tenisz;Babos Tímea;

2019-08-07 08:47:10

Babos párosban nyolcaddöntőbe jutott a torontói tenisztornán

Babos Tímea és Anett Kontaveit nyolcaddöntőbe jutott a 2,83 millió dollár (833 millió forint) összdíjazású torontói keménypályás női tenisztorna párosversenyében.

A magyar, észt kettős a Lucie Hradecka, Andreja Klepac nyolcadikként rangsorolt cseh, szlovén duónál bizonyult jobbnak kedden két játszmában. Babos Tímea azért Anett Kontaveit oldalán lépett pályára, mert Kristina Mladenovic a hétvégén Cincinnatiben kezdődő selejtező miatt nem akart párost játszani Torontóban - olvasható a magyar teniszező honlapján.

Az 50 percig tartó első szett volt kiegyenlítettebb, Hradeckáék az első, Babosék a negyedik játékban veszítették el adogatásukat, majd 5:5 után ugyanez történt egymás után. A rövidítést 7-5-re nyerte a magyar teniszező és észt partnere, a második játszmát pedig 31 perc alatt 6:3-ra. Ebben a szakaszban Babosék két, az ellenfél három adogatójátékot bukott el.

A magyar, észt páros következő ellenfele a Darija Jurak, Maria José Martínez Sánchez horvát, spanyol kettős és a Tuan Jing-jing, Cseng Szaj-szaj kínai duó mérkőzésének továbbjutója lesz.