Babos párosban nyolcaddöntőbe jutott a torontói tenisztornán

2019.08.07. 08:47

Fotó: Mehmet Eser/Anadolu Agency / AFP
Babos Tímea és Anett Kontaveit nyolcaddöntőbe jutott a 2,83 millió dollár (833 millió forint) összdíjazású torontói keménypályás női tenisztorna párosversenyében.
A magyar, észt kettős a Lucie Hradecka, Andreja Klepac nyolcadikként rangsorolt cseh, szlovén duónál bizonyult jobbnak kedden két játszmában. Babos Tímea azért Anett Kontaveit oldalán lépett pályára, mert Kristina Mladenovic a hétvégén Cincinnatiben kezdődő selejtező miatt nem akart párost játszani Torontóban - olvasható a magyar teniszező honlapján.
Az 50 percig tartó első szett volt kiegyenlítettebb, Hradeckáék az első, Babosék a negyedik játékban veszítették el adogatásukat, majd 5:5 után ugyanez történt egymás után. A rövidítést 7-5-re nyerte a magyar teniszező és észt partnere, a második játszmát pedig 31 perc alatt 6:3-ra. Ebben a szakaszban Babosék két, az ellenfél három adogatójátékot bukott el.
A magyar, észt páros következő ellenfele a Darija Jurak, Maria José Martínez Sánchez horvát, spanyol kettős és a Tuan Jing-jing, Cseng Szaj-szaj kínai duó mérkőzésének továbbjutója lesz.

Eredmény, páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Babos Tímea, Anett Kontaveit (magyar, észt)-Lucie Hradecka, Andreja Klepac (cseh, szlovén, 8.) 7:6 (7-5), 6:3

Értékes FTC-döntetlen Zágrábban

2019.08.06. 22:01

Fotó: Molnár Ádám / Népszava
A Ferencváros 1-1-et ért el a Dinamo Zagreb otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőkörének első mérkőzésén.
A csoportkörbe jutás és az ezzel járó garantált eurómilliók a tétje a Dinamo Zagreb és az FTC összecsapásának a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában. A párharc továbbjutója ugyanis már mindenképpen főtáblás az Európa-ligában, akkor is, ha a BL következő körében esetleg elbukik.
Ennek a párharcnak nem a ferencvárosiak számítottak az esélyesnek, de a zöld-fehérek ebben az idényben már sikeresen borították fel a papírformát a bolgár Ludogorec ellen. Ebben a szezonban korábban mindig otthon kezdett az FTC, ezúttal azonban Zágráb volt a kupacsata első helyszíne. Az ellenfél április óta nem veszített tétmérkőzést, így tele önbizalommal várta a találkozót (április 27-én, Eszéken kapott ki 1-0-ra bajnokin legutóbb a zágrábi együttes). A múlt is a horvátok mellett szólt, eddig hat oda-visszavágós csatát vívtak magyar csapatokkal az európai porondon, és minden alkalommal továbbjutottak.
Ezúttal is nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, a harmadik percben Dani Olmo 20 méterről leadott, középre tartó lövése után ütötte ki a labdát Dibusz Dénes. Olmo tagja volt a nyáron Európa-bajnokságot nyerő spanyol U21-es válogatottnak és őt választották a torna legjobb játékosának. A hetedik percben megtörtént a baj: kényszerítő után Olmo tört be a tizenhatoson belülre, egy csellel becsapta Sigér Dávidot, majd a bal sarokba lőtte a labdát (1-0). A gól után is maradt a zágrábi fölény, a ferencvárosiak csak másodpercekig birtokolták a labdát, így folyamatos védekezésre kényszerültek.
A játékrész közepén csökkent a nyomást, a 21. percben kapura lövésig is eljutott a magyar bajnok, Sigér 30 méterről lőtt, ám Dominik Livakovic könnyedén megfogta a labdát. Fölénybe került a magyar együttes, a zágrábi védelem jobb oldalán többször sikerült Nguen Tokmacnak  a zágrábi védelem mögé kerülni, de a beadásai nem voltak pontosak.
A játékrész utolsó négy percében beszorult a Ferencváros, négy szögletet is elvégeztek a zágrábiak, az elsőt Dibusz Dénes ajándékozta nekik: a kapus senkitől sem zavartatva az alapvonalon túlra ejtett egy felpattanó labdát.
A második felvonást aktívabban kezdték a ferencvárosiak, de csak szögletig jutottak, aminek hárítása nem okozott gondot a zágrábi védőknek. Az 55. percig a magyar együttes irányított, a hazaiak védekeztek, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani Szerhij Rebrov vezetőedző csapata.
A 60. percben egyenlítettek a vendégek: Olekszandr Valerijovics Zubkov visszagurítása után Tocmak kapásból lőtt, a Livakovicról kipattanó labdát Sigér kapura fejelte, Dino Peric nagyot nyújtózott, azonban a gólvonal mögül emelte ki a labdát (1-1). Fokozták a tempót a hazaiak, beszorult a Ferencváros, Heister a tizenhatoson belül adta oda a labdát Hajrovicnak, ő azonban kapásból, 10 méterről a felső kapufát találta el.
A 70. percben Zubkov két kitűnő csel után tizenhat méterről lőtt, de Livakovic védett. A folytatásban szinte csak a ferencvárosi térfélen folyt a játék, a horvátok hatalmas energiákat mozgósítottak a győztes találatért, a látogatók pedig hősiesen védekeztek.
Az utolsó pár percben sikerült enyhíteni a hazai szorításon, a ferencvárosiak sokat ígérő 1-1-es döntetlent értek el Zágrábban. A visszavágót jövő kedden rendezik telt ház előtt (az összes belépő elfogyott) a Groupama Arénában, ahol a ferencvárosiaknak egy gól nélküli döntetlen is elég a továbbjutáshoz.
labdarúgás

Még a kormánynak is sok volt a 13-szoros drágulás, kihúzták Veszprémet az Eb-helyszínek közül

2019.08.06. 18:31

Fotó: Baumann Béla / veszpremarena.hu
A tervezett négy helyett három magyarországi helyszínen rendezik meg a Szlovákiával közös, 2022-es férfi kézilabda Európa-bajnokságot. A döntés hátterében az áll, hogy az 5170 férőhelyes Veszprém Aréna 8000-esre tervezett bővítése gazdaságosan nem megvalósítható.
„A beruházás költségeinek vizsgálata során megállapított előzetes tervezői becslés alapján a Veszprém Aréna bővítése jelenleg gazdaságosan nem megvalósítható, a tíz évesnél alig régebbi csarnok bővítése többe kerülne, mint egy teljesen új megépítése” – olvasható a Miniszterelnökség közleményében.
Orbán Viktor 2016-os veszprémi látogatása idején már felmerült, hogy a kézilabdacsapatnak otthont adó Veszprém Arénát 5 ezresről 8 ezresre bővítik. Akkor 3 milliárdos összeg hangzott el. Tavaly novemberben viszont Porga Gyula, a város fideszes polgármestere már 39 milliárdos összeget terjesztett a közgyűlés elé.
Mindez azt jelenti, hogy magyar részről az új szegedi aréna, az új budapesti multifunkcionális csarnok és a debreceni Főnix-csarnok ad otthont az Eb mérkőzéseinek, míg szlovák részről Pozsony és Kassa a két helyszín.
A Miniszterelnökség azt is közölte, hogy a döntés nem érinti a Veszprém-környéki további beruházásokat, azaz a Veszprém Aréna jobb megközelítését szolgáló 8-as és 82-es főutak összekötését, a Modern Városok Programon belüli fejlesztések részeként már zajló új uszoda kivitelezését, a Petőfi Színház felújítását.
Valamennyi további fejlesztés, így az Aranyosvölgyi-híd előkészítése is a tervek szerint halad.

Nem lesz olcsó mulatság

A 20022 néző befogadására alkalmas budapesti multifunkcionális csarnok építésére a legolcsóbb, 116 milliárd forintos ajánlatot a Mészáros Lőrinc és gyerekei tulajdonában lévő Fejér B.Á.L. Zrt. adta. A szegedi, 8 ezres aréna tervezéséhez és a munkálatok elkezdéséhez a kormány 5 milliárd forintot biztosított, illetve van egy kormányhatározat, melyben további 16,2 milliárd áll rendelkezésre a szegedi aréna építési munkálatainak elkezdéséhez. A új létesítmény a régi SZEOL-pálya helyére épül, ám ott még a bontás sem kezdődött meg.