tenisz;világranglista;

2019-08-12 11:46:54

Fucsovics és Balázs hátrébb, Babos előrébb lépett a világranglistán

Fucsovics Márton és Balázs Attila két-két helyet rontott a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, amelynek első helyén továbbra is a szerb Novak Djokovic áll. Babos Tímea hat helyet javított, a női ranglistát japán Oszaka Naomi vezeti.

Fucsovics Márton és Balázs Attila két-két helyet rontott a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján: előbbi így az 57., utóbbi a 139. helyen áll, a rangsort továbbra is a szerb Novak Djokovic vezeti.

Fucsovics ezen a héten nem lép pályára, miután a Cincinnatiben zajló viadal selejtezőjének első fordulójában kikapott.

A ranglista közvetlen élcsoportjában nem történt változás: a 16-szoros Grand Slam-tornagyőztes Djokovicot a Montrealban győztes spanyol Rafael Nadal, valamint a svájci Roger Federer követi.

Babos Tímea hat helyet javítva a 125.

A japán Oszaka Naomi vette át a vezetést az ausztrál Ashleigh Bartytól a női teniszezők világranglistáján, amelyen a kanadai Bianca Andreescu 13 helyet javítva már a 14.

Barty múlt héten az első meccsén kikapott Torontóban, így Oszaka már azzal megelőzte, hogy a 16 közé jutott. A japán végül a nyolc között búcsúzott a tornán, amelyet Andreescu nyert meg, aki így nagyot ugrott előre a ranglistán.

A legjobb magyar, Babos Tímea egyesben hat helyet javítva a 125.