labdarúgás;

2019-08-06 22:01:35

Értékes FTC-döntetlen Zágrábban

A Ferencváros 1-1-et ért el a Dinamo Zagreb otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőkörének első mérkőzésén.

A csoportkörbe jutás és az ezzel járó garantált eurómilliók a tétje a Dinamo Zagreb és az FTC összecsapásának a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában. A párharc továbbjutója ugyanis már mindenképpen főtáblás az Európa-ligában, akkor is, ha a BL következő körében esetleg elbukik.

Ennek a párharcnak nem a ferencvárosiak számítottak az esélyesnek, de a zöld-fehérek ebben az idényben már sikeresen borították fel a papírformát a bolgár Ludogorec ellen. Ebben a szezonban korábban mindig otthon kezdett az FTC, ezúttal azonban Zágráb volt a kupacsata első helyszíne. Az ellenfél április óta nem veszített tétmérkőzést, így tele önbizalommal várta a találkozót (április 27-én, Eszéken kapott ki 1-0-ra bajnokin legutóbb a zágrábi együttes). A múlt is a horvátok mellett szólt, eddig hat oda-visszavágós csatát vívtak magyar csapatokkal az európai porondon, és minden alkalommal továbbjutottak.

Ezúttal is nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, a harmadik percben Dani Olmo 20 méterről leadott, középre tartó lövése után ütötte ki a labdát Dibusz Dénes. Olmo tagja volt a nyáron Európa-bajnokságot nyerő spanyol U21-es válogatottnak és őt választották a torna legjobb játékosának. A hetedik percben megtörtént a baj: kényszerítő után Olmo tört be a tizenhatoson belülre, egy csellel becsapta Sigér Dávidot, majd a bal sarokba lőtte a labdát (1-0). A gól után is maradt a zágrábi fölény, a ferencvárosiak csak másodpercekig birtokolták a labdát, így folyamatos védekezésre kényszerültek.

A játékrész közepén csökkent a nyomást, a 21. percben kapura lövésig is eljutott a magyar bajnok, Sigér 30 méterről lőtt, ám Dominik Livakovic könnyedén megfogta a labdát. Fölénybe került a magyar együttes, a zágrábi védelem jobb oldalán többször sikerült Nguen Tokmacnak  a zágrábi védelem mögé kerülni, de a beadásai nem voltak pontosak.

A játékrész utolsó négy percében beszorult a Ferencváros, négy szögletet is elvégeztek a zágrábiak, az elsőt Dibusz Dénes ajándékozta nekik: a kapus senkitől sem zavartatva az alapvonalon túlra ejtett egy felpattanó labdát.

A második felvonást aktívabban kezdték a ferencvárosiak, de csak szögletig jutottak, aminek hárítása nem okozott gondot a zágrábi védőknek. Az 55. percig a magyar együttes irányított, a hazaiak védekeztek, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani Szerhij Rebrov vezetőedző csapata.

A 60. percben egyenlítettek a vendégek: Olekszandr Valerijovics Zubkov visszagurítása után Tocmak kapásból lőtt, a Livakovicról kipattanó labdát Sigér kapura fejelte, Dino Peric nagyot nyújtózott, azonban a gólvonal mögül emelte ki a labdát (1-1). Fokozták a tempót a hazaiak, beszorult a Ferencváros, Heister a tizenhatoson belül adta oda a labdát Hajrovicnak, ő azonban kapásból, 10 méterről a felső kapufát találta el.

A 70. percben Zubkov két kitűnő csel után tizenhat méterről lőtt, de Livakovic védett. A folytatásban szinte csak a ferencvárosi térfélen folyt a játék, a horvátok hatalmas energiákat mozgósítottak a győztes találatért, a látogatók pedig hősiesen védekeztek.

Az utolsó pár percben sikerült enyhíteni a hazai szorításon, a ferencvárosiak sokat ígérő 1-1-es döntetlent értek el Zágrábban. A visszavágót jövő kedden rendezik telt ház előtt (az összes belépő elfogyott) a Groupama Arénában, ahol a ferencvárosiaknak egy gól nélküli döntetlen is elég a továbbjutáshoz.