Kajak-kenu-vb;

2019-08-21 19:30:31

Sikeres magyar rajt Szegeden

Jól kezdődött magyar szempontból a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokság.

A 200 méteres női kajakpárosok első előfutamában második lett a Lucz Anna, Kiss Blanka hazai duó, ezzel egyből bejutott a pénteki döntőbe. A magyar csapatnak már van egy másik döntős hajója is, női K-2 1000 méteren ugyanis a kevés nevező miatt nem rendeznek előcsatározásokat, így Hagymási Réka és Medveczky Erika duója csak a fináléban száll vízre, ugyancsak pénteken.

Közben a paraverseny nyitányán a 16 éves, tavasszal Európa-bajnok Kiss Péter megnyerte előfutamát, a paralimpiai ezüstérmes Suba Róbert pedig harmadikként zárt első pályáján KL1 200 méteren, így mindketten bejutottak a szám pénteki fináléjába, amelyben az első hat helyezett – nemzetenként azonban csak egy versenyző – indulási jogot szerez a jövő évi, tokiói paralimpiára.

Két magyar futamgyőzelmet is láthatott a közönség, ugyanis a nemzetközi mezőnyből három évig hiányzó Dombvári Bence parádés visszatérését láthatták a nézők. Bár ez nem ért döntős folytatást, mert a mezőny nagysága miatt ebben a számban kötelező a középfutam. Rajt-cél győzelmet aratott 500 méteren a Hajdu Jonatán-Fekete Ádám kenupáros, s ez számukra már döntőt ért, mert az első három egyenes ágon továbbjutott.

Az utolsó magyar érdekeltségű délelőtti előfutamban, férfi K-4 1000 méteren – amely már nem szerepel az olimpiai programban – Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás és Kós Benedek próbált a döntőt érő első három közé kerülni, s ez sikerült is nekik, így ők is készülhetnek a pénteki fináléra.

A nyitónap délutánjának középdöntős programjában egyedül Korisánszky Dávid és Mike Róbert kenupárosa volt érdekelt, miután délelőtt, az előfutamban negyedikként zárt. Az ötkarikás játékok műsorán nem szereplő versenyszám második fordulójában az első három hely ért finálét, s a magyarok az üzbégek mögött, a horvátok előtt értek másodikként a célba.

A délutáni 200 méteres előfutamok során is jól szerepeltek a magyarok, kenu egyesben Hajdu Jonatán, kajak egyesben Csizmadia Kolos, illetve Lucz Dóra is bejutott a középdöntőbe.