tenisz;Babos Tímea;Toronto;

2019-08-09 08:35:48

Babosék a negyeddöntőbe jutottak a torontói tenisztornán

Babos Tímea és Anett Kontaveit negyeddöntőbe jutott a 2,83 millió dollár (833 millió forint) összdíjazású torontói keménypályás női tenisztorna párosversenyében.

A magyar, észt kettős csütörtökön a Darija Jurak, Maria José Martínez Sánchez horvát, spanyol duónál bizonyult jobbnak egy-egy sima és szoros játszmában.

A 30 perces első felvonásban Babosék 1:1 után 15-re nyerték el az ellenfél adogatását, majd az ötödik gémben is csak egy labdamenetet veszítettek fogadóként. Ezután 30-40-ről sikerült megnyerni a saját adogatást. Jurak és Martínez Sánchez két szettlabdáról hozta a szerváját, 5:1 után. A következő gémet és ezzel a játszmát a magyar-észt páros 30-ra nyerte. A második szett elején a horvát-spanyol kettős vezetett 2:0-ra, egyenlítés után mindkét kettős hozta az adogatását, 4:4 után Jurak és Martínez Sánchez bréklabdát hárított. Így a második szettet tie-break döntötte el. A rövidítésben Babos Tímea és Anett Kontaveit remekelt, három fogadópontot nyert, így a negyeddöntőbe jutott - írta beszámolójában a magyar teniszező honlapja.

Babosék következő ellenfele a második helyen kiemelt Gabriela Dabrowski, Hszü Je-fan kanadai, kínai páros lesz.