állhatott a dobogó harmadik fokára. „Egész nap a határon autóztam, pedig egész hétvégén fékproblémáink voltak, ami aggodalommal töltött el. Nem tudtam, hogy le tudom-e dolgozni ezt a 19 másodperces hátrányt… A gumik egyre romlottak, én meg csak nyomtam. Minden kör olyan volt, mintha kvalifikációs kör lett volna. Azt hiszem, ha Niki Lauda itt lett volna, megemelte volna a kalapját” – mondta a futam után Hamilton, aki idei nyolcadik, egyben pályafutása 81. futamgyőzelmét aratta.
„Egyszerűen nem voltunk elég gyorsak. Minden tőlem telhetőt megpróbáltam, hogy életben tartsam a gumijaimat. Második hely és leggyorsabb kör – összességében ez egy jó hétvége volt” – reagált Verstappen, aki az összetettben tovább zárkózott a második Bottasra, aki ezúttal csak nyolcadik lett.
„Örülök, hogy végre pezsgőzhettem. A többiekkel nem tudtuk felvenni a harcot, mert ehhez nyilvánvalóan nem volt meg a tempónk, most pedig jókor jön a szünet” – mondta a harmadik Vettel. A vb majdnem egy hónapos szünet után, szeptember 1-jén folytatódik Belgiumban.

A pontszerzők

1. Lewis Hamilton (Mercedes) 1:35:03.796 óra 2. Max Verstappen (Red Bull) 17.796 másodperc hátrány 3. Sebastian Vettel (Ferrari) 1:01.433 perc h. 4. Charles Leclerc (Ferrari) 1:05.250 p h. 5. Carlos Sainz Jr. (McLaren) 1 kör h. 6. Pierre Gasly (Red Bull) 1 kör h. 7. Kimi Räikkönen (Alfa Romeo) 1 kör h. 8. Valtteri Bottas (Mercedes) 1 kör h. 9. Lando Norris (McLaren) 1 kör h. 10. Alexander Albon (Toro Rosso) 1 kör h.

A vb élmezőnye

Pilóták: 1. Hamilton 250 pont, 2. Bottas 188, 3. Verstappen 181. Konstruktőrök: 1. Mercedes 438 pont, 2. Ferrari 288, 3. Red Bull 244.